19 Qershori, dita kushtuar baballareve

Të gjithë e dimë dhe e festojmë Festen e Nenave, por pakkush e di për Festën e Baballarëve. Edhe baballarët kanë një dit...

Teatër: Të Gjithë me huqe

Teater Park Kame në bashkëpunim me Teatrin Kombëtar dhe Teatrin Eksperimental, ju fton të shijoni ndryshe fundjavat e kë...

Pritshmëritë vs Realiteti, kur bëhemi me fëmijë

https://www.facebook.com/Kalemi.Travel/videos/1108019709263519/

Art me syze

Një grup të rinjsh në San Francisco eksperimentuan duke vendosur një palë syze në dyshemenë e një muzeu artistik. Vizito...

Tabelat më qesharake që keni hasur ndonjëherë

Me pyetjen, çfarë po i ndodh botës që duhet të vendosim shenja të tilla?!, dikush ka postuar një sër  fotosh që të bëjnë...

Selfie stick në vend të armëve

Nisur nga selfi-mania, dikush me një ide interesante dhe për të qeshur, ka zëvendësuar armët, në skenat e filmave, me se...

Kafshe qe qeshin

One can hardly imagine people that would be closer and more important than our parents. The thing is, we rarely appreciate their love, care and everyday work for the sake of our upbringing and future happiness until we grow old — it’s then that we realize that they’re the most precious people in our lives.
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek