FOTOT/ Kjo rrugë përrallore ndodhet në Qafë Shtamë...

Kur sheh këto foto nuk ke sesi të rrish indiferent. Magjia e ngjyrave të vjeshtës, rruga gjarpëruese, e sapo asfaltuar, ...

FOTOT/ Përfundojnë 80% e punimeve për bajpasin e V...

Ndërtimi i bajpasit të Vlorës, i cili pritet të lehtësojë ndjeshëm trafikun dhe shkurton kohën e udhëtimit për në jug të...

FOTOT – Rehabilitohen rrugët e brendshme të ...

Një tjetër investim në infrastrukturë është drejt përfundimit në rrugët dhe rrugicat e lagjes “Ahmet Duhanxhiu” të qytet...

Merr formë parkingu i parë nëntokësor në Tiranë te...

Merr formë parkingu i parë nëntokësor në Tiranë te Bulevardi i Ri, i cili ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit dhe që d...

FOTOT- Rehabilitohet infrastruktura në 3 lagje të ...

Puna për rikualifikimin e rrugicave në lagjet 4, 5, 6 të qytetit të Kukësit është drejt përfundimit, pasi sot punonjësit...

Lidhja me Parkun Shebenik-Jabllanicë, drejt përfun...

Me financim të Qeverisë Shqiptare është drejt përmbylljes një tjetër proces transformimi infrastrukturor, në zbatim nga ...

Foto/ Vijon puna për bypass-in e Tepelenës

Puna në kantierin e bypass-it në Tepelenë, është nga investimet më të mëdha dhe strategjike të zhvilluara ndonjëherë në ...

Parku Kombëtar i Dajtit, shënjohen 100 km për turi...

Parku Kombëtar i Dajtit, tashmë ka të gjithë sinjalistikën e nevojshme për të gjithë turistët vendas e të huaj, të cilët...

Rindërtimi i rrjetit elektrik, OSHEE 120 milionë l...

OSHEE ka investuar 120 milionë lekë në rajonin e Beratit, duke përmirësuar cilësinë e furnizimit me energji elektrike nd...

Rruga “Sulejman Delvina” në Tiranë ndryshon pamje ...

Vazhdon puna për zgjerimin e trotuarëve në disa nga rrugët e Tiranës, për të mundësuar kalimin më lehtë të këmbësorëve, ...

Hapet për vizitorët Kulla e Sahatit

Monumenti historik i Tiranës, “Kulla e Sahatit” është restauruar e vënë në dispozicion të vizitorëve vendas e të hua...

FOTO/ Investime në infrastrukturë, rehabilitohen t...

Trotuaret e qytetit të Divjakës po marrin një pamje të re. Punonjësit e ndërmarrjes komunale prej disa ditësh po puno...

Rikonstruktohet Kopshti nr.45

Bashkia e Tiranës përmbylli rikonstruksionin e plotë të godinës ekzistuese të kopshtit nr. 45, duke krijuar për fëmijët ...

Nënshkruhet marrëveshja me KfW për financimin e pr...

Minsitri i Financës ka nënshkruar sot tri marrëveshje financimi me bankën gjermane KfW. Te tre këto financime, që në ...

Fillon rehabilitimi dhe asfaltimi i aksit rrugor B...

Ka nisur puna për rehabilitimin dhe asfaltimin e segmentit rrugor Burrel-Klos. Investimi në segmentin me gjatësi 18.6...

FOTOT/ Realizohen 34% e punimeve në rrugën Orikum-...

 Në Vlorë vijon puna për ndërtimin e rrugës Orikum-Dukat, ku deri tani janë realizuar 34% e punimeve dhe pritet që për s...

FOTOT/ ARRSH riparon shtresat asfaltike në segment...

Pas asfaltimit të rrugës Kavajë-Rrogozhinë dhe riparimit të pjesëve të dëmtuara është lehtësuar qarkullimi i mjeteve dhe...

Pajisje dhe godinë moderne, transformohet ambulanc...

Një ambulancë krejtëisht moderne dhe me gjithë pajisjet e kërkuara për banorët e fshatit Lusen të Kukësit. Investimet...

Përfundon rruga që lidh Lundrën me Farkën

Një nga investimet më të reja të Bashkisë Tiranë është ajo e rrugës që lidh zonën e Lundrës me Farkën. Kjo rrugë do të j...

FOTOT/ Zogu i Zi, porta hyrëse e kryeqytetit ndrys...

