FOTOT/ Shtegu i Pelikanit, opsioni për një ditë pushimi ndryshe

26

DIVJAKË- Shume prej jush mund ta kene vizituar kete shteg fantastik i cili eshte i shenjuar gjate te gjithe gjatesise se tij prej 2.7 km.

Shtegu i Pelikanit në Divjakë ofron peisazhe natyrore fantastike, por jo vetem kaq, pergjate tij ju mund te shihni shpende te ndryshem si dhe te vrojtoni nga larg ishullin e Pelikanit Kaçurrel, i vetmi vend folezimi i ketij shpendi ne te gjithe Shqiperine.

Ashtu si te gjithe shtigjet ne Parkun Kombetar Divjake-Karavasta, vizitoret mund ti eksplorojne ne kembe ose me biçikleta.

Ndaj, fundjava do ishte një opsion ideal.