Fillojnë punimet në rrugën e Thethit

Sot kemi një lajm të mirë për Thethin dhe për vizitoret që do vijnë këtë sezon.  

IADSA financon 11 projekte të Bashkive në vlerën 4...

Është zhvilluar, me datë 18 të këtij muaji, në Ministrinë e Financave ceremonia për shpalljen e projekteve fituese që do...

Vlorë, restaurohet vija bregdetare

Vija Bregdetare që do të hapë një epokë të re për turizmin e për ekonominë e Vlorës; zgjerimi i Portit; dy rrugët kryeso...

BE jep grante në zonën e Novoseles.

Ambasadorja Romana Vlahutin, Shefe e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, udhëtoi sot në zonën e Novoselës për t’u dhënë g...

Dita ndërkombëtare e muzeve

Neser me 18 maj është dita ndërkombëtare e muzeve. Ministria e kulturës prezanton kalendarin e aktiviteteve. ...

Berat, inaugurohet Zyra e Interpretimit Turistik

Ne qytetin e Beratit inaugurohet Zyra e Interpretimit Turistik me rastin e hapjes se sezonit turistik Gjithçka filloi...

Çmimin Ndërkombëtar i Operas shkon për Ermonela Ja...

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho, ka fituar Çmimin Ndërkombëtar të Operës nga votat e publikut botëro...
23,956FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
21NdjekësitNdjek