Rrethrrotullimi te Zogu i Zi, një prej portave hyrëse të kryeqytetit ka marrë një pamje krejtësisht të re. Pas rehabili...

Vlorë, nis rikonstruksioni dhe zgjerimi i rrugës “...

Projekti i rikonstruksionit dhe zgjerimit të rrugës “Dhimitër Konomi”, tashmë ka nisur. Ky investim, ndër më të rëndësi...

Përfundon rehabilitimi i rrugës së Kalasë në Berat...

Rruga “Mihal Komneno” është hyrja kryesore dhe aksesi më i shkurtër që lidh Beratin me një ndër lagjet muzeale të qyteti...

Tiranë, nis shtrimi i Bulevardit të ri

Nis shtrimi i Bulevardit të ri të kryeqytetit. Puna e nisur prej muajsh tashmë po i jep një pamje të re këtij segmenti t...

Aksi Elbasan-Banjë drejt përfundimit, përfitojnë s...

Punimet në lotin numër 3 të segmentit rrugor Elbasan-Banjë janë drejt përfundimit dhe shumë shpejt banorët e shtatë fsha...

Laprakë, nis asfaltimi i rrugës “Fiqiri Basha”

Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e...

Krumë, 25 familje përfituese e presin dimrin në sh...

25 familje të Krumës (Has) këtë dimër do të jetojnë në shtëpi më të ngrohta dhe do të paguajnë 50% më pak të faturës së ...

FOTOT/ Përfundon plotësisht asfaltimi i rrugës Shk...

Ka përfunduar plotësisht asfaltimi i rrugës Shkodër-Velipojë, një prej akseve të rëndësishme turistike në Shqipëri. Pas ...

FOTOT/ Drejt përfundimit rruga Qukës-Skënderbe në ...

Investimi për asfaltimin e rrugës Qukës-Skënderbe në Përrenjas, po shkon drejt përfundimit. Investimi i realizuar me fon...

FOTOT/ Bajpasi i Vlorës, realizohet 70 % e punimev...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bën të ditur se vijon me ritëm të përshpejtuar puna në bypass-in e Vlorës, ndërsa në ...

Shkodër, nis puna për rehabilitimin e bllokut të p...

Blloku i pallateve tek Sahati në Shkodër po i nënshtrohet një rikualifikimi të plotë urban, me një vlerë investimi prej ...

Nis rikonstruksioni edhe i dy godinave të tjera në...

Para se studentët të marrin pushimet e verës, në të gjitha godinat e Qytetit Studenti do kenë përfunduar punimet për rik...

Fier, drejt përfundimit rehabilitimi i kanalit kul...

Pas një muaj e gjysëm punë, kanali BD8 është drejt përfundimit. Ky kanal është 4 km i gjatë dhe i shërben kullimit të to...

Rikualifikim urban në një tjetër lagje të Tiranës

Një tjetër lagje e Tiranës ka nisur të rikualifikohet. Blloku i pallateve dhe shtëpive private mes “Rrugës së Kavajë...

Raporti amerikan, ja si pozicionohet Shqipëria në ...

  Këshilli Atlantik i Uashington DC  ka hartuar një raport të detajuar mbi nevojat për gaz që ka Europa, si dhe ...

Lungomare edhe tek Shkëmbi i Kavajës! 200 milionë ...

Hapësirat publike në zonën e plazhit tek Shkëmbi i Kavajës do t’i nënshtrohen së shpejti rikonstruksionit. Bashkia e Dur...

FOTOT/ Nis riparimi i aksit rrugor Syri i Kaltër-B...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi se në prag të sezonit veror ka nisur riparimi i aksit rrugor Syri i Kaltër-Bistricë....

Planet Vendore: Qeveria, mbështetje financiare dhe...

7 bashki do të kenë së shpejti instrumentin që do t’i japë frymëmarrje investimeve dhe do të ndikojë në zhvillimin e...

Transformimi i spitalit të Sarandës, pajisje moder...

Pas përfundimit të Materniteti të ri të Sarandës, një tjetër investim i rëndësishëm po transformon këtë spital bashkiak,...

FOTOT/ Rikonstruktohet shkolla “Demokracia”, ambie...

Shkolla 9-vjeçare dhe kopshti “Demokracia” në Kurbin janë rikonstruktuar tërësisht pas tërmetit duke ofruar kushte më të...

Projekt i ri në qytetin e Elbasanit/ Nis rikonstru...

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. FSHZH ka njoftuar se ka nisur një investim me financim nga Qeveria Shqiptare dh...

Edhe katër bashki të tjera së shpejti me plane ven...

Katër bashki: Pukë, Mirditë, Gramsh dhe Belsh, me financim të buxhetit të shtetit,  nisin punën për hartimin e Planeve t...

Së shpejti nis rikonstruksioni i shkollës “Gustav ...

Në vijim të punës për përmirësimin e kushteve të mësimit për nxënësit e të gjitha institucioneve arsimore, bashkia e Tir...

FOTOT/ Njih Shqipërinë! Rehova, fshati i gurtë që ...

Vetëm dy kilometra larg Ersekës ndodhet Rehova, një fshat magjik që të lë pa frymë. Rehova me shumë kisha shtrihet në rr...

Lushnje, nis rikonstruksioni i rrugës nga ish-fabr...

Ka filluar prej disa ditësh puna për ndërtimin e këtij segmenti rrugor rreth 1,6 kilometra. Investimi po zbatohet nga...

Divjakë, punimet për Sheshin Qëndror drejt përfund...

Edhe pak javë dhe sheshi “Santa Barbara” në qendër të Divjakës do të ketë pamje tërësisht të re, sipas standardeve që me...

“Ditar i një hapësire”, një ekspozitë për Shqipëri...

“Ditar i një hapësire” mbërriti në finishin e tij. Prezantimi 7 mujor i Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territori...

Tiranë, një tjetër kopsht për fëmijë është rikonst...

Një tjetër kopsht është rikonstruktuar nga Bashkia Tiranë. Bëhet fjalë për kopshtin ''Bob Ndërtuesi'', i cili i përk...

Projekti drejt përfundimit, lidhet dhe ura e fundi...

Në bajpasin e Vlorës, punimet po avancojnë me ritëm të shpejtë, ndërsa sot është lidhur dhe ura e fundit në të, çka mund...

Fillon nesër riparimi i Autostradës Tiranë –...

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor kanë njoftuar se duke nisur nga dita e mërkurë, datë 7 prill...

Inagurohet këndi i dytë më i madh i lodrave në Tir...

Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e “Astirit”, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh t...

Ja si është transformuar zona rezidenciale tek Shk...

Zona rezidenciale te Shkëmbi i Kavajës është transformuar tërësisht pas projektit për rehabilitimin e saj. Në bllokun...

Nis rindërtimi i Rrugës së Dibrës, me korsi të ded...

Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna për t’i dhënë një pamje dinjitoze hyrjes veri-lindore të kryeqytetit. Përpos ...

Hapet bulevardi “Migjeni” në Kashar, lidh Unazën e...

U hap sot për 80 mijë banorët e zonës së Kasharit bulervardi “Migjeni”, një investim i rëndësishëm që lidh Unazën e Re m...

Fier: Drejt përfundimit rrjeti i ri i ujësjellësit...

Punimet për rrjetin e ri të ujësjellësit në qytetin e Fierit janë drejt përfundimit. Ky rrjet i ri ujësjellësi jo vetëm...

FOTOT/ Punime për mirëmbajtjen e aksit Tiranë-Ndro...

Në aksin rrugor Tiranë-Ndroq-Plepa është duke u punuar me intensitet për pastrimin e vegjetacionit, për ta bërë këtë aks...

Hekurudha e re Vorë-Shkodër me 120 km në orë

Trenat që do të udhëtojnë nga Vora në Tiranë deri në Shkodër do të udhëtojnë me shpejtësi deri në 120 km në orë. Zv/m...

Qytet Studenti, nis puna për rikonstruksionin e go...

Dy godina të tjera konviktesh në Qytetin Studenti po i nënshtrohen rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jete...

Tiranë: Nis ndërtimi i këndit të 14 në Njësinë 5

Bashkia e Tiranës ka nisur ndërtimin e këndit të 14 të lojërave dhe sheshit rekreativ në Njësinë 5, investim i cili vjen...

Hidrocentrali i Banjës, 250 milionë kWh energji në...

Gjiganti norvegjez, Statkraft njoftoi se ka mbyllur me sukses provat e lidhjes së hidrocentralit të Banjës në rrjet....

Tiranë-Sarandë vetëm 3 orë, ja sa kanë avancuar pu...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se punimet në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë Loti 4 po vijojnë me ritme të larta. ...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek