Goli Xhaka, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

200

Shqipëria e nisi me fitore Ligën e Kombëve, teksa mposhti Izraelin me rezultatin 1-0. Mrekullitë e Thomas Strakoshës dhe një gol për t’u vendosur në vitrinë i Taulant Xhakës, rikthyen Shqipërinë në rrugën e duhur dhe larguan hijet e shkarkimit për trajnerin Christian Panucci. Kuqezinjtë e nisën me këmbën e mbarë kompeticioni më të ri në rang përfaqësuesesh pasi mposhtën 1-0 Izraelin në Elbasan Arena.