Linje e re avioni me Italine, cmimet me te mira :D...

  Fly Ernest Quhet linja me e re flyernest.com qe do beje iteneraret Tirane - Trieste, Rimini, Pescara, Pisa,Peru...

Nëse keni ide, një mundësi e mirë për t’i dh...

Në kuadër të rijetësimit të fasadave të qytetit të Tiranës Ndërmarrja e Dekorit – Bashkia Tiranë lajmëron të gjithë pikt...

Ambasada Amerikane: Nëse aplikoni për vizë turisti...

Me anë të një njoftimi, Ambasada Amerikane bën me dije se kushdo që do të aplikojë për vizë turistike në SHBA, nuk ka ne...

Viza turistike për në Amerikë, nuk ju duhet garanc...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët e interesuarit për vizë turisti...

ADISA: Konkurs për aplikacion mobile

Në kuadër të Javës së Inovacionit 13-21 Maj, ADISA organizon një konkurs për aplikacionin më të mirë në lidhje me sh...

Projekti për Unazën e Vogël të Tiranës, OSHEE nis ...

Në kuadër të projektit për ndërtimin e Unazës së Vogël të kryeqytetit, me kërkesë të Bashkisë së Tiranës, Operatori i Sh...

“Muzeu im”, projekti që përfshin në ek...

A keni ndonjë unazë që jua ka lënë pas gjyshi apo gjyshja? Ndonjë vazo të vjetër në shtëpi? Apo çdo objekt tjetër që...

Plani i lëvizjes së automjeteve dhe itenerari i Ma...

Ditën e dielë, në datë 9 Tetor 2016, ora 9.00, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Atletikës, or...

MASR: Ndalohen celularët në shkolla

Në vitin e ri shkollor 2018-2019, që nis më 17 shtator, nxënësit nuk do të lejohen të mbajnë celularë gjatë orës së mësi...

Tirana me plot mundësi argëtimi për fundjavë

Bashkia Tirana ofron këto mundësi argëtimi për qytetarët e Tiranës këtë fundjavë: Finalen Euro 2016 ‪France - ‪Portug...

MZHETTS, konkurs për Produktin Turistik Inovativ

Konkursi Risi Turistike është një konkurs që nxit idetë e reja dhe inovative të turizmit, dhe jep mundësi mbështetje...

Ministria e Kulturës së Republikës së Shqipërisë n...

Fondi i Ministrisë së Kulturës për projektet do të mbështesë propozime të paraqitura nga persona fizikë ...

”Tirana ime”, aplikacioni që bën çdo q...

Tirana ime është aplikacioni që e bën çdo qytetar kryetar bashkie. Shkarko Tirana Ime: Në Android -> https://goo...

“Dhuro dije”, iniciativa e më e re e E...

Duke filluar nga 10 shtatori deri në 22 Shtator, në stacionet e biçikletave të Ecovolis tek Tajvani, Pallati i Kongr...

Sitet arkeologjike Vlorë, hyrje falas për vizitorë...

Gjatë ditëve festive të këtij muaji, vizitorët do të mund të kenë mundësi të vizitojnë të gjitha monumentet dhe sitet ar...

Thirrje: “Mediterranea 18” – Bienalja ...

Kjo Bienale sjell së bashku rreth 230 artistë nga Mesdheu dhe  Europa. Me një histori që nis qysh nga viti 1985, ...

Universitetet, sot nis aplikimi

Sot nis aplikimi i maturanteve me notë mesatare mbi 6 në portalin e Maturës Shtetërore matura.qsha.gov.al,  për të ndjek...

Food Bank Albania, fushatë për mbledhjen e ushqime...

Fundjavën që vjen, në datat 15 dhe 16 Tetor, Food Bank Albania do të organizojë një fushatë mbledhje ushqimore në pikat ...

Hapet thirrja për financimin e ideve të biznesit s...

Të rinjtë e kryeqytetit dhe krahinave përreth që kanë një ide bizesi social kanë mundësi të aplikojnë në bashkinë e ...

7 marrëveshje mes Shqipërisë e Kosovës

Marrëveshjet që janë nënshkruar sot në mes dy qeverive janë: Marrëveshja për Njohjen e Ndërsjellë të Certifikatës s...

Inspektoriati i Punës masë pezullimi për dy subjek...

Inspektoriati i Punës masë pezullimi për dy subjekte Call Center. Kishin vonesa në dhënien e pagave për punonjësit Subj...

NJOFTIM PËR TË GJITHË REGJISORËT SHQIPTARË

Teatri Kombëtar njofton të gjithë regjisorët shqiptarë që duke filluar nga data 26.05.2016 deri më 15.06.2016 të par...

Përgjysmohet tarifa e studimeve në Akademinë e Fil...

Qendra Kombëtare e Kinematografisë dhe Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi kanë nënshkruar një marrëveshje që në th...

Lotaria amerikane rinis nga e para, aplikimet nga ...

“Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen në mënyrë që të merren në konsideratë”...

Elina Duni/Jazz Koncert

Koncert jazz i këngëtares Elina Duni në Lens, me rastin e ndeshjes së futbollit mes Zvicrës dhe Shqipërisë që do të mbah...

Shpallje konkursi për përzgjedhjen e një artisti s...

Thirrje e hapur për aplikim në kuadër të programit “Artist in  Residencë”, i cili bazohet në “Protokollin e Bashkëpu...

Thirrje për ide inovative “Sipërmarrjet Kreative 2...

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes në kuadër të projektit “I4TOUR - Zhvillimi Territor...

Ecovolis: Aksion ”Mbill pemën tënde”, ...

Aktivistët e Ecovolis kanë vendosur që edhe ditën e fundit të këtij viti të jenë duke kontribuar për mjedisin. Ata k...

Tiranë, “Festa e Muzikës”

Tirana më 23 Qershor i Bashkohet 70 qyteteve të tjera në festën e promovimit të muzikës dhe talenteve. 8 vënde të ndrysh...

17780 vende të lira në universitet publike. Sot fi...

17 780 vende janë në dispozicion të maturanteve për të gjithë programet mësimore që ofrohen në universitetet publike...

Tiranë: “Santa Kids” me 27 Dhjetor, tek ”Rej...

Shoqata “Zumba Art”, me koreografe znj.Fatilda Smajlaj sjellin tek “Reja” eventin “Santa Kids”! Më datë 27 Dhjetor, në o...

Është çelur thirrja e dytë për aplikime në skemën ...

Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural (AZHBR) në bashkëpunim me Projektin e Shërbimeve Mjedisore hap thirrjen e dytë ...

OSHEE në gatishmëri gjatë sezonit turistik

Në kuadër të sezonit turistik, OSHEE ka ngritur grupe të veçanta pune për eleminimin e çdo defekti që mund të ndodhë në ...

Miratohet projektligji, shtyhet vlefshmëria e kart...

Skadimi i kartave të identitetit dhe dyndja ne sportele para zgjedhjeve vendore, ka detyruar qeverinë që të ndryshojë li...

LeapIn Tirana 2019, konferenca që do bëjë bashkë 1...

A keni ëndërruar ndonjëherë të jeni pjesë e një konference të stilit ndërkombëtar? Po sikur të kesh në CV-in tënde një c...

OSHEE njofton për kufizime

OSHEE njofton se për shkak të punimeve për ndërtimin e rrjetit 20 kw, është e detyruar të stakojë sot linjën për dis...

Udhërrëfyesit turistikë, nis çertifikimi i tyre. J...

Udhërrëfyesit turistikë që kanë vetëm certifikatën paraprake duhet që të plotësojnë kreditet e mbetura për të marrë cert...

Ambasada Amerikane jep njoftim për aplikuesit e Lo...

Të gjithë aplikuesit e Lotarisë Amerikane vëmendje! Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim me rëndësi për të gjithë...

Targat e provës, procedura të reja nga 1 shkurti

Nga data 1 shkurt, targat e Provës do të jepen me regjistër të veçantë dhe në sistem. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbim...

Aplikimi për ID, zyrat do jenë të hapura edhe të s...

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjith...

Aplikimi për karta ID, zyrat të hapura edhe gjatë ...

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjith...

Ambasada Amerikane, njoftim për të gjithë aplikues...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhën një njoftim të rëndësishmë për të gjithë ata që kanë aplikuar për Lotarinë Amerikan...

Punime, devijohet qarkullimi i mjeteve në mbikalim...

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e qarkullimit rrugor informojnë se duke nisur nga kjo e premte dhe deri më 13 pri...

Neser devijohet trafiku për shkak të punimeve në a...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se nesër nga ora 09:00 deri në orën 17:00 të pasdites do të kryhen punime në ...

Njoftim/ Sot dalin përgjigjet për fituesit e Lotar...

Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane, sot do të njihen me përgjigjen e saj. Duke filluar nga dita e ...

Ambasada Amerikane: Studentët shqiptarë, mundësi p...

Për të gjithë studentët shqiptarë që kanë dëshirë të vizitojnë, punojnë dhe të kalojnë verën në Amerikë, mund t’a realiz...

Përveç lotarisë amerikane, ja mundësia tjetër për ...

Përveç lotarisë amerikane, ka një tjetër mundësi për këdo që kërkon në punojë dhe jetojë në Shtetet e Bashkuara të Ameri...

Mundësi për praktikë tremujore në Kuvend

Të diplomuarit dhe studentët tashmë mund të aplikojnë për një praktikë tremujore në Kuvendin e Shqipërisë. Instituti ...

Ja rregullat e reja për fluturimet me delta plan d...

Miratohen rregullat e reja për të gjitha fluturimet me deltaplan ose me paraglide, të cilat do të shërbejnë për një orga...

Ambasada Amerikane bën njoftimin për ata që janë z...

Per te gjithe ata qe e kane marre tashme pergjigjen dhe jane perzgjedhur si fitues te Lotarise Amerikane, ambasada ameri...

Lotaria Amerikane, Ambasada e ShBA ka një njoftim

Për të gjithë aplikantët e lotarisë amerikanë, por që jetojnë jashtë Shqipërisë, Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë so...

Me shtyerjen e vlefshmërisë kartave të identitetit...

Shtyrja e afatit të vlefshmërisë së letërnjoftimeve elektronike të shtetasve shqiptarë do të vlejë edhe si dokument i vl...

Jeni nxënës? Ja si mund të përfitoni intership 4 j...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Tiranë, tani po pranon aplikime për programin “Benjamin Franklin”...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek