Një vokal i pabesueshëm

https://web.facebook.com/hesbuzz/videos/1721805894702059/

Ndriçim LED edhe në ‘Vasil Shanto’, më pak shpenzime e më miqësorë me natyrën

Sot, 80 për qind e rrugëve të kryeqytetit janë të ndriçuara, por një pjesë e mirë e tyre janë pajisur me teknologjinë LE...

Veshur sipas motit

Photo by Alexia Burille

Investimi në Tiranë, del në dritë rruga “Tom Plezha” në Astir

Banorët e Kasharit, ku mbizotërojnë pallatet e reja të ndërtuara pas viteve 2000, kanë tashmë një rrugë të re që do u mu...

Festa e veçantë në sheshin Skënderbej; spektakël, muzikë dhe drita

Në prag të festës së viti të ri kinez, arti dhe kultura e këtij vendi kanë zbritur në Tiranë. Sheshi “Skënderbej” ësh...

Arlind Cara, studenti shqiptar që spikat edhe në Belgjikë në Universitetin prestigjoz VUB

Për herë të parë një student shqiptar ka mbajtur fjalim në aktivitetin hapës që u mbajt në Belgjikë në Universitetin...

50 mijë lekë për pensionistët, nga sot nis shpërndarja e shpërblimeve

Instituti i Sigurimeve Shoqërore në bashkëpunim me Postën Shqiptare do të fillojë nga sot pagesën e shpërblimit të festa...

1 qershori festohet në pedonale!

https://www.facebook.com/BashkiaETiranes/videos/1352133151468434/

“Toka në Shkollë”, një serë sera e dedikuar për fëmijët me aftësi të kufizuara në Tiranë

Inaugurohet sera e dedikuar për fëmijët me aftësi të kufizuara intelektuale të Shkollës Speciale Luigj Gurakuqi në Tiran...

Nje Anglez tenton te djeg flamurin e EU por ajo qe ndodh eshte e bukur

Nje i ri Anglez tenton ti vere flaken ne shenje proteste flamurit te Bashkimit Europian por flamuri nuk merr flake pasi ...

Cilat janë ushqimet më të shëndetshme që duhet të konsumoni në plazh?

Temperaturat e larta në plazh e bëjnë tepër të vështirë për pushuesit zgjedhjen e ushqimit që duhet të konsumojnë. Di...

Turizëm dhe peshkim, Shqipëria përfshihet në projektin e 5 shteteve

Jo vetëm një profesion, po peshkimi është dhe një aktivitet joshës për turistët e shumtë që pushojnë në Durrës. Por e...

Shqipëria e para në botë për rritjen e flukseve turistike, sipas Organizatës Botërore të Turizmit

Shqipëria është destinacioni turistik me performancën më të mirë në rritjen e fluksit të turistëve. Lajmin e bën të ditu...

Nis rikonstruksioni i aksit Roskovec-Poshnje / Rruga nxjerr në pah potencialet e shumta turistike të...

FSHZH nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare ka bërë me dije se po vijojnë punimet për rikonstruksionin e aksit Roskove...

“Rodon 4”, zbulohet relikti 2300 vjeçar i anijes në Kepin e Rodonit

Relikti i një anijeje që i përket periudhës postmedioevale ka dalë në dritë ditët e fundit në bregdetin e Kepit të Rodon...

Bashkia Korçë, lulishte në lagjen 10 të qytetit

Përmes një postimi në FB, Bashkia Korçë, bën me dije punimet në lagjen 10 për rehabilitimin e lulishteve: ''Avancojnë...

Bajamet e njoma shqiptare, vlerat befasuese për shëndetin

Shqipëria është një vend i bekuar me një prodhimtari të lartë të bajameve që arrijnë të plotësojnë kërkesat e tregut ven...

Bow-Master-Prelude

/lojra/bow/Bow-Master-Prelude (great!!).swf

Need For Speed

/lojra/cars/NFS.swf

”Bashkim pa dallim”, Peza N’Festë 2016

Fundjavë plot argëtim, Bashkia Tiranë organizon Peza N'Festë, e cila do të zgjasë tre ditë, 16,17 dhe 18 shtator. Progra...

Fuqizohet e drejta e autorit

Pas miratimit të ligjit të ri për të drejtat e autorit në 31 mars 2016 miratohen me vendim të Këshillit të Ministrav...

Sistem emergjence qe ngrihet ne 5 minuta

Ky sistem mund te pergatitet ne 5 minuta. Sistemi konsiston ne bashkimin e disa konteniereve te cmontueshem dhe montuesh...

Lonelyplanet magjepset nga bjeshkët e Namuna: Vendi i fundit me të vërtetë i egër në Europë

Me një botë kaq shumë pak të arritshme tani, ne po hedhim një vështrim përmes arkivit tonë për të rishikuar udhëtimet to...

Muaji i hapur, të gjithë personat mbi 18 vjeç mund të vaksinohen gjatë gushtit

Muaji gusht do të jetë muaj i hapur i vaksinimit për të gjitha grupmoshat +18 vjeç, për të kryer vaksinën kudo në qendra...

Kukës: Bashkia rehabiliton lulishtet

Rehabilitimi i lulishes, kositja e barit, krasitja e bimëve dekorative dhe riparimi i stolave të dëmtuar ishte pjesë e p...

Violinisti shqiptar kalon në gjysmë-finalen e konkursit ndërkombëtar

Konkursi ndërkombëtar i violinës në Lituani, “Jascha Heifetz” ka shpallur ditën e sotme gjysmë-finalistët, ku pjesë e li...

Matura shtetërore: Ja si do të plotësohen formularët A1 e A1Z

Ministria e arsimit ka publikuar procedurën e plotë se si do të plotësohen formulari A1 dhe A1Z. Sipas MAS formulari...

USAID, financime për 31 agrobiznese në pronësi të grave

Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar  (USAID) në Shqipëri është angazhuar për të rritur mundësitë ...

Cube-Buster

/lojra/misc/Cube-Buster.swf

Pranvere

 Fotografi i  National Geographic Jim Brandenburg shkrepi kete foto ne shptepine e tij ne kohe pranvere ne Minesota

Shifrat e INSTAT/ Energji nga drita e diellit, Shqipëria rrit pordhimin nga panelet fotovoltaike

Vitet e fundit, Shqipëria po diversifikon portofolin e investimeve për prodhimin e energjisë elektrike, duke qendruar gj...

Monument kulture, restaurohet kisha e Shën Sofisë në Kalanë e Beratit

Në Kishën e Shën Sofisë monument kulture kategori e I, në lagjen “Kala” Berat kanë filluar ndërhyrjet restauruese. Nd...

Hiqen shpenzimet për Roaming në Europe

Parlamenti Europian ka miratuar hapin e fundit drejt heqjes totale të shpenzimeve të Roaming. Marrëveshja formale është ...

Mos ngri dorën ndaj fëmijëve!

Prezantohet ligji i ri kundër dhunës ndaj femijeve nga ministri Blendi Klosi. Ligji i ri ashpërson penalitetet ndaj çdo ...

8 mënyra për të kërkuar një punë të re

Gjetja e punës menjëherë pas përfundimit të studimeve dhe mbajtja e asaj pune deri në momentin e daljes në pension i...

Akademiku francez: Shqiptarët, më të vjetër se vetë historia

Maurice Druon (1918-2009) ishte nipi i shkrimtarit të madh Joseph Kessel. Ai filloi të shkruante për revista letrare në ...

FOTOT/ Liqeni i Dushkut, destinacioni mahnitës në Gramsh

Liqeni i Dushkut në Gramsh, ose siç njihet ndryshe liqeni i Zambakëve, i cili ndodhet në lartësinë 1105 metra mbi niveli...

Njihuni me 10 destinacionet më të mira për 2023, mes tyre Shqipëria dhe Kosova

Me përfundimin e dimrit tani është koha më e mirë për të filluar një frymëzim udhëtimi. Pas vitesh kaosi nga Coronavirus...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek