Publikohet platforma e punësimit të studentëve “ww...

Është prezantuar ditën e sotme platforma përmes së cilës do të punësohen studentët e ekselencës. Studentët që kanë me...

Doni të bëheni pjesë e policisë? Aplikoni në linku...

Policia ka hapur dyert për studentët. Për të gjithë ata studentë që kanë përfunduar universitetin me rezultate të lar...

10 këshilla për të hequr dorë nga zakonet e këqija...

Problemi me veset është se ato na shëndërrohen në forcë zakoni. Ne jemi mësuar sesi na ndikojnë jetet tona, e megjit...

Turizmi dhe tradita, panairi i vjeshtës në Dibër

Bashkia Dibër do të zhvillojë në fillim të tetorit një panair me prodhimet më të mira bio, ekspozitë fotografie, panair ...

Mbi 100 të rinj, do punojnë me 60 mjeshtrat e guri...

100 çirakë, të rinj të apasionuar pas gdhendjes së gurit, drurit dhe materialeve të tjera do të punojnë krah 60 mjeshtra...

“18 ditë për 18 lagje”, qytetarët e Korçës i bashk...

Korça njihet si një prej qyteteve me të pastra në vend, por pastërtia nuk është kurrë e tepërt. Me moton “18 ditë për...

E-Albania, sipërmarrësit mund të marrin online tit...

Çdo sipërmarrje nga sot mund të marrë titullin e lejes/licencës me vlerë ligjore për subjektin që ka në zotërim përmes s...

Rikthehet paga e 13-të për administratën, ja kateg...

Qeveria ka vendosur të japë pagë të 13-të për disa kategori punonjësish, vendimi i cili është marrë më 31 Dhjetor dhe që...

Drejt fundit rikonstruksioni i bibliotekës “Musine...

Shumë shpejt të apasionuarit pas librit do të kenë një ambient dinjitoz leximi. Bashkia e Tiranës është drejt përfundimi...

Lajmi i mirë, Austria njeh vitet e punës të emigra...

Instituti i Sigurimeve Shoqërore njofton të gjithë personat që kanë vjetërsi pune në Austri se do t’u njihet falë marrëv...

Gjuha shqipe tashmë në programin arsimor në Turqi

Ministria turke e Arsimit Kombëtar ka vendosur në programin arsimor për vitin e ardhshëm gjuhën shqipe dhe boshnjake si ...

“Eko Mendje” pastron lumin Buna duke hequr 6 ton m...

“Eko Mendje”, një organizatë jofitimprurëse, me qëllime ambjentaliste dhe sociale, ka ndërmarrë një aksion për pastrimin...

FOTO/ 12 perlat turistike të Shqipërisë, në kalend...

Ambasada Zvicerane në Shqipëri, ka përzgjedhur 12 vendet, atraksionet më të bukura dhe më të spikatura në Shqipëri, për ...

Tiranë/ 1 Qershori, edhe festë për fëmijë edhe Dit...

Këtë 1 qershor, Tirana do të shndërrohet në një qytet festiv, ndërsa makinat do t’ia lënë vendin më të vegjëlve për të l...

Violinisti që na bën krenar në mbarë botën: Prindë...

Në samitin e dytë të Diasporës nuk kanë munguar as fjalimet nga artistët. Ndër ta ishte edhe violinisti me famë botërore...

Hapet zyra e ADISA në Patos, më shumë shërbime në ...

Qytetarët e bashkisë së Patosit tashmë kanë mundësi që shërbimet e nevojshme t’i marrin në Patos, pa pasur nevojë të shk...

Nga 1 dhjetori i këtij viti, ulet çmimi i bisedave...

Prej 1 dhjetorit tre kompanitë e telefonisë celulare në Shqipëri, duhet të ulin me 17 përqind çmimin e bisedave telefoni...

Pelikani kaçurrel shfaqet në Prespë (Fotot)

Pelikani Kaçurrel është bërë zot i Prespës, pasi mijëra individë kanë mbyllur shtegtimin, duke migruar në këtë perlë të ...

Dokumentet e pronësisë mund të përfitohen “online”...

Qeveria ka nisur zyrtarisht të vërë në jetë reformën e paralajmëruar rregullatore, e cila lehtëson procedurat për qyteta...

Për emigrantët, shërbimet konsullore online

Për të gjitha shërbimet konsullore që nga janari 2017 shqiptarët që banojnë jashtë vendit kanë mundësi t’i kryerjen ...

Projekt, fusha e Porto Romanos do shndërrohet në E...

Fusha e Porto Romanos së shpejti do të kthehet në një park të ri për banorët e Durrësit, duke e transformuar atë në një ...

Berat, aktivitete seksibilizuese në Javën e Siguri...

Policia Rrugore në kuadër të Javës së Sigurisë Rrugore ka organizuar aktiviteteve të shumta ndërgjegjësuese me nxënës sh...

Tiranë, karta e studentit edhe në celular

Karta e studentit do të jetë jo vetëm fizike, por edhe elektronike, ku çdo student mund ta përdorë atë përmes celularit,...

“Blej Shqip” për nder të Ditës së Flamurit, hapet ...

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Bashkimin e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë, organizuan për të pe...

Rikonstruksion Spitalit Rajonal Shkodër

Spitali Rajonal i Shkodrës po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë. Në kuadër të investimeve në spitale dhe qendra...

QSUT, pajisje e re moderne për realizimin e ndërhy...

Një tjetër pajisje moderne e teknologjisë së fundit i shtohet Qendrës Spitalore Universitare, “Nënë Tereza” në Tiran...

Tiranë, hapen zyrat e reja të Njësisë Administrati...

Banorëve të zonës së Astirit, Unazës së Madhe dhe Kasharit nuk do t’u duhet të shkojnë deri në Kombinat për të marrë një...

Reduktohet numri i dokumenteve, ja si do të shiten...

Reduktohet numri i dokumenteve që një qytetar duhet të dorëzojë në rast të shitjes së makinës. Nga 1 marsi, kjo procedur...

FOTOT/ E rrallë, shqiponja perandorake (Aquila hel...

Një tjetër Shqiponjë perandorake (Aquila heliaca) shfaqet në Shqipëri gjatë ditëve të fundit. Kësaj rradhe informacioni ...

Dita Botërore e Sindromës Down: Qendra Xhonatan ka...

Qendra Xhonatan, një organizatë jofitimprurëse që punon me komunitetin e përsonave me Sindromën Down, njofton se në ...

Pastrohet lumi i Lanës për t’i paraprirë shi...

Stina e vjeshtës sjell dhe sezonin e shirave dhe për këtë bashkia e Tiranës i ka paraprirë me pastrimin e Lanës nga mbet...

Miratohet projektligji, shtyhet vlefshmëria e kart...

Skadimi i kartave të identitetit dhe dyndja ne sportele para zgjedhjeve vendore, ka detyruar qeverinë që të ndryshojë li...

Çelen 49 degë profesionale

Këtë vit janë hapur për herë të parë 103 programe të reja studimi në të gjitha universitetet në vend, nga të cilat 49 pr...

Dyfishohet buxheti për universitetet dhe kërkimin ...

Qeveria ka përgatitur një projektvendim që ndryshon buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm duke dyfishuar fondet për ar...

Tiranë: Nis ndërtimi i rrugëve “Migjeni” dhe “Kadr...

Një investim i rëndësishëm ka nisur nga Bashkia e Tiranës në zonën e Kasharit që do të lehtësojë lëvizjen e mijëra banor...

Ja si është transformuar zona rezidenciale tek Shk...

Zona rezidenciale te Shkëmbi i Kavajës është transformuar tërësisht pas projektit për rehabilitimin e saj. Në bllokun...

Vazhdon puna për ndërtimin e impiantit të ujërave ...

Në zonën e Gjirit të Lalëzit vazhdon puna për ndërtimin e impiantit të trajtimit të ujërave të përdorura dhe kolektorit ...

Tiranë, rruga ”Don Bosko” tashmë me in...

Banorët e zonës së Don Boskos në kryeqytet kanë tashmë një rrugë më të mirë, që ofron vendqëndrime të kushtuata për mjet...

Harta e Shërbimeve Sociale

  Harta e Shërbimeve Sociale e realizuar me mbështetjen e UNICEF, në kuadër të Reformës së Shërbimeve Social...

FOTOT/ Munella streha e fundit e Rreqebullit, kërk...

Zona Malore e Munellës mes Pukës e Mirditës ka mbetur streha e fundit e Rreqebullit Ballkanik, një prej specieve të rral...

FOTOT/ “Censusi” i zogjve, regjistrohen të gjithë ...

Tufa të shumta shpendësh shtegtarë kanë emigruar në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta. Numri i madh i tyre ka bërë që nj...

Voskopoja dhe Dardha ju ftojnë për ski dhe një got...

Reshjet e dëborës rikthejnë atmosferën reale të dimrit në rajonin juglindor të Korçës, duke ofruar një paketë interesant...

Kukës, nis puna për rikonstruksionin e Spitalit Ra...

Prej ditësh, ka nisur së zbatuari projekti për rikonstruksionin e godinës së spitalit rajonal të Kukësit. Parashikohe...

Gati për nxënësit, rikonstruktohet shkolla “Dëshmo...

Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator do ta gjejë shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Njësinë 5, tërësisht të rinovuar dh...

Këto vreshta mahnitëse nuk janë as në Francë e Ita...

Franca dhe Italia njihen për vreshtat e shumëta që kanë, të cilat i japin pamje të bukur atyre, mirëpo as në Kosovë nuk ...

Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë...

Nënshkruhet marrëveshja për “Mbrojtjen Shoqërore mes Shqipërisë dhe Kanadasë si edhe Rregullores Administrative” ndërmje...

“U Transparenca”, një portal dedikuar studentëve

Nga kjo fundjave është aktiv portali “U-Transparenca”, një portal ku publikohen jo vetëm financat e të gjithë universite...

Rikonstruktohet shkolla “Karl Gega” në Lezhë

Punimet për rikonstruksionin e plotë të shkollës së mesme të bashkuar “Karl Gega” në Balldren, Lezhë po shkojnë drejt fu...

50 milionë dollarë për rrugën Pogradec-Tushemisht

Fshati i famshëm i Teto Ollgës e Thethi i bukur i lartësive të mëdha do të jenë së shpejti lehtësisht të arritshme sa i ...

Berat, rikonstruktohet Reanimacioni në Spitalin Ra...

Spitali Rajonal i Beratit ka tashmë një sallë moderne dhe të pajisur me të gjitha aparaturat e nevojshme mjekësore n...

Leje qarkullimi ndërkombëtar, procedurat online

Aplikim për leje qarkullimi ndërkombëtare është një shërbim elektronik, i cili u mundëson qytetarëve/bizneseve të apliko...

Tiranë, nis rindërtimi i shkollës “Servete Maçi”

Shkolla 9 vjeçare “Servete Maçi”, e njohur ndryshe edhe si shkolla e muzikës, po rindërtohet nga e para. Pas hapjes këtë...

Vasfije Krasniqi Goodman, mori çmimin Kim Bok-dong...

Vasfije Krasniqi Goodman, e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, u përzgjodh për të marrë çmimin Kim Bok-...

Kompania shqiptare “AIR ALBANIA” hap z...

Pas fluturimeve të para, kompania shqiptare "Air Albania", tashmë ka ndërtuar edhe zyrat...

Ja tarifat e reja për kategoritë e targave të veça...

Drejtoria Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njoftoi disa ndryshime në marrjen e targave të veçanta, të cil...

Qytet Studenti, rikonstruktohet godina nr. 5

Një tjetër konvikt në “Qytetin Studenti” i është nënshtruar rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe ...

Lista/ Njihuni me vendburimet aktuale të arit në S...

Shqipëria eshte e pasur me burime te shumta natyrore, ku nje vend te rendesishem ze ari, magnezi dhe bakri. Po ku ka ...

Ja projektet që do të financohen nga Fondi i Shqip...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit që tashmë është shndërruar në levën kryesore te menaxhimit të investimeve publike në rru...

Vlorë, përfundon loti i parë Babicë-Gjorm

Punimet rehabilituese në lotin e parë të rrugës së “Lumit të Vlorës”, Babicë-Gjorm kanë përfunduar. Projekti për riko...

Fishat e diabetit, nis shpërndarja falas për pacie...

Ka nisur shpërndarja e fishave të diabetit falas edhe për studentët dhe të rinjtë deri në 25 vjeç të prekur nga kjo sëmu...
24,096FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
21NdjekësitNdjek