video

Kukës: Bashkia rehabiliton lulishtet

Rehabilitimi i lulishes, kositja e barit, krasitja e bimëve dekorative dhe riparimi i stolave të dëmtuar ishte pjesë e p...

Cube-Buster

/lojra/misc/Cube-Buster.swf

Hiqen shpenzimet për Roaming në Europe

Parlamenti Europian ka miratuar hapin e fundit drejt heqjes totale të shpenzimeve të Roaming. Marrëveshja formale është ...

FOTOT/ Qytet magjepsës, liqenit piktoresk të Pukës...

Liqeni artificial i Pukës është kthyer vitet e fundit në një destinacion turistik duke ofruar për të gjithë vizitorët nj...

Gems

/lojra/misc/Gems%20(cool).swf

Rally2

  /lojra/cars/Rally2.swf

Rilindja urbane

Projekt për “rilindjen” e Belshit – Qyteti i Belshit, i konsideruar si kërthiza e Shqipërisë, është i vendosur në një zo...

Profil/ 6 janar 1882, kur lindi një kolos i shqipe...

Më 6 janar 1882, u lind shkrimtari Fan Stilian Noli, me emrin Theofanes Stylianos Mavromatis në fshatin İbriktepe, në Tr...

PacMan

/lojra/pacman/pacman.swf

Kura natyrale me rigon të kuq për pastrimin e rrug...

Vlerat e Famshme Mjekësore nga Rigoni i Kuq Rigoni i kuq është me famë si rigoni më i rrallë dhe me aftësi të mrekull...

PROJEKTI/ Drejt restaurimit dy lagjet muzeale në P...

Historia, kultura, bukuritë natyrore, krahas investimeve e kanë kthyer Pogradecin në një prej qyteteve më të bukura turi...

4.500 vizitorët patën mundësi të shijonin ushqimin...

Ambasada e Shqipërisë në SHBA  të shtunënën (4 maj), u bë atraksioni i rreth 4.500 qytetarëve të Uashington DC, ...

Cilat janë ushqimet më të shëndetshme që duhet të ...

Temperaturat e larta në plazh e bëjnë tepër të vështirë për pushuesit zgjedhjen e ushqimit që duhet të konsumojnë. Di...

Cilat janë qarqet që prodhojnë më shumë fruta në S...

Prodhimi i pemëve frutore në vendin tonë vitin e fundit është rritur në 273.749 tonë, nxitur nga zgjerimi i eksporteve q...
video

Për një karrierë të suksesshme…

Ministria e Arsimit dhe Sportit, zhvillon më datat 26, 27 dhe 28 Maj 2016 në ambientet e City Expo, City Park, “Ditët e ...

Alpha ATTACK

/lojra/typing/Alpha-Attack.swf

Inaugurohet Qendra Moderne Dispeçer e Operatorit t...

Sot u zhvilluar ceremonia e inaugurimit të Qendrës Kombëtare Dispeçer dhe Sistemit të Ri të kontrollit SCADA/EMS, si një...

Violinisti shqiptar kalon në gjysmë-finalen e konk...

Konkursi ndërkombëtar i violinës në Lituani, “Jascha Heifetz” ka shpallur ditën e sotme gjysmë-finalistët, ku pjesë e li...

USAID, financime për 31 agrobiznese në pronësi të ...

Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar  (USAID) në Shqipëri është angazhuar për të rritur mundësitë ...

Afatet dhe kriteret, ja si mund të aplikojnë stude...

Deri më 31 janar 2019, studentët mund të aplikojnë për kryerjen e praktikave mësimore në Bankën e Shqipërisë që do të zh...

Muaji i hapur, të gjithë personat mbi 18 vjeç mund...

Muaji gusht do të jetë muaj i hapur i vaksinimit për të gjitha grupmoshat +18 vjeç, për të kryer vaksinën kudo në qendra...

Sistem emergjence qe ngrihet ne 5 minuta

Ky sistem mund te pergatitet ne 5 minuta. Sistemi konsiston ne bashkimin e disa konteniereve te cmontueshem dhe montuesh...

”Bashkim pa dallim”, Peza N’Fest...

Fundjavë plot argëtim, Bashkia Tiranë organizon Peza N'Festë, e cila do të zgjasë tre ditë, 16,17 dhe 18 shtator. Progra...

4×4 Rally

/lojra/cars/4x4-Rally.swf

Me 25 euro, linjë direkte Ancona-Tiranë Wizz Air, ...

Pjesë e linjave të reja të kompanisë low cost Wizz Air do të jetë dhe itinerari Ankona-Tiranë dhe anasjelltas. Mësohe...

Need For Speed

/lojra/cars/NFS.swf
video

Liqeni i Badovcit, duhet vizituar

Liqeni i Badovcit është rezervuar artificial i cili furnizohet nga Lumi i Graçanicës dy kilometra larg Graçanicës. Është...

FOTOT/ Bajpasi i Shkodrës drejt fundit! Trotuare, ...

Në bajpasin e Shkodrës po punohet paralelisht në të dy lotet e këtij kantieri duke u plotësuar edhe më të gjithë element...

Ndriçim LED edhe në ‘Vasil Shanto’, më...

Sot, 80 për qind e rrugëve të kryeqytetit janë të ndriçuara, por një pjesë e mirë e tyre janë pajisur me teknologjinë LE...

Elbasan, parku qëndror i nënshtrohet restaurimit

Edhe parku qëndror i Elbasanit po i nënshtrohet një ndërhyrje rrënjësore duke u transformuara në një ambjent clodhes për...

Ja mundësitë e punësimit sezonal në Gjermani

Qendra Gjermane e Informimit për Emigracion ka zhvilluar këtë të martë një takim me studentët e Universitetit “Luigj...
video

Eksploroni Tiranën në 4K

https://www.youtube.com/watch?v=qcNAM4bap4A

Piktorët dynden në Byshek, i “vjedhin” vjeshtës ng...

Në pragun zyrtar të dimrit, piktorë të njohur nga e gjithë Shqipëria arritën t’i “vjedhin” disa ngjyra vjeshtës, përpara...

Casino Help171

Casino Help! Casino at a Glance The casino does not have any electricity and portions of the property are closed off w...

Perla nënujore shqiptare në National Geographic

“Shqipëria, një vend në Detin Adriatik midis Malit të Zi dhe Greqisë, ka një nga brigjet më pak të eksploruara në bo...

Miratohet ligji: Ja si do bëhet rivlerësimi i pasu...

Kuvendi miratoi ligjin për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme, i cili do u lejojë individëve dhe përsonave fizik...
video

1 qershori festohet në pedonale!

https://www.facebook.com/BashkiaETiranes/videos/1352133151468434/

Adi, ideatori i krijimi të një nga bizneset më të ...

Pas studimeve universitare në Bejrut dhe një eksperience prej sipërmarrësi në Itali, Adi energjik dhe i palodhur, kthehe...

Akademiku francez: Shqiptarët, më të vjetër se vet...

Maurice Druon (1918-2009) ishte nipi i shkrimtarit të madh Joseph Kessel. Ai filloi të shkruante për revista letrare në ...

Bonusi i strehimit, Ministria e Zhvillimit Urban t...

Bonusi i strehimit, Ministria e Zhvillimit Urban trajnon specialistët e bashkive. Ministria e Zhvillimit Urban ka pla...

Rona Nishliu, pjesë e jurisë në “Destination Eurov...

Këngëtarja shqiptare Rona Nishliu do të jetë pjesë e jurisë së festivalit francez “Destination Eurovision”. Franca kë...

Investimi në Tiranë, del në dritë rruga “Tom Plezh...

Banorët e Kasharit, ku mbizotërojnë pallatet e reja të ndërtuara pas viteve 2000, kanë tashmë një rrugë të re që do u mu...

5 qershori, Dita Ndërkombtare e Mjedisit

Data 5 qershor njihet ndryshe dhe si Dita Ndërkombtare e Mjedisit. Kjo ditë u shënua si fest për herë të parë në vitin 1...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek