Tifozët skocez, 5 mijë paund për fëmijët shqiptarë me Sindromën Down

Nesër do të luhet ndeshja Shqipëri-Skoci, në kuadër të Ligës së Kombeve. Mirëpo, kjo ndeshje, përveç rëndësisë që ka në ...

Boksieri shqiptar shpallet kampion Evrope në WBU

Armand Çullhaj boksieri 28-vjeçar nga Tirana që jeton prej vitesh në Gjermani, u shpall kampion Evrope në federatën WBU....

Ja fituesit e maratonës së Tiranës sipas kategorive

Abel Kibet Rop dhe Luiza Gega janë fituesit e garës në 21 km në edicionin e tretë të maratonës së Tiranës. Abel Kibet Ro...

5 mijë vrapues nga 40 shtete të botës për Maratonën e Tiranës

Maratona e Tiranës është gati të nisë rrugëtimin e saj për të tretin vit radhazi. Më shumë se 5 mijë vrapues, një pjesë ...

Foto/ Presidenti shpërndan patate dhe ujë për tifozët në stadium

Një skenë që nuk e shohim çdo ditë! Një president që jep patate të skuqura dhe ujë për tifozët që kanë udhëtuar me milje...

Klasifikimi i FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten në rënditje

FIFA ka publikuar renditjen e re të përfaqësueseve për muajin shtator. Vetëm një fitore dhe një humbje në Ligën e...

“World Masters Championships”, shqiptari në 5 më të mirët e botës

Gëzim Dimnaku është sportisti shqiptar që ka nderuar  dy flamuj, atë shqiptar dhe atë kanadez njëkohësisht. Këtë herë...

VIDEO/ Frymëzuese, 85-vjeçari sfidon Messin dhe Ronaldon

Një pensionist 85-vjeçar tregoi aftësitë e tij freestyle të futbollit në rrugët e Huanuco, Peru, të shtunën. Felician...

Ekipi kombëtar i Judo-s, 3 medalje në Kampionatin Ballkanik

Ekipi kombëtar i xhudos, me katër sportistë të “Vllaznisë”, ka arritur të fitojë 3 medalje në Kampionatin Ballkanik të o...

Ja itinerari i Maratonës së Tiranës 2018

Maratona e Tiranës 2018 mirëpret edhe këtë vit vrapues nga e gjithë bota për t’u bërë pjesë e saj. Bashkia e Tiranës ...

Gjetan Keta merr titullin WBU

Gjetan Keta bën krenarë të gjithë shqiptarët. Nga arena e Dibrës së Madhe, boksieri shqiptar mposhti pas 5 raundeve kund...

Goli Xhaka, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

Shqipëria e nisi me fitore Ligën e Kombëve, teksa mposhti Izraelin me rezultatin 1-0. Mrekullitë e Thomas Strakoshës dhe...

Xhudisti shqiptar shpallet Kampion i Ballkanit për të rritur

Indrit Çullhaj është shpallur Kampion i Ballkanit në xhudo për të rritur. Çullhaj ka marrë pjesë në kampionatin e xhu...

Maratona e Tiranës më 7 tetor, 18 çmime për fituesit

Maratona e Tiranës që do të mbahet për të tretin vit radhazi në kryeqytet në datën 7 tetor është një mundësi e mirë jo v...

Ja grupet e Champions League për sezonin 2018-2019

Janë mësuar dhe 8 grupet e Champions League, me 32 skuadra që do të përplasen kundër njëra-tjetrës. Një grup shum...

UEFA liçenson stadiumin “Fadil Vokrri” për Ligën e Kombeve

UEFA ka licencuar edhe zyrtarisht stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, pas lajmit të qarkulluar ditë më parë bazua...

Milot Rashica pjesë e formacionit më të mirë të javës në Bundesliga

Rashicës i mjaftuan vetëm 45 minutat e pjesës së dytë në mënyrë që ai të lërë gjurmë me paraqitjen e tij. Ai asistoi ...

Njihuni me kampionin 14 vjeçar shqiptar në Taekwondo

Orseld Shkalla është vetëm 14 vjeç dhe ushtron artet marciale që kur ishte 5 vjeç. 14-vjeçari numëron dhjetëra medalj...

Volejboll, kombëtarja e meshkujve fiton 3-2 ndaj Austrisë

Kombëtarja e meshkujve në volejboll ka fituar mbrëmjen e së dielës 3-2 ndaj Austrisë, në ndeshjen e vlefshme për elimina...

Një i ri shqiptar në konkursin e futbollit të Pekinit

16-vjeçari shqiptar Oliger Deva mori pjesë në Konkursin e 35-të të Futbollit “Baiduibei”, që zhvillohet çdo verë në krye...

Eliminatoret e Kampionatit Europian, grumbullohen kombëtaret e volejbollit

Kombëtaret kuqezi të volejbollit për meshkuj dhe femra kanë nisur grumbullimin në prag të eliminatoreve të Kampionatit E...

Europiani i Atletikës, Luiza Gega kualifikohet në finale

Luiza Gega ia del mbanë të kualifikohet për në finalen e garës së 3.000 metrave me pengesa të Europianit të Atletikë...

Rikthehet Maratona e Tiranës, më shumë se 2500 vrapues nga 40 vende të botës

Maratona e Tiranës 2018 vjen këtë vit me edicionin e saj të 3-të si eventi më i madh sportiv në vend. Këtë e dëshmon...

KF Tirana vjen me risi këtë sezon, abone për tifozët

Ashtu siç kishte paralajmëruar disa ditë më parë, klubi i Tiranës do të vijë me një risi këtë sezon të ri të Superiores....

Europiani i Atletikës, Smajlaj kalon në finale

Izmir Smajlaj është kualifikuar për në garën finale të kategorisë së kërcimit së gjati për meshkuj, në Kampionatin E...

Kampionatit Botëror i Rafting, merr pjesë edhe Shqipëria

Kombëtarja e Federatës Shqiptare të Rafting, “Albanian Eagle”, është duke garuar në Kampionatin Botëror të Rafting, ku S...

Stadiumi i sapondërtuar i Prishtinës, merr emrin “Fadil Vokrri”

Legjenda e futbollit kosovar dhe ish presidenti i Federatës së Futbollit në Kosovë, është nderuar pas rreth një muaj...

Kombëtarja e Kroacisë dhuron për bamirësi 24 mln eurot e fituara nga botërori

Botërori i përfunduar pak ditë më parë do të mbahet mend gjatë nga Kroacia që arriti deri në finale, një fazë të cilën n...

Pas botërorit, Shaqiri pritet të shkëlqejë tek Liverpool

Xherdan Shaqiri do t’u nënshtrohet testeve mjekësore, përpara përfundimit të transferimit të tij prej 13.5 milionë paund...

Kampionati Botëror i Shkollave: 400 shahistë nga e gjithë bota ndeshen në Shqipëri

Nga Alteo Hysi “E bukura e shahut është se kjo lojë kapërcen gjuhët, moshat, racat, kombësitë, fetë, gjinitë apo kush...

Atletët Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj shpallen kampionë Ballkani

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamb...

Kombëtarja shqiptare ngjitet në klasifikim

FIFA ka publikuar sot renditjen mujore të kombëtareve. Për shkurtin, kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci kanë ngjit...

Akil Gjakova, medalje e artë në xhudo për Kosovën

Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit. Akil Gjakova ka shkruar historinë. Ai ka rrëmbyer ...

IIgli Tare, Drejtori Sportiv më i mirë në Itali

Igli Tare merr një vlerësim të rëndësishëm, duke u përzgjedhur si Drejtori Sportiv më i mirë në Itali për vitin 2017. Në...

Botërori i Peshëngritjes: Romela Begaj arrin rezultat historik

Shtangistja 31-vjeçare sot ka nderuar Shqipërinë në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në SHBA, duke fituar dy m...

12 vjeçari shqiptar kampion bote në shah

Është vetëm 12 vjeç, por Daniel Dardha sot është shpallur kampion bote në shah, duke mundur kështu moshatarët e tij, por...

Cana nderohet edhe në Francë

Pak ditë pasi i dha lamtumirën kombëtares shqiptare, Lorik Cana nderohet edhe në Francë, ku luajti për plot 7 vite. Drej...

Kordon sigurie për vrapuesit te Parku i Madh i Liqenit

Të gjithë të apasionuarit pas ecjes dhe vrapimit nga Parku i Madh i Liqenit tashmë do të kenë më shumë mundësi dhe një s...

Shkodra mirëpret Turneun Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

Shkodra mirëpriti, në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi”, 200 sportistë nga vende te ndryshme të rajonit dhe Europës. N...

Shirokë-Zogaj mirëpriti përsëri “Triathlon 2017”

56 atletë nga Shkodra, Tirana, Durrësi, Kosova, Mali i zi, edhe nga disa shtete të Europës garuan në "Triathlon" në not,...

Majlinda Kelmendi vlerësohet si xhudistja më e mirë në botë

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka vlerësuar me çmim xhudistin nga Kosova, Majlinda Kelmendi. Kampionia olimpike është s...

Skënderbeu kualifikohet për në fazën “play-off” të Europa League

“Ujqit e dëborës” kanë bërë mrekullinë duke u kualifikuar në “Elbasan Arena”. Skënderbeu dhe Mllada e Boleslav e kanë...

Atleti shqiptar, medalje ari në Serbi

David Nikolli, atleti i talentuar nga Lezhë, mori medalje ari në garën e 3000 metrave në kampionatin Ballkanik që po mba...

”Gumball 3000”, makina të garave sportive në Tiranë

Të gjithë të apasionuarit e makinave të garave sportive dhe të veçanta do kenë mundësi nesër që të shohin nga afër perfo...

Berisha, portieri më i mirë në Seria A. I pesti në Europë për sezonin 2016-2017

Observatori Europian i Futbollit, CIES, vlerëson Etrit Berishën si një prej portierëve më të mirë në qarkullim, falë par...

Xhudo: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja nga Peja ka fituar medaljen e artë, pas triumfit n...

Daniel Godelli shpallet kampion Europe

Peshëngritësi Daniel Godelli ka fituar pak minuta më parë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 77 kg në Kamp...

UEFA, 1 milion euro për futbollin shqiptar

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin bëri të ditur në kongresin e Helsinkit se çdo federatë futbolli në kontinent...

Video: Parku Olimpik i Tiranës gati për t’u hapur, ja si duket brenda

Ish-kompleksi sportiv “Dinamo” është rivitalizuar duke u transformuar në një  kompleks modern që mbledhë bashkë të gjith...

Shorti i Champions League, ja përballjet

Është hedhur në Nyon të Zvicrës, shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke dhuruar përballje spektakola...

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira, 200 pilotë do të“pushtojnë” qiellin e Vlorës!

200 pilotë nga e gjithë bota do të jenë protagonistë të Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira, që do të...

Kampionati Kombëtar i Peshkimit, mbahet faza e parë në Tale

Federata Shqiptare e Peshkimit Sportiv nisi nga bregdeti i Tales etapën e parë të kampionatit. Peshkatarë profesionist n...

Historike, shqiptari Izmir Smajlaj kampion Europe në kërcim së gjati

Një shqiptar shpallet kampion Europe në Beograd të Serbisë ku po zhvillohet Kampionati Europian i sallave të mbyllur...

Europiani në Beograd: Atletja Luiza Gega kualifikohet në finale dhe pretendon medalje

Luiza Gega kualifikohet me sukses në finalen e 1500 metrave për femra, në Europianin që po zhvillohet në Beograd. ...

Pilotët e paragliding dhe hanggliding së shpejti me një pistë për uljen, në Tufinë

Federata Shqiptare e Aeronautikës nënshkruan kontratën për marrjen në përdorim të një sipërfaqeje toke në Tufinë për...

Majlinda Kelmendi, 50 mijë dollarë shpërblim nga Federata Ndërkombëtare

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi i gëzohet një shpërblimit të madh. Ajo shpërblehet me 50 mijë dollarë shtesë ng...

Shqipëria do të jetë vendi organizator i kampionatit botëror të Fluturimeve të Lira

Së shpejti kampionati i parë boteror i Fluturimeve të Lira në Shqipëri. Ky kampionat do të organizohet në muajin maj në ...

Old Trafford krijon një hapësirë për njerëzit me aftësi të kufizuara

Manchester United ka vendosur të spostojë 2600 tifozë të abonuar me synimin për të krijuar 300 vende të reja për tif...

CAS rrëzon ankimimin e Serbisë kundër Kosovës

Serbia ka humbur edhe betejën e fundit për të kundërshtuar njohjen e Kosovës nga UEFA. Apelimi i federatës serbe pas...

Botërori 2026, me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 ...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek