Krishtlindje: Tifozët e Man.City, 400 milion sterlina bamirësi

Shkon në 400 mijë sterlina, ose ndryshe rreth gjysmë milion euro, shifra që Manchester City ka mbledhur për bamirësi...

Tiranë, 27 nëntor gara e peshkimit sportiv

Me rastin e 104 vjetorit të Pavarësisë, Shoqata Shqiptare e Peshkimit Sportiv dhe Rekreativ me mbështetje të plotë t...

Ja kush janë 10 futbollistët e nominuar për Topin e Artë

Me 13 dhjetor do të mbahet ceremonia e dhënies së trofeut Topi i Artë. Ndërsa sot janë bërë të ditur emrat e 10 futb...

Video spektakolare: Shqiptari lë pa fjalë yjet e Bayernit

28 vjeçari nga Kruja, Fabian Duro, tashmë i njohur për aftësitë si freestyler, ka performuar përpara yjeve të Bayern...

Tirana, pranohet nga Federata Europiane e Atletikës

Kryeqyteti ynë, Tirana, ja ka dalë të pranohet nga Federata Europiane e Atletikës. Maratona e zhvilluar me datën 9 tetor...

“Maratona e Tiranës” në datën 09 Tetor 2016

Bashkia Tiranë, nëpërmjet Drejtorisë së Sporteve Profesionale dhe Komunitare dhe në bashkëpunim me Federatën e Atl...

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi. Ekipi i AIK kur po hynte në fushën e lojës, për t'u ndes...

Talentet e rinj të futbollit shqiptarë, tani më afër me Seria A

Akademia “Ali Demi” dhe Torino FC Academy kanë firmosur binjakëzimin mes tyre. Qëllimi i këtij binjakëzimi është ngritja...

Granit Xhaka: Letër të hapur tifozëve

NGA GRANIT XHAKA Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrierën time në vaz...

”Loro Boriçi” është gati

Për të gjithë sportdashësit, të cilët me padurim e kanë pritur, stadiumi ''Loro Boriçi'' në Shkodër është gati. Lajmi u ...

Atletja Luiza Gega ka fituar medaljen e argjendtë

Atletja Luiza Gega ka fituar medaljen e argjendtë, në garën 3,000 m me pengesa, në Kampionatin Evropian të Atletikës, i ...

Mësuesja i lutet Messit, mos u dorëzo (Letra e plotë)

Letra e mësueses për Messin Të përgjërohem, mos lejo që nxënësit e mi të mendojnë se të dalësh i dyti është humbje,...

Ballkaniada në Judo, dy medalje për sportistët shqiptarë

Dy sportistë të Besëlidhjes në Judo që njëkohësisht përfaqësojnë Kombëtaren e kësaj disipline sportive kanë aritur të tr...

RALLY ALBANIA 2016: ”Puka, vend fantastik për turizmin e aventures”

Puka për dy ditë më radhë ishte mikpritëse e Rally Albania 2016 me pjesmarrjen e më shumë se 300 të apasionuarve, pas tu...

Euro 2016, edhe si promovim turistik për Shqipërinë

Shqipëria turistike prezantohet gjatë zhvillimit të Euro 2016 në Francë si një mundësi fantastike për promovimin e turiz...

Nis edicioni i 12 i “Rally Albania”

Nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit ka nisur “Rally Albania”, garë që do të zgjasë 1,800 kilometra nëpër terrenet e thyera ...

Me datën 10 qershor lindi Carlo Ancelotti

Me datën 10 qershor të vitit 1959 lindi Carlo Ancelotti, pseudonimi i tij është Carletto. Ai është një ish-futbollist dh...

Fillon puna për Arenën Kombëtare

Fillon puna për Arenën Kombëtare, i cila do të jetë gati për 18 muaj.

Tirana Fan Zone drejt përfundimit

Tirana Fan Zone është drejt përfundimit e do të jetë gati për të gjithë të apasionuarit e futbollit që do të duan të ndj...

FSHF për herë të parë me dyqan zyrtar

Të gjitha ata që kanë dëshirë për të blerë uniforma të skuadrës Kombëtare, souvenirë apo materiale të tjera të përga...

Talentet e EURO 2016, Hysaj në garë

"Lojtari i ri më i mirë" është një çmim personal që jepet në fund të çdo Kampionati Europian e në listën e pretenden...

6000 vespa sebashku ne Vespa World Day

Eshte mbyllur eventi i Vespa World Day ku moren pjese rreth 6000 vespa. Eshte interesante se si ky motor eshte kthyer ne...

Tifozët kuqezinjë, me surprizen e radhës

Tifozët kuq e zi shquhen për surprizat ndaj kombëtares, dhe s’kishte si të mos mendonin edhe për surprizen e radhës. Tif...

Profil emocionues i “The Guardian” për Elseid Hysaj/ Si u bë djali i një emigranti ylli i Seria A

  Kjo është përralla e një babai, një djali dhe një premtimi të bërë. Përralla se si një emigrant shqiptar d...

Policët tanë në Francë

Kombëtarja shqiptare, gjatë kompeticionit futbollistik në Euro 2016, do të ruhet nga Forcat Speciale të Policisë së Shte...

Kombëtarja fiton miqësoren me Katarin

Dje u zhvillua ndeshja miqësore mes Kombëtares shqiptare dhe asaj të Katarit, e cila përfundoi me rezultatin 3:1 në favo...

Kampionati Botëror i Arteve Marciale, Pogradeci fiton 13 medalje

Me mbështetjen e Bashkisë së Pogradecit, ekipi i qytetit i Arteve Marciale “Pogradeci Kung Fu” mori pjesë në Kampionatin...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek