Euro “Gjermani 2024”, rregullat e shortit të 2 dhjetorit dhe stadiumet ku do të luhen finalet

Shqipëria do të mësojë rivalët në grupet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” të shtunën më datë 2 dhjetor. Në Hamb...

Euro 2024, stadiumet ku mund të luajë Shqipëria në Gjermani

Tashmë Shqipëria është pjesë e ‘Euro 2024’. Europiani do të mbahet verën e ardhshme, në Gjermani. Le t’i hedhim një sy s...

Ndeshja e sotme Shqipëri-Poloni në ‘Air Albania’, rrugët që do bllokohen

Policia e Shtetit ka përgatitur një plan të plotë masash për të siguruar rregull dhe siguri publike përgjatë ndeshjes nd...

Manchester City fiton Kupën e parë të Kampioneve, mposht Interin 1-0

Manchester City fitoi kupën e parë të Kampioneve në historinë e tij, duke mposhtur 1-0 Interin në finalen e luajtur mbrë...

Kombëtarja udhëton drejt Varshavës, gjithçka gati për duelin e parë me Poloninë

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur dje përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, ...

Kualifikueset e Euro 2024, Kombëtarja me grup të plotë në stërvitje

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar paraditen e së martës seancën e radhës stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshj...

Projekti “Playmakers”, promovim i futbollit në mosha të hershme

Projekti “Playmakers” i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n dhe kompaninë e famshme t...

E veçanta e “topit të ëndrrave” që do të përdoret në gjysmëfinalet dhe finalen e “Katar 2022”

FIFA ka konfirmuar se një model i ri topi do të përdoret për fazat finale të Kupës së Botës, duke zëvendësuar mode...

Me golin e shënuar ndaj Ganës, Ronaldo thyen një tjetër rekord

Portugalia dhe Gana luajtën në “Stadium 974” sfidën e vlefshme për Grupin H të Botërorit të Katarit. Portugezët f...

Disa fakte interesante rreth Kupës së Botërorit, Qatar 2022

Në Kupën e Botës për meshkuj FIFA 2022 do të garojnë 32 ekipe për tetë grupe, ku përfshihen pesë skuadra afrikane. Disa ...

Njihuni me Jorgon, fermeri që ka mbjellë 8.5 hektarë tokë me arra (FOTOT)

Jorgo Loli, një fermer në Bodrishtë në Gjirokastër ka mbjellë gjithsej 8.5 hektarë arrë të përshtatur mirë me zonën, nga...

Çamëria në Europë!

Çështja Çame vazhdon të jetë një plagë e hapur e shoqërise Shqiptare, e cila kërkon drejtësinë e munguar për kaq shumë v...

Ja futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave për goditjet e lira

Lionel Messi shënoi golin e 47-të nga goditjet e lira në karrierën e tij në ndeshjen e së martës dhe kjo ka bërë që tifo...

Prezantohet dokumentari “Lorik”, i cili i kushtohet jetës së Lorik Canës

https://www.youtube.com/watch?v=ngiTUylgZ1E Jeta dhe karriera e Lorikut po shfaqet në ekranet tona përmes këtij dokum...

Njihuni me akset e rëndësishme rrugore që do të përfundojnë brenda vitit 2019

Buxheti i vitit 2019, parashikon të përfundojë të gjitha rrugët kombëtare të vendit, të lëna përgjysëm. Do të përfund...

Facebook transmeton ndeshjet e Champions League për vendet e Amerikës Latine

Facebook do të transmetojë drejtpërdrejë ndeshjet e Champions League dhe ndeshjet e Superkupës Evropiane. Bëhet fjalë pë...

Kombëtarja shqiptare ngjitet në klasifikim

FIFA ka publikuar sot renditjen mujore të kombëtareve. Për shkurtin, kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci kanë ngjit...

Hidhet shorti i Botërorit 2018, ja ndarja në grupe

Goglat e shortit përcaktuan që ndeshja hapëse e Botërorit të zhvillohet mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, ndërkohë që re...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet në vendin e 62-të

Shqipëria ka rikuperuar 9 pozicione në renditjen e fundit të shpallur ditën e sotme nga FIFA. Kombëtarja kuqezi renditet...

Granit Xhaka: Letër të hapur tifozëve

NGA GRANIT XHAKA Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrierën time në vaz...

“Blick” i Zvicrës shkruan shqip

Një risi e bujshme ka lindur në shtypin zviceran, në gazetën më të madhe sportive të Konfederatës. “Blick” ka nisur ...

Tifozët kuqezinjë, me surprizen e radhës

Tifozët kuq e zi shquhen për surprizat ndaj kombëtares, dhe s’kishte si të mos mendonin edhe për surprizen e radhës. Tif...

Kenga zyratare e UEFA 2016

https://youtu.be/QKqP36nymV4

27 më të mirët e Shqipërisë

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit ka zyrtarizuar listën paraprake të lojtarëve që ka grumbulluar për Kamp...

Kosova me stadium te ri

  Kosova me stadium të ri - Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar ndërtimin e stadiumit të ri...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek