FOTOT/ Rikonstruksioni i plotë, shihni si duket stadiumi i lojërave me dorë në Tropojë

Stadiumi i lojërave me dorë në Tropojë pas rikonstruksionit është në funksionon të apasionuarve pas sportit të qytetit v...

FOTOT/ Stadiumi i ri i Kukësit, përfundon shtrimi i tapetit të gjelbër

Stadiumi i ri i Kukësit është në fazën e përfundimit të punimeve ndërsa është shtruar edhe tapeti i gjelbër. Stadiumi...

Historike/ Boksieri shqiptar siguron minimalisht medaljen e bronztë në kampionatin botëror

Në ndeshjet e mbyllur para pak minutash, boksieri shqiptar Alban Beqiri mposhti në çerekfinale jordanezin Zejad Eashash ...

FOTOT/ Edhe Kukësi me stadium modern, punimet drejt fundit, vendosen stolat

Prej kohësh, skuadra e Kukësit i luan ndeshjet e saj të Kategorisë Superiore larg qytetit që përfaqëson, por duket se kj...

Krahasimi i legjendave, formula e profesorit të Oksfordit zbulon lojtarin më të madh të të gjitha ko...

Një matematikan i Universitetit të Oksfordit pretendon se ka zgjidhur debatin më të vjetër në futboll, kush është lojtar...

Lojërat Olimpike, Erkand Qerimaj i pari në kategorinë B dhe i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Peshëngritësi shqiptar, Erkand Qerimaj ka siguruar vendin e parë në kategorinë B të peshës 81 kg për meshkuj në Lojërat ...

VIDEO/ Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar

Gjithçka është gati për Euro 2020. Ceremonia zyrtare do të nisë sot në orën 19:00, teksa dy orë më pas do të shijojmë be...

Sportisti shqiptar në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë në botë

Akil Gjakova është radhitur në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë në botë. Ai është shpallur i shtati më i mirë n...

Historike! Kosova renditet e para në kampionatin Evropian të xhudos

Xhudistët kosovarë tashmë kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke bërë që Kosova të jetë përfaqësuesja më e suks...

FOTO/ Kampioni Briken Çalja, rrëmben dy medalje në Evropianin e Peshëngritjes

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar dy medalje në Evropianin e Peshëngritjes, që po zhvillohet në Moskë. Sp...

Xhudistja shqiptare Distria Krasniqi e para në botë në kategorinë e saj

Në arenën botërore të xhudos, Kosova po tregon se ka kapacitete për të qenë një konkurrente e fortë në këtë sport. Fe...

‘Google’ liston shqiptaren si një ndër gratë më të suksesshme në botë

Alpinistja Uta Ibrahimi, vajza e parë nga Ballkani e cila ka ngjitur pesë majat e Himalajeve është listuar e 138-ta në l...

Ushtrimet që duhet t’i bëni patjetër në mëngjes

Ju duhen vetëm 15 minuta në mëngjes çdo ditë për të mbajtur trupin në formë dhe për ta nisur ditën me humor të mirë. Pro...

Dy kampionët/ Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj marrin dy medalje dhe ngrenë lart flamurin në Beograd

Dy atletët tanë Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj, ngritën lart flamurin e Shqipërisë në Mitingun Ndërkombëtar të Beogradi...

VIDEO/ Shkëlqen Izmir Smajlaj, tjetër medalje ari në Beograd

Ismir Smajlaj tregon formën e tij të jashtëzakonshme duke fituar një tjetër medalje ari, pikërisht në Beograd, aty ku u ...

Vajzat shqiptare nuk ndalen, Majlinda Kelmendi fiton medalje në Grand Slam-in e Tel Avivit

Kosova vazhdon të jetë lidër në xhudo, duke triumfuar në të gjitha kampionatet që organizohen. Së fundmi, kampionia O...

Atleti Izmir Smajlaj rikthehet si kampion, rrëmben medaljen e artë në Austri

Izmir Smajlaj është kthyer pas dëmtimit që e mbajti larg aktiviteteve për 6 muaj dhe e ka bërë këtë në mënyrën më të mir...

Vajzat e Kosovës shkruajnë historinë, fitojnë tre medalje në turneun botëror të xhudos

Sportistet kosovare arrijnë të korrin sukses në eventin botëror të radhës në xhudo duke fituar tre medalje. Xhudisjta...

Xhudistja shqiptare zë vendin e parë në listën botërore për vitin 2020

Xhudistja shqiptare nga Kosova Distria Krasniqi vijon sukseset ndërkombëtare. Krasniqi ka zënë vendin e parë në rangl...

Kampionati Evropian, vajzat shqiptare fitojnë dy medalje të bronzta në xhudo

Loriana Kuka është një emër tjetër nga lista e gjatë e vajzave të Kosovës që na bëjnë krenar. Së fundmi, ajo fitoi medal...

Pretendente për medaljen e artë, xhudistja shqiptare vazhdon rrugëtimin në Kampionatin Evropian

Në arenën botërore të xhudos, Kosova po tregon se ka kapacitete për të qenë një konkurrente e fortë në këtë sport. Sh...

Xhudistja shqiptare nënkampione e Europës

Laura Fazliu është kurorëzuar me medaljen e bronztë në kategorinë deri në 63 kilogramë. Xhudistja shqiptare ka garuar në...

Xhudistja Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Xhudistja, Distria Krasniqi ka shënuar edhe një sukses në sport. Krasniqi është shpallur fituese e medaljes së artë n...

Xhudistja shqiptare fiton medaljen e artë në Kroaci

Pas kampiones olimpike Majlinda Kelmendi, një tjetër shqiptare nga Kosova po shkëlqen në Xhudo. Laura Fazliu ka fituar m...

Njihuni me Fabiolën, shkodranen që u bë futbolliste e Kombëtares

Vetëm 17 vjeçe, Fabiola Cakaj ka arritur të luftojë mentalitetin, duke treguar se futbolli nuk është vetëm një lojë çuna...

“A e njihni?”/ Stadiumi “Air Albania” shkon në UEFA

Faqja zyrtare e kampionatit europian EURO 2020 ka publikuar foto nga stadiumi “Air Albania”, duke pyetur ndjekësit e saj...

Stadiumi “Air Albania” përzgjidhet për çmimin e madh ndërkombëtar

Air Albania Stadium, investimi më i madh në historinë e sportit shqiptar, vazhdon të prodhojë lajm edhe pas inaugurimit ...

Liga e Kombeve/ Hidhet shorti, ja kë kanë në grup Shqipëria e Kosova

Në Nion të Zvicrës është hedhur mbreme shorti i Ligës së Kombeve për sezonin 2020-2021, që është edhe edicioni i dytë i ...

Luiza Gega nuk ndalet, shkëlqen në Gjermani në garën 3 mijë metra

Luiza Gega arriti një tjetër rezultat të mirë në salla të mbyllura. Atletja shqiptare u rendit e dyta në garën e 3000 me...

Nuk ndalet Nora Gjakova, fiton tjetër medalje në Izrael

Nora Gjakova e ka nisur vitin 2020 me medaljen e bronztë, të fituar në Grand Prixin e xhudos, që po mbahet në Tel Aviv t...

Barcelona blen sulmuesin e Kombëtares shqiptare

Rey Manaj më në fund do të jetë futbollist i Barcelonës. Sigurisht, nuk bëhet fjalë për ekipin e parë, përkrah Lionel Me...

E para në botë, futbollistja shqiptare lë pas edhe ato të Barcelonës

Megi Doçi është shpallur shënuesja më e mirë në botë për vitin 2019. Duket se viti 2020 ka nisur në mënyrën më të mir...

Kush dominon? Njihuni me 10 atletët me fitimet më të larta të kësaj dekade

Fundi i vitit 2019 shënon mbylljen e një dekade dhe hapjen e një të reje. Për këtë arsye revista e biznesit ‘Forbes’ ka ...

Shqiptarja Majlinda Kelmendi më e mira e dekadës në xhudo në gjithë botën

Majlinda Kelmendi është njëra ndër xhudistet më të mira në dekadën e fundit. 28 vjeçarja nga Peja, krenaria e kombit shq...

17-vjeçari që theu rekordin, pas golit me Interin vrapon të përqafojë mamanë në stadium (FOTO)

Romelu Lukaku, bomberi belg i Interit, edhe pse në moshë 26-vjeçare ka luajtur më shumë se 550 ndeshje si profesionit, d...

Distria Krasniqi, shqiptarja e artë

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogram...

Lionel Mesi i papërsëritshëm, fiton për herë të gjashtë Topin e Artë

Lionel Mesi, ashtu siç edhe pritej, është fituesi i Topit të Artë 2019. Në ceremoninë e organizuar në Theatre du Chat...

Igli Tare mes 5 kandidatëve për drejtorin sportiv më të mirë të vitit në botë

Në 29 dhjetor “Globe Soccer”, do të ndajë çmime për lojtarin, trajnerin dhe drejtorin sportiv më të mirë të vitit. Bi...

Fotolajm/ Triumfi spektakolar i shqiptarëve në dy anët e kufirit

Triumfi spektakolar i shqiptarëve në dy anët e kufirit Shqipëria mundi pastër në transfertën me Moldavinë me rezultat...

Stadiumi i ri kombëtar është gati, ja ndeshja e parë testuese që do luhet me 3 nëntor

Stadiumi i ri kombëtar është në detajet e fundit përpara ceremonisë inauguruese, e cila do të zhvillohet në ndeshjen me ...

Messi, ‘mbreti’ i futbollit! Ja votimi i shqiptarëve

Mbrëmjen e së hënës Në La Scala të Milanos fitoi çmimin e Lojtarit më të mirë të FIFA duke lënë pas Virgil Van Dijk dhe ...

VIDEO/ Shqiptari fiton medaljen e artë në Lojërat Olimpike Evropiane

Nga Baku i Azerbejxhanit erdhi sot djaloshi i artë i Kosovës, Muhamet Ramadani. Ai u kthye me medaljen e artë nga lojëra...

Majlinda Kelmendi fiton në lojërat europiane

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Lojërat Evropiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë. ...

Boks, 21 vjeçar shqiptar shpallet kampion bote

Boksieri 21 vjeçar shqiptar Jurgen Uldedaj është shpallur kampion bote në kategorinë “Junior WBC”. 21-vjeçari Uldedaj...

Vlorë, fondacioni “Lorik Cana 5” projekte për kënde sportive në kopshte publike

Bashkia e Vlorës në bashkëpunim me fondacionin “Lorik Cana 5”, do të nisë së shpejti zbatimin e projektit për ndërtimin ...

Ja formacioni i mundshëm i Kombëtares Shqiptare

Tekniku ka zgjedhur dhe formacionin që do të hedhë nga minuta e parë në fushën e lojës. Në portë do të jetë Etrit Berish...

FOTOT/ Prezantohen fanellat e reja të ekipit Kombëtar të futbollit

Prezantohen fanellat e reja të ekipit Kombëtar të futbollit. Shqipëria do të përfaqësohet gjatë eliminatoreve të vlefshm...

”Euro 2020”/ Ja kënga zyrtare e përfaqësueses së Kosovës

https://www.facebook.com/RRecordsPr/videos/766182947098877/?t=54 Është publikuar kënga ‘Gol duam gol’ e cila është ed...

Nis kampionati i tetë i fluturimeve nga ajri në Gjirokastër

Kampionati i 8-të Kombëtar “Gjiro Open Air” nisi në Gjirokastër me pjesëmarrjen e 46 pilotëve nga Shqipëria Kosova, Mali...

Ja shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i ndeshjeve çerekfinale UEFA Champions League. Tetë skuadrat më të mira aktual...

Kelmendi, tjetër medalje e artë

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka fituar edhe një medalje të artë në Duseldorf të Gjermanisë. Kelmendi ka m...

Grand Slamit/ Xhudistja Majlinda Kelmendi kalon në gjysmëfinale

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Dusseldorfit, në Gjerma...

Shkodër, rikonstruktohen terrenet sportive në shkolla

Projekti “Jeto me sportin” i Bashkisë së Shkodrës, fillon shtrirjen e tij edhe në rikonstruksionin e terreneve sportive....

Armando Duka zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s

Ditën e sotme, në Romë, është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s. Në rendin e ditës së këtij kongresi ishte zgjedhja...

Zyrtare/ “Arena Kombëtare” thuajse gati. Caktohet data, ja kur do të luhet ndeshja e par...

Pritjes për të parë një ndeshje në “Arena Kombëtare” po i vjen fundi, madje ka dhe një datë zyrtare dhe një takim të për...

Lajmi i mirë/ Miratohet fondi 200 milionë lekë, një tjetër stadium me parametra modernë

200 milionë lekë nga buxheti i shtetit do të vihen në dispozicion të projektit për rikonstruksionin e stadiumit ‘Zeqir Y...

Xhudistja shqiptare shpallet nënkampione bote, fiton medalje të argjendë

Sportistja kosovare Loriana Kuka ka fituar medaljen e argjendtë në “Grand Prix”-në e xhudos që po zhvillohet në Tel ...

Tjetër sukses/ Triumfon Majlinda Kelmendi, kalon në finale të Grand Prixit

Majlinda Kelmendi ka fituar në gjysmëfinale ndaj Andreea Chitu duke kaluar në finale të Grand Prixit të Tel Avivit në Iz...

E bujshme/ Interi shfaq interes për yllin e kombëtares shqiptare

Këtë herë në skenë ka dal klubi prestigjoz i Interit, i cili sipas shtypit italian kërkon shërbimet e mbrojtësit të komb...

Pekin, Gentiana Beqa medalje në Kampionatin Botëror të Fitness-it

Sportistja shqiptare Gentiana Beqa, triumfoi në finalen e Kampionatit Botëror të Fitness-it në Ligën Profesionale për fe...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek