Prezantohet PlayStation 4 i ri

234

Sony po bën gjithçka për të promovuar video-lojrat e reja të tij, madje po ndërron edhe pamjen e konsolave për këtë.

Sony ka prezantuar në “Comic-Con 2018” një PlayStation 4 dhe PlayStation 4 Pro të ri, të frymëzuar nga video-loja Spider-Man, që do të dalë në treg në muajin shtator të këtij viti.

Konsola e re do të ketë ngjyrë të kuqe, me logon e Njeriut Merimangë. Edhe dorezat DualShock 4 janë të kuqe.

Ky PlayStation i ri do të ketë 1 TB hapësirë.