Asfaltohet rruga Ninësh-Damës në Fratar të Mallakastrës

Aktualisht po punohet edhe në segmente të tjera në Mallkastër, të cilat pritet të përfundojnë brenda datës 2 prill, për ...

Punimet në Unazën Lindore, devijohet qarkullimi në aksin pranë TEG

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se duke filluar nga data 27 mars 2024 do të kryejë punimet në rrugën që lidh Unaz...

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës, gati pranverën e ardhshme

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës po punohet me ritme të shpejta për të qenë gati pranverën e ardhshme. Drejtoresha ...

Nis asfaltimi në Lotin 1 të aksit Elbasan-Qafë Thanë

Ky aks, pjesë e Korridorit VIII, ka nisur të asfaltohet. Brenda pak javësh do të jetë gati për qarkullimin e automjet...

ARRSH: Rruga Bogë-Theth është pastruar nga dëbora, qarkullim normal

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se në segmentin rrugor Bogë-Theth reshjet e dëborës kanë pushuar dhe qarkullimi ...

Aktivitete për 104-vjetorin e Tiranës kryeqytet, kufizim lëvizjeje në rrugën “Myslym Shyri” këtë fun...

Me rastin e 104-vjetorit të Tiranës si kryeqytet, bashkia e Tiranës do të organizojë një sërë aktivitetesh të ndryshme n...

Shkolla “Besnik Hidri” në Durrës, kushte dinjitoze për 500 nxënës

Shkolla e Mesme e Bashkuar dhe kopshti “Besnik Hidri” në Rrashbull të Durrësit do të hapë dyert pas pak ditësh me kushte...

Mbi 5 mijë oferta punësimi në të gjitha qytetet

Në Portalin Kombëtar të Punësimit, Puna.gov.al, i krijuar për të mbështetur tregun shqiptar të punës, janë tashmë të ofr...

Bashkia Pogradec, mjedise të reja dedikuar moshës së tretë

Një ditë pas festës së Krishtlindjes, Bashkia Pogradec dha lajmin e mirë se viti 2024 vjen me dy ambjente të reja dediku...

ARRSH: Qarkullim pa probleme në akset nacionale

Autoriteti Rrugor Shqiptar bëri të ditur sot se qarkullimi vijon pa probleme në të gjitha akset nacionale të vendit. ...

ARRSH, punime mirëmbajtjeje në të gjitha akset kombëtare

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se po vazhdon puna për mirëmbajtjen rutinë në të gjitha akset kombëtare, për të ...

Shkolla e mesme “28 Nëntori” në Burrel, e rindërtuar me kushtet më të mira

E transformuar krejtësisht, shkolla e mesme “28 Nëntori”, në Burrel, hapi dyert për nxënësit dhe mësuesit e saj. Hap ...

Shkolla “Bedri Llagami” në Vaqarr, hap dyert për 600 nxënës

Shkolla “Bedri Llagami” në Vaqarr është një nga 10 shkollat e reja, që do të hapë dyert për nxënësit këtë vit shkollor. ...

Tiranë, transformohet sheshi i pallateve “Liseci” në njësinë nr.4

Ashtu sikurse pati premtuar, bashkia e Tiranës po vijon me ndërhyrjet kapilare në çdo zonë të kryeqytetit. Së fundmi ...

Përfundojnë 42% e punimeve në aksin Elbasan-Qafë Thanë

Rruga Elbasan-Qafë Thanë, pjesë e korridorit VIII, për të cilën aktualisht po punohet me ritme të shpejta në terren, ësh...

ARRSH: Nis gërmimi i trupit të rrugës në lotin 6 të Unazës Veriore të Tiranës

Në të gjitha lotet e Unazës Veriore të Tiranës një nga projektet më të rëndësishëm për zhvillimin e kryeqytetit, si dhe ...

Gjimnazi “Gramoz Palushi” në Babrru, gati në shtator me ambiente të reja

Gjimnazi “Gramoz Palushi” në Babrru Qendër të Kamzës është rikonstruktuar tërësisht me standardet më të mira dhe është g...

ARRSH: Ndërhyrje për pastrimin dhe rifreskimin e sinjalistikës në akset rrugore

Në kuadër të kontratave të mirëmbajtjes, Autoriteti Rrugor Shqiptar po kryen çdo ditë punime rutinë për të pasur rrugë t...

Pastrohen rrugët rurale në Fier, lehtësi në qarkullimin e automjeteve

Në Fier po vijon puna për pastrimin e segmenteve të rrugëve rurale, me qëllim lehtësimin e qarkullimit për drejtuesit e ...

Punime në Monumentet e Kulturës në Gjirokastër

Gjatë kësaj jave specialistët e DRTK Gjirokastër kanë ndërhyrë për restaurimin e disa pjesëve të çatisë të kishës së “Sh...

Aksi Palasë-Dhërmi, shkurton kohën e udhëtimit përgjatë bregdetit

Rruga Palasë-Dhërmi, me gjatësi 4.45 km, pjesë e aksit Orikum-Himarë, është një vepër me rëndësi strategjike për turizmi...

Rindërtimi i objekteve arsimore, EU4Scools vijon punën në 7 shkolla në Tiranë

Në Tiranë po rindërtohen apo riparohen 7 objekte arsimore të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, 2019 në kontekstin e pr...

Transformohet gjimnazi “Partizani”, i shtohet 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet

I transformuar krejtësisht, gjimnazi “Partizani” në Tiranë i shtohet buqetës prej 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet...

Hapja e aksit rrugor Orikum-Dukat, qytetarët: Rrugë e mirë dhe komode

Hapja për qarkullimin e automjeteve të  rrugës Orikum-Dukat, me gjatësi rreth 15 km, shkurton maksimalisht distancën dre...

Regjistrimet në e-Albania për nxënësit e klasave të 10-ta deri më 20 korrik

Në portalin e-Albania ka nisur procesi i regjistrimit të nxënësve në klasat e dhjeta për vitin shkollor 2023-2024. Mi...

Ish-godina e Radio Tiranës do të restaurohet

“Ish-godina e Radio Tiranës do të restaurohet”, bëri të ditur ministrja e Kulturës Elva Margariti, përmes një njoftimi n...

4 mjekë të rinj specialistë i bashkohen stafit të Spitalit Rajonal në Shkodër

4 mjekë të rinj specialistë i janë bashkuar stafit të Spitalit Rajonal në Shkodër. “Dr. Ana Xhuveli, dr. Gledis Zaimi...

Nis ndërtimi i godinës së Qendrës Kombëtare të Kontrollit të Trafikut

Për herë të parë në Shqipëri do të ketë një qendër të vetme kombëtare të kontrollit të trafikut, që do të mbikëqyrë dhe ...

ARRSH: Drejt përfundimit veprat e artit në rrugën Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë

Punimet për ndërtimin e aksit rrugor Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë po vijojnë me intensitet, ndërkohë që janë drejt përfundi...

Elbasan, ndërhyrje në 8 km infrastrukturë nëntokësore në rrugën “Xhaferr Hakani”

Rruga “Xhaferr Hakani”, e ndodhur në një nga lagjet e vjetra të Elbasanit, prej ditësh është kthyer në kantier ndërtimi....

Markim shtegut “Gjelaj-Ujëvara e Valbonës”

Specialistët e Administratës së Zonave të Mbrojtura Kukës bënë të mundur markimin e shtegut “Gjelaj-Ujëvara e Valbonës” ...

Rikualifikimi i Drilonit/ Do të jetë një nga destinacionet mahnitëse për të gjithë vizitorët

Driloni këtë verë do të jetë, falë vënies në jetë të një superprojekti transformues, një nga destinacionet mahnitëse për...

Hapësira më e re e projektit “Dua të Luaj”, krijuar në Lezhë nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka nisur prej mëse një viti programin “Dua të luaj”, i cili jo vetëm do të përmirësojë cilës...

Kompleksi i fushave në Berat, pjesë e programit të ri kombëtar “Dua të luaj”

Shumë zona me densitet të lartë urban vuajnë mungesën e parqeve, lojërave dhe lehtësive sportive. Me synim krijimin e...

Unaza Veriore e Tiranës, projekti zhvillon zonën e lehtëson trafikun

Unaza Veriore e Tiranës është një nga projektet më të rëndësishëm për zhvillimin e zonës, si dhe për lehtësimin e trafik...

Dyfishohen kabinetet e reja dentare në shkolla

Pas 19 kabineteve të reja në Tiranë, Shkodër, Elbasan dhe Durrës, vitin e ri shkollor do të dyfishohen kabinetet e reja ...

Reshjet e shiut, ARRSH: Qarkullim pa probleme

Reshjet e shiut që përfshinë vendin tonë gjatë 48 orëve të fundit kanë shkaktuar rënie të inerteve në trupin e rrugës në...

Shëtitorja e re e plazhit të Durrësit, gati për banorët dhe turistët

Shëtitorja e re e plazhit është tashmë në shërbim të qytetarëve dhe turistëve të shumtë që frekuentojnë bregdetin e Durr...

Gjimnazi “Besnik Sykja”, gati në shtator për të pritur rreth 1000 nxënës

Gjimnazi “Besnik Sykja” po rikonstruktohet duke u zgjeruar me hapësira të reja për të pritur nxënësit në vitin e ri shko...

Pastrohen rreth 3200 m² sipërfaqe në Vilun

Aksioni i pastrimit i nisur të shtunën nga Velipoja në Shkodër, i përqendruar në zonën e Vilunit, dha rezultate të duksh...

Ryanair, tarifa më e lirë evropiane e fluturimeve, mbërrin në Shqipëri

Ryanair, linja ajrore më e madhe dhe më e lirë në Evropë, ka njoftuar 200 fluturime javore dhe 17 linja të reja për dhe ...

Hapen në 15 qershor 30 qendra shëndetësore verore

30 qendra shëndetësore verore do të hapen më 15 Qershor në zonat turistike bregdetare dhe malore. Qendrat shëndetësor...

Gjirokastër, punime mirëmbajtëse në “Lëmin e Çelo Picarit”

Gjatë kësaj jave specialistët e DRTK Gjirokastër kanë ndërhyrë për pastrimin nga bimësia të banesës Lëmi i Çelo Picarit ...

Faza e dytë e punimeve në Spitalin Pediatrik

Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ po kalon në një fazë transformimi rrënjësor. Pritet që për pak ditë të fillo...

Godinat e reja në Qytetin Studenti, gati me kushte dhe hapësira më të mira

Godinat e reja në Qytetin Studenti janë tashmë gati për 600 studentë me kushte dhe hapësira shumë më të mira se më parë....

Restaurohet godina e projektuar nga Idromeno në Shkodër, së shpejti qendër kulturore

E projektuar nga Kolë Idromeno, godina historike e ish-konsullatës italiane në Shkodër, po kthehet në një qendër kulturo...

Spitali i i ri i Sëmundjeve të Brendshme te Trauma rrit standardin e kujdesit shëndetësor

Spitali i Ri i Sëmundjeve të Brendshme, tjetër investim i ri, hap dyert pas pak ditësh. Ky investim rrit standardin e...

18 kabinete të reja dentare në shkolla gjatë 2023-shit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar nga afër kabinetin e ri dentar në shkol...

Pastrim e dezinfektim në plazhin e Durrësit në prag të sezonit turistik

Në Durrës kanë nisur përgatitjet për të hapur sezonin turistik veror, me pritshmëritë e larta që sugjerojnë shifrat e de...

Punime mirëmbajtjeje në rrënojat e hamamit në Sllatinjë të Skraparit

Gjatë muajit maj, DRTK-Berat ka ndërhyrë me punëtorët e mirëmbajtjes në pastrimin e bimësisë së ulët (barëra, ferra etj)...

Nis së shpejti puna për sheshin fundor të Bulevardit të Ri të Tiranës

Së shpejti do të nisë puna për sheshin fundor në Bulevardin e Ri të Tiranës. Qeveria e Katarit ka miratuar një grant ...

Përfundon puna për vendkalimet e këmbësorëve në dy nyjet kryesore te Rrugës së Dibrës në Tiranë

Ekipi i Mirëmbajtjes dhe Sinjalistikës në bashkinë e Tiranës ka vijuar punën për përmirësimin e infrastrukturës dhe shti...

Hapësirë e re multifunksionale me 3 fusha sportive në Lezhë

“Dua të luaj” është programi i ri kombëtar i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urba...

Poligoni i testimit praktik për leje drejtimi do të kthehet në hapësirë të teknologjisë

Një sipërfaqe rreth 6000 m2 do të kthehet në hapësirë të teknologjisë dhe pikë takimi për aktivitete edukative për mosha...

Transformim brenda 12 muajve i Shëtitores dhe Unazës së Tushemishtit

Në Pogradec po ecën me ritme të larta puna për zbatimin e dy projekteve të rëndësishme në infrastrutkurë. Kjo ndërhyr...

“EU4Schools”, rihap dyert kopshti “Bleta Punëtore” në Rubik

Edhe kopshti “Bleta Punëtore” Rubik, në Mirditë, i cili përfshin gjithashtu të vetmen çerdhe në këtë komunitet, ka çel...

Bashkia e Tiranës vijon ndërhyrjet për asfaltimin e rrugëve nëpër lagje

Bashkia e Tiranës ka vijuar me ndërhyrjet kapilare nëpër lagje për asfaltimin e rrugëve. Ekipet e punës së bashkisë k...

Aksi Orikum-Dukat plotëson gjerdanin infrastrukturor nga bajpasi i Fierit deri në Palasë

Një pjesë e segmentit të rrugës Orikum-Dukat është gati për t’u hapur për qarkullimin e automjeteve. Kantieri i aksit...

Rikonstruksion i Pallatit të Sportit në Durrës

Në programin “Durrësi një qytet për të gjithë” është parashikuar rikonstruksioni i Pallatit të Sportit ”Ramazan Njala”. ...

Në Kamëz, 6 shkolla do jenë gati në shtator të këtij viti

Ministria e Arsimit dhe Sportit bën të ditur se në Kamëz godinat arsimore të cilat po rikonstruktohen do të jenë gati pë...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek