Gabriel Attal kryeministri i ri i vendit

Presidenti Emmanuel Macron ka emëruar ish-ministrin 34-vjeçar të Arsimit, Gabriel Attal si kryeministër të ri të Francës...

Shqipëria do të hapë përfaqësi diplomatike në Sarajevë

Shqipëria është në procedurat finale të hapjes së përfaqësisë diplomatike në Sarajevë. Bosnjë Hercegovina është vendi...

Miratohet marrëveshja për programin e shkëmbimit për studimet universitare “CEEPUS IV”

Këshilli i Ministrave miratoi dje në parim marrëveshjen ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Austrisë, Re...

Nënshkruhet sot zyrtarisht vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Sot në Strasburg do të nënshkruhet zyrtarisht vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën. Për këtë arsye për në S...

Marrëveshja me Bullgarinë, tjetër sukses në njohjen e sigurimeve jashtë vendit

Shqipëria dhe Bullgaria nënshkruan marrëveshjen për sigurimet shoqërore e cila rregullon sigurimin e shtetasve të Bullga...

67-vjetori i pranimit të Shqipërisë në OKB, Nikolla: Anëtare e denjë e NATO-s

Me rastin e 67-vjetorit të pranimit në OKB, Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka vlerësuar kontributin dhe prestigji...

Franca mbështetje Shqipërisë në rrugën evropiane

Kryetari i grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-Francë, Eduard Shalsi dhe zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Fela...

Bashkëpunimi Shqipëri-Britani, dakordësi në fushën e ekonomisë dhe të investimeve

Shqipëria dhe Britania e Madhe do të bashkëpunojnë jo vetëm për emigrantët e paligjshëm. Dy vendet kanë rënë dakord t...

Nafta zbret në 196 lekë, benzina 175 lekë/litër

Bordi i transparencës ka publikuar cmimet e reja për karburantet në tregtinë me pakizë dhe me shumicë në Shqipëri. ...

Rama në Samit: Studentët do të mund të studiojnë jashtë vendit në formë digjitale

Ditën e sotme po bëhet Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Kryeminis...

“Auto Moto Parku” i parë shqiptar, Rama: Është hapur gara, 5 kompanitë më prestigjioze shprehën inte...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se është hapur gara për projektin e “Auto Moto Parkut” të parë shqiptar që do të ndërt...

Forcat Ajrore të SHBA-së zbulojnë avionin ushtarak më të avancuar të ndërtuar ndonjëherë, kushton 20...

Forcat Ajrore të SHBA-së po planifikojnë të zbulojnë avionin më të avancuar të krijuar ndonjëherë në fillim të muajit të...

Presidenti gjerman viziton për herë të parë zyrtarisht Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Presidenti gjerman Frank Walter Steinmeier nis të martën, një udhëtim katërditor në Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri. “F...

Sot takimi i parë i Komisionit Ekzekutiv për Anëtarësimin e Kosovës në BE

Takimi i parë i Komisionit Ekzekutiv për Anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Bashkimin Evropian u mbajt sot nën krye...

FOTOT / Heronjtë e heshtur!

Zv/kryeministrja dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka deklaruar se 223 grupe pune u angazhuan në terren pë...

FOTOT / Bashkia shton terrenet sportive në Tiranë

Kompleksi sportiv Dajti në kryeqytet do të rehabilitohet. Bashkia Tirane ka publikuar pamjet e projektit se si do të ...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek