FOTOT/ Investimi 5.6 mln euro, përurohet Spitali i ri Infektiv në QSUT

Dy vite pas pandemisë, godina, e cila u kthye në simbol të saj, Spitali Infektiv i rindërtuar vetëm brenda 8 muajs...

FOTOT/ Rruga Elbasan-Librazhd, nis montimi i rrjetave për mbrojtjen nga rënia e gurëve

Në segmentin rrugor Elbasan-Librazhd (Murrash) filloi puna për montimin e rrjetave për mbrojtjen e skarpatës nga rënia e...

Përfundon ura e Hoxharës, lidh Fierin me bregdetin e Semanit e Darëzezës

Përfundon ndërtimi i urës së Hoxharës në Fier, investim i rëndësishëm që lidh qytetin me bregdetin e bukur  të Semanit, ...

Banka Botërore, projekt për rehabilitimin e 27 urave në Shqipëri

Një projekt i ri për rehabilitimin e urave në Shqipëri, do të nisë në bashkëpunim me Bankën Botërore vitin që vjen. M...

FOTOT/ Përfundon rehabilitimi i shtresave asfaltike në aksin Tepelenë-Gjirokastër

Kanë përfunduar punimet e rehabilitimit të shtresave asfaltike përgjatë aksit rrugor Tepelenë-Gjirokastër. Sipas ARRS...

22 minuta udhëtimi Tiranë-Durrës, kur pritet të përfundojë ndërtimi i hekurudhës

Vazhdon puna për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës me degëzim në aeroportin e Rinasit. Në këtë kantier po vijon ...

FOTOT/ Nis rikonstruksioni i rrugës së vjetër Fier-Vlorë

Ka nisur puna për rehabilitimin e aksit të vjetër Fier-Vlorë, që do të shërbejë si një alternativë më shumë për të gjith...

Brenda pak muajsh hapet Tuneli i Llogorasë, ja afati

Në muajin shkurt, Tuneli i Llogorasë i Llogarasë do të hapet për qarkullimin e automjeteve. Lajmi bëhet i ditur nga mini...

FOTOT/ Gati godina e re, konvikt me kushte optimale për 160 studentë në Elbasan

Godina e re e trajtimit të studentëve në Elbasan po bëhet gati për të pritur studentët në vitin e ri akademik 2022–2023....

Lajm i mirë/ Elbasan – Qafë Thanë do bëhet me 4 korsi, ja kur nisin punimet

Në nëntor do të nisin punimet për zgjerimin e aksit rrugor Elbasan -Qafë Thanë. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka hapur garë...

Projekti/Bypass i ri edhe në Elbasan, nis në fund të autostradës me Tiranën

Rritja e volumit të trafikut që i dejtohet Juglindjes së vendit ka bërë që të shihet mundësia për një Bypass në qytetin ...

FOTOT/ Realizohen 93% e punimeve, Ura e Drojës drejt përfundimit

Në Urën e Drojës në Mamurras janë realizuar 93% e punimeve, ndërsa pritet të përfundojë brenda afatit kontraktual. Au...

FOTO/ Nis puna për rivitalizimin e fasadave të pallateve të vjetra në Korçë

Bashkia Korçë në bashkëpunim me Fondin Shqiptar të Zhvillimit, kanë filluar punën për rivitalizimin e fasadave të pallat...

FOTOT/ Nis rikonstruksioni i 24 pallateve parafabrikate në Durrës

Në qytetin e Durrësit kanë filluar punimet për projektin transformues të lagjes 18. Ky investim do të rehabilitojë 24...

FOTOT/ Hapet për qarkullim një nga portat hyrëse dhe dalëse më të rëndësishme të Tiranës

Porta hyrëse lindore e kryeqytetit tashmë është funksionale me 85% të punimeve të përfunduara. Me hyrjen e saj në funksi...

FOTOT/ Përmeti mahnitës, destinacioni i preferuar i turistëve vendas dhe të huaj

Përmeti është një nga destinacionet e preferuara me një numër në rritje të turistëve vendas e të huaj, falë traditës së ...

Rehabilitim i shtresave asfaltike në rrugën Boboshticë-Dardhë

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se po vazhdojnë me ritme të larta punimet për riparimin e aksit rrugor nacional ...

Përfundon një tjetër aks i rëndësishëm rrugor, lidhet jugu (FOTOT)

Rruga e re Miras – Arrëz është një tjetër segment i planit të zhvillimit strategjik të turizmit në qarkun e Korçës. T...

Rrethrrotullimi i TEG-ut hapet për qarkullim javën që vjen

Nënkalimi te rrethrrotullimi i TEG-ut, pjesë e Unazës së Madhe të kryeqytetit, rrugë e cila lidh disa nyje të Tiranës, p...

FOTOT/ Hapet për qarkullimin e automjeteve segmenti i ri rrugor Palasë-Dhërmi

Rruga Palasë-Dhërmi është hapur provizorisht për qarkullim, ndërsa sipas autoriteteve shtetërore do të jetë përfundimish...

Duart e ustallarëve po qëndisin Mangalemin e Beratit

Në Mangalem të Beratit, po kryhen restaurime. Duart e arta të ustallarëve që po qëndisin lagjen simbol të qytetit të pre...

FOTOT/ JO vetëm porti, një tjetër projekt i ri për Durrësin

Përveç Portit të ri, një investim 2 miliardë euro, në Durrës do realizohet një tjetër investim rrënjësor. Pamjet e mëpos...

Qendra e Kontrollit Teknik e DRSHTRR Sarandë ndryshon komplet pamje, shihni FOTOT

Qendra e Kontrollit Teknik e DRSHTRR Sarandë ka tashmë kushte optimale pune e shërbimi, pas ndërhyrjes tërësore rikualif...

Programi i ri/ Parqe të mëdha urbane në disa qytete, zbulohet projekti për Lezhën (FOTOT)

“Dua të luaj” është programi i ri kombëtar i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urba...

Një tjetër destinacion turistik po del në dritë, punime në rrugën që lidh krahinat e Mirditës, Lurës...

Rruga e re drejt Lurës do zbulojë një tjetër mrekulli të fshehur të veriut të Shqipërisë. Aktualisht vijon puna në kanti...

FOTOT/ Nis asfaltimi i rrugës Palasë-Dhërmi, do të lidhet me tunelin e Llogorasë

Në aksin Palasë-Dhërmika filluar puna për hedhjen e shtresës së parë të konglomeratit bituminoz. Punimet kanë ecur me ri...

72 688 drejtues mjetesh do të marrin shërbime në kompleksin tërësisht të ri rajonal të DRSHTRR Korçë...

Një investim pozitiv në Korçë. 72,688 drejtues mjeti do të marrin shërbime në kompleksin tërësisht të ri rajonal të DRSH...

Firmoset marrëveshja për financimin e Qukës-Qafë Plloçë, shkurtohet me 1 orë udhëtimi nga Tirana në ...

Qeveria shqiptare dhe Fondi Saudit i Zhvillimit nënshkruan pas një negociate të gjatë marrëveshjen e financimit shtesë p...

Brenda 3 muajve nis ndërtimi i portit turistik të Durrësit

Punimet për ndërtimin e portit turistik në Durrës pritet të nisin për 2 ose 3 muaj maksimumi. Porti turistik i Durrës...

Investimi 2 miliardë euro, firmoset marrëveshja për ndërtimin e portit turistik në Durrës

Sot u nënshkrua Memorandumi i Bashkëpunimit, midis “Eagle Hills Real Estate Development” shpk, përfaqësuar nga investito...

Së shpejti nis puna për linjën hekurudhore Vorë-Hani i Hotit, ja si do financohet

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) pritet të bashkëfinancojë projektin për rehabilitimin e linjës hekuru...

FOTOT/ Nis puna për rehabilitimin e rrugës Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njoftoi se ka filluar punimet për rehabilitimin e aksit rrugor Maliq-Lozhan i Ri-Stre...

FOTOT/ Unaza e re e Beratit, shihni si projekti ka lehtësuar trafikun

Unaza e re e Beratit është një nyje e rëndësishme infrastrukturore, që lehtëson ndjeshëm trafikun dhe aksesin për të hyr...

FOTOT/ Piramida e Tiranës ndryshon plotësisht pamje, do të jetë qendra më e madhe e teknologjisë së ...

Piramida e Tiranës po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë dhe punimet kanë avancuar ndjeshëm. Projekti po merr formë...

Rikonstruktohen 180 pallate në Durrës (FOTOT)

Në bashkinë e Durrësit është drejt përfundimit një tjetër etapë e rëndësishme e procesit të rindërtimit. Aktualisht v...

Punimet/ Liqeni i Farkës me pedonale, pistë vrapimi dhe korsi biçikletash

Liqeni i Farkës do ketë pedonale të re, pistë vrapimi dhe korsi biçikletash. Aktualisht po punohet për transformimin e z...

Pamjet/ Përfundon loti i dytë i Unazës Lindore që fillon nga TEG-u deri në Shkozë

Loti 2 i Unazës Lindore në kryeqytet ka përfunduar sipas standardeve më të mira dhe tashmë është i hapur dhe është vënë ...

FOTOT/ Përfundon një tjetër aks i rëndësishëm rrugor në jug, shihni pamjet

Rruga Peshkëpi-Selenicë është investimi më i fundit që bëhet pjesë integrale e korridorit të ri të Lumit të Vlorës. M...

Hapen mbi 2400 metra tek tuneli i Llogarasë, ja kur përfundon plotësisht

Në muajin shkurt të vitit 2023 pritet të hapet plotësisht tuneli i Llogorasë. Në tunelin e Llogorasë ka nisur puna me...

Unaza Lindore e Tiranës, nis montimi i 32 trarëve te mbikalimi në Shkozë

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se, në Unazën Lindore të Tiranës, Loti 3, po kryhen punimet për montimin e tr...

FOTOT/ Përfundon një tjetër aks, lidh Përmetin me Leskovikun, Ersekën dhe Korçën

Aksi në pjesën e unazës juglindore që lidh Përmetin me Leskovikun, Ersekën dhe Korçën është gati. Një hapësirë e jashtëz...

270 apartamente gati për banorët në Valias (FOTO)

Programi i Rindërtimit e ka transformuar tërësisht Valiasin ku pas përfundimit të bllokut të parë të banimit me 112 apar...

Lehtësimi i trafikut/ 5 tunelet te “Shqiponja” në Tiranë, si do të bëhet lëvizja

Marrin fund radhët e gjata kilometrike tek ish-sheshi Shqiponja. Por si do të bëhet lëvizja në këtë vepër infrastrukturo...

FOTOT/ Korça me qendër të re turizmi

Tashmë imazhi i godinës së ish-maternitetit në bulevardin “Fan Noli”, do t’ia lerë vendin një godine totalisht unike dhe...

Potencial për agroturizëm, drejt përfundimit rruga e Memiasit në Berat

Investimet në infrastrukturën rrugore që lidhin zonat rurale në Berat po i japin nxitje zhvillimit të agroturizmit. I...

FOTOT/ Përfundon një tjetër aks, gati rruga që lidh “hambarin” e jugut

Rruga e re që lidh Beratin me Fierin, është një tjetër investim i rëndësishëm në infrastrukturën rrugore të vendit që ka...

Hapet bajpasi i Vlorës, aksi i ri panoramik që lehtëson qarkullimin e automjeteve gjatë pikut të sez...

Një tjetër aks i rëndësishëm është hapur sot. Bajpasi i Vlorës, aksi i ri panoramik që lehtëson qarkullimin e automjetev...

Rijetëzimi i Kalasë së Tepelenës dhe ndërhyrjet në zonat periferike, gati projekti i FSHZH

Kalaja e Tepelenës do t’i nënshtrohet një projekti që synon të bëjë rijetëzimin dhe përmirësimin e vlerave të Kalasë së ...

Lajm i mirë për qytetarët dhe turistët, nesër hapet një tjetër rrugë e rëndësishme në jug të Shqipër...

Bypassi i Vlorës do të jetë i kalueshëm për automjetet në të 28.8 km e tij nga pasditja e të enjtes. E gjithë gjatësi...

Fier, investimi që i jep zhvillim zonës bregdetare

Fondi Shqiptar i Zhvillimit përmes financimit nga Qeveria Shqiptare ka realizuar projektin për ndërtimin e Urës së Darze...

Hapet rruga e re, nga sot Tiranë-Sarandë do e bëni rreth një orë më shpejt

Nga dita e sotme, rrugëtimi për në Sarandë do të jetë më i lehtë dhe më i shpejtë. Rruga e re Kardhiq-Delvinë, e cila sh...

Drejt përfundimit “Rijetëzimi i fasadave në qendër të qytetit Dimal dhe segmenti rrugor që lidh qend...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit është drejt rehabilitimit të plotë të fasadave në qytetin e Dimalit, si dhe ne proces asfalt...

Drejt përfundimit rikonstruksioni i rrugës Roskovec – Poshnjë

Në kantierin e rrugës së re “Roskovec – Poshnje”, punëtorët po kryejnë dhe rishikimet e fundit teksa përmbyllin me sukse...

FOTOT/ Drejt përfundimit aksi Shijan-Ura e Gajdarit, gati për sezonin turistik

Punimet në segmentin Shijan-Ura e Gajdarit, pjesë e aksit Kardhiq-Delvinë, janë tashmë drejt përfundimit. Segmenti rr...

Investime në fshatin Drenovë, pjesë e projektit “100 fshatrat”

Drenova është pjesë e projektit "100 fshatrat" dhe një nga prioritetet e Bashkisë Korçë, për ta shndërruar atë ashtu si ...

Projekti/ Rikonstruksion rrugëve të 100 fshatrave dhe ndërhyrje në fasadat në zonat urbane

Fondi Shqiptar i Zhvillimit synon që përmes dy projekteve të veçanta të riparojë shtresat asfaltike të rrugëve në zonat ...

Velipojë-Ulqin, nga 73 km do bëhet vetëm 1 km. Shihni projektin e urës që lidh dy vendet

Një urë do të lidhë Velipojën me Ulqinin, duke shkurtuar distancën me 72 herë. Ura do të jetë 310 metra e gjatë dhe do t...

FOTOT/ Rruga e re, nga 2 korriku në Sarandë do shkoni 45 minuta më shpejt

Punimet për ndërtimin e tunelit të Skërficës, pjesë e aksit rrugor Kardhiq-Delvinë, janë drejt përfundimit. Duke nisu...

FOTOT/ Investimet në Përmet, qyteti merr tjetër pamje

Në Përmet vijojnë punimet në kuadër të projektit “Zhvillimi i Integruar Urban dhe Turistik”. Aktualisht punimet janë ...

Përfundon ndërtimi i veprave të artit në segmentin rrugor Palasë-Dhërmi

Puna për ndërtimin e segmentit rrugor Palasë-Dhërmi me gjatësi 4.45 km, pjesë e aksit Orikum-Himarë, një vepër me rëndës...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek