Edukim fëmijëve kundër aksidenteve

Edukimi i brezit të ri mbi rregullat dhe normat e sjelljes në rrugë shikohet si investimi më i mirë për të minimizua...

KE forcon sigurinë online

Komisioni Europian ka propozuar rregulla të reja për të përforcuar sigurinë në komunikimet elektronike, rregulla që ...

Ekipi i shpëtimit të zjarrfikësve Berat, uniforma dhe pajisje të reja

Ekipi i shpëtimit të zjarrfikësve Berat që prej ditës së sotme do të ketë uniforma dhe pajisje të reja. Falë mbështet...

RENEA shqiptare shpallet njësia më e mirë kundër terrorizmit në Ballkan

Portali “Military Zone'' ka bërë një shkrim mbi repartin e Policisë shqiptare, RENEA, duke e cilësuar si një nga njësitë...

Vlorë: Shpëtohet pushuesi kosovar nga vrojtuesi i plazhit

Një vrojtues plazhi i ka dhënë ndihmën e parë një personi rreth 40 vjeç, i cili po rrezikonte të mbytej. Pushuesi gjende...

FOTOT/ Lajm i mirë për fermerët e Librazhdit, nis ndërtimi i një Pike Grumbullimi

Prej disa ditësh ka nisur puna për ndërtimin e një 𝐏𝐢𝐤𝐞 𝐆𝐫𝐮𝐦𝐛𝐮𝐥𝐥𝐢𝐦𝐢 që do t’iu vijë në ndihmë fermerëve të Librazhdit ...

Lezhë: Rehabilitimi dhe sterilizimi i qenëve endacakë, nis faza e dytë

Bashkia Lezhë, organizata “Jeta Tier Und Mensch” dhe grupi i vullnetarëve “Help Animal Lezha”, fushatë për sterilizimin ...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
34NdjekësitNdjek