Dy shqiptaret e arta

38

Kosova po shkëlqen në xhudo. Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë triumfuar në Paris.

Xhudistja Distria Krasniqi, është fituese e Grand Slam-it të Parisit në kategorinë -52 kilogramë. Ajo përballë kishte italianen Giuffrida Odetta. Distria Krasniqi merr medaljen e parë të artë në Grand Slam.

Edhe Xhudistja Nora Gjakova, ka fituar ndeshjen për medaljen e bronztë në Grand Slamin e Parisit.

Gjakova përballë kishte francezen Cysique.