Kompania shqiptare “AIR ALBANIA” hap zyrat në Tiranë, ja ku ndodhet

Pas fluturimeve të para, kompania shqiptare "Air Albania", tashmë ka ndërtuar edhe zyrat...

Krishtlindje: Nxënësit e shkollës ”Prenk Jakova”, piktura murale tek Pediatria Shkodër

Për të dytin vit radhazi, nxënës të shkollë së mesme artistike ''Prenk Jakova'', klasa e Xl B dhe e Xlll B specialiteti ...

Hiqen qeset nga përdorimi, në treg veç trasta

Ditën e mërkurë, Qeveria miratoi një vendim për importimin, përdorimin dhe tregtimin e qeseve plastike, që parashikon el...

Tiranë, hapen zyrat e reja të Njësisë Administrative Nr.14

Banorëve të zonës së Astirit, Unazës së Madhe dhe Kasharit nuk do t’u duhet të shkojnë deri në Kombinat për të marrë një...

Jo më çertifikata! Ja si do proçedohet

Qytetarët shqiptarë nuk do të humbasin më kohë në pritje të një shërbimi nga zyrat e shtetit, duke pritur më parë që të ...

Tiranë: Nis ndërtimi i rrugëve “Migjeni” dhe “Kadri Roshi” në Kashar

Një investim i rëndësishëm ka nisur nga Bashkia e Tiranës në zonën e Kasharit që do të lehtësojë lëvizjen e mijëra banor...

Nis punën fabrika e re e kromit në Kalimash

Në Kalimash nisi punën fabrika e pasurimit të kromit, “Eurochrome”, një investim shqiptaro-austriako-suedez. Në të është...

Njoftim për të interesuarit ndaj Urdhërit të Punonjësve Social

Në zbatim të ligjit Nr. 163/2014 “Për Urdhrin e Punonjësve Social në Republikën e Shqipërisë”, është ngritur Komisio...

Berat, bursë studimi në Shangai për maturanten e shkollës ”Kristaq Capo”

Maturantja e shkollës ‘’Kristaq Capo’’ Nazike Beqiri, nxenëse e ekselencës, është fituese e bursës së plotë të studimit ...

Belsh, vijon puna për ta shëndërruar liqenin në destinacion turistik

Vitin e kaluar, filloi puna për ndërtimin e amfiteatrit dhe të pistës së biçikletave përreth liqenit Seferan në Bels...

Fillimi i vitit shkollor: Bashkia Shkodër ndihmë për fëmijët e komunitetit rom

Bashkia e Shkodrës organizoi shpërndarjen e paisjeve shkollore dhe mjeteve për fillimin e vitit të ri shkollor 2017 për ...

Food Bank Albania mbledh një sasi të konsiderueshme ushqimesh, e cila do të shpërndahet brenda muaji...

Me rastin e Ditës Botërore Kundër Varfërisë Ekstreme, Food Bank Albania organizoi një fushatë vullnetare për dhurime ush...

Naltrexone, trajtim i ri për alkoolistët

Alkoolizmi mund të kthehet edhe në sëmundje. Përdorimi i tepruar i pijeve alkoolike përveç se ju dëmton organizmin, ...

Pastrohet lumi i Lanës për t’i paraprirë shirave të vjeshtës

Stina e vjeshtës sjell dhe sezonin e shirave dhe për këtë bashkia e Tiranës i ka paraprirë me pastrimin e Lanës nga mbet...

Fondacioni i Canës, investim në infrastrukturë sportive në kopshte

Ish-futbollisti i përfaqësueses shqiptare, Lorik Cana, pasi ka mbyllur karrierën e tij si futbollist profesionist ka fil...

Berat, rikonstruktohet Reanimacioni në Spitalin Rajonal

Spitali Rajonal i Beratit ka tashmë një sallë moderne dhe të pajisur me të gjitha aparaturat e nevojshme mjekësore n...

LETËR PRINDËRVE TË NXËNËSVE

Nga Ledi Shamku Po ju shkruan një prind nxënësish, një gocë zyshe e një zyshë njëherazi; po ju shkruan poashtu edhe a...

Kriteret dhe dokumentacioni për të marrë pensionin e pleqërisë

Të moshuarit që kanë plotësuar moshën e përcaktuar me ligj dhe kenë minimumi 15 vite punë me kontribute mund të përfitoj...

Leje qarkullimi ndërkombëtar, procedurat online

Aplikim për leje qarkullimi ndërkombëtare është një shërbim elektronik, i cili u mundëson qytetarëve/bizneseve të apliko...

Tiranë, përurohet kopshti 25/a në Njësinë Administrative nr.4

Pas mbylljes me sukses të nismës “Adopto një kopësht”, nëpërmjet së cilës u rikonstruktuan 23 godina, Bashkia e Tira...

Java e konsumatorit, ankesa online ndaj subjekteve

15 marsi është Dita Ndërkombëtare e Konsumatorëve, është një ditë ku ata duhet të ndërgjegjësohen për të drejtat e t...

Bursa për studime në Itali për studentët e Tiranës, kriteret dhe dokumentet

Studentët e Universitetit të Tiranës, tashmë kanë mundësinë që të aplikojnë për bursa brenda datës 30 tetor të këtij vit...

Tiranë: Restaurim amfiteatrit tek Parku i Liqenit

Shumë shpejt, amfiteatri, një nga monumentet më të dashura të Parkut të Liqenit do të rimarrë pamjen e dikurshme. Të ...

FOTOT/ Orikum – Palasë për 10 minuta, shihni sa kanë ecur punimet në tunelin e Llogarasë

Në tunelin e  Llogarasë, një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit, puna po vijon pa u ndalur pë...

LISTA/ Administrata, 1335 vende të lira pune me kontratë të përkohshme, ja si të aplikoni

Qeveria vendosi të marrë 1335 punonjës me kontratë të përkohshme pune për vitin 2019. Punësimi i tyre me af...

Munella nuk zhgënjen, fotografohet rreqebulli më i veçantë në botë (FOTOT)

Në këtë situatë të vështirë, shpresojmë që disa nga rezultatet e kamerave-kurth të vendosura në malin e Munellës nga PPN...

FNSH e Fierit, para dhe ushqime për familjen e Dragostunjës

Gjendja e mjerueshme e familjes në Dragostunjë, që u transmetua para disa ditësh në emisionin Fiks Fare, ka sensibilizua...

Tiranë, rruga ”Don Bosko” tashmë me infrastrukturë moderne

Banorët e zonës së Don Boskos në kryeqytet kanë tashmë një rrugë më të mirë, që ofron vendqëndrime të kushtuata për mjet...

Moti i keq: Edhe Bashkia Shkodër ofron akomodim për përsonat në kushte rruge

Bashkia e Shkodrës në kuadrin e përkeqësimit të motit si pasojë e uljes së temperaturave ka përgatitur dhe vënë në f...

Hapet Unaza e Madhe e Tiranës

Bashkia e Tiranës hapi sot për automjetet segmentin e Unazës së Madhe që lidh zonën e “Pallatit me Shigjeta” me Farkën, ...

Tiranë, hapet tregu i ri i fruta-perimeve në Njësinë Nr.2

Një tjetër treg me standarde e kushte më të mira higjenike i shtohet kryeqytetit, duke rritur sigurinë ushqimore për...

Rikonstruktohet qendra shëndetësore e Cakranit në Fier

Një bashkëpunim midis Ministrisë së Shëndetësisë dhe Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) bëri të mund...

Foto: Ja si duket sheshi ”Skenderbej” para hapjes edhe për qytetarët

Të shtunën në mbrëmje Bashkia e Tiranës do të hapë për qytetarët sheshin “Skënderbej”, i cili do të jetë tërësisht në di...

9 këshilla për Veten

Nga Ermal Hasimja Personi që nuk do t’ju lerë kurrë në baltë gjithë jetën është Vetja. Prandaj: 1. Lexojini Ve...

Tiranë, Kombinatit i shtohet një çerdhe e re

Kombinatit i shtohet një çerdhe e re për fëmijët e zonës. Bashkia e Tiranës ka rikualifikuar disa ambiente të pashfr...

Ja si janë transformuar hapësirat e UBT-së

Universiteti Bujqësor i Tiranës është një nga institucionet më të rëndësishme të arsimit të lartë në vend dhe si i tillë...

Tiranë: Përurohet këndi i tetë i lojërave

Edhe viti 2017 do t’i kushtohet ndërtimit të shesheve sportive dhe i këndeve të lojërave për fëmijë. Bashkia e Tiran...

Shkodër, inagurohet kopshti për fëmijë në lagjen ”Mark Lula”

Hapja e këtij kopështi u bë e mundur në kuadër të punës mbi vlerësimin dhe mirëmenaxhimin e aseteve publike dhe gjithash...

Nis asfaltimi i ”Rrugës së Dibrës”, punimet në fazën finale

Ka nisur asfaltimi i ''Rrugës së Dibrës'', dhe punimet përgjatë këtij segmenti janë në fazën finale. Në segmentin e ''Rr...

Ja 100 fshatrat që do jenë në fokusin e qeverisë për investime

Qeveria ka deklaruar tashmë nismën e saj për mbështetjen e ekonomisë jobujqësore në të paktën 100 fshatra të cilat do të...

Qeveria e Përkohshme e Shqipërisë 1912, kush ishin figurat që hodhen themelet e shtetit

Qeveria e përkohshme e Vlorës është e para qeveri kombëtare që u formua pas Shpalljes së Pavarësisë. Krijimi i saj u ven...

Tiranë: “Erfhad Stauber” një agjenci private punësimi për në Gjermani

Punëkërkuesit shqiptare do të kenë një kontakt më shumë në tregun e punës në Gjermani. Kompania “Erfhad Stauber” një...

Tiranë: Brenda një jave do të nisë mbledhja e mbeturinave të diferencuara nga Eco Tirana

Pas një jave qytetarët e Tiranës do të duhet t’i hedhin mbeturinat në mënyrë të diferencuar. Kompania Eco Tirana do të n...

Tiranë, nis rikonstruksioni i shkollës “Dora d’Istria”

Bashkia e Tiranës sapo nisi rikonstruksionin e plotë të shkollës 9-vjeçare “Dora d’Istria”. Kryetari i Bashkisë së Tiran...

Shkodër, inagurohet qendra komunitare ”Për Familjen”

Bashkia e Shkodrës, në kuadër të zbatimit të politikave sociale vendore për krijimin e strukturave për ofrimin e shë...

Ja projektet që do të financohen nga Fondi i Shqiptar i Zhvillimit për periudhën 2017-2018

Fondi Shqiptar i Zhvillimit që tashmë është shndërruar në levën kryesore te menaxhimit të investimeve publike në rru...

Tiranë, gati këndi i gjashtë i lojrave për fëmijë

Është gati dhe funksional këndi i gjashtë i lojrave, i cili ndodhet tek Komuna e Parisit. Kjo hapsirë publike është jo v...

Rehabilitohet këndi i lojërave te Komuna e Parisit

Krahas ndërtimit të këndeve të reja, një vëmendje të posaçme Bashkia e Tiranës po i kushton edhe mirëmbajtjes së këndeve...

Drejt fundit rikonstruksioni i bibliotekës “Musine Kokalari”

Shumë shpejt të apasionuarit pas librit do të kenë një ambient dinjitoz leximi. Bashkia e Tiranës është drejt përfundimi...

Nis ndërtimi i rrugëve të brendshme të Parkut të Liqenit Artificial

Hapësira publike e Parkut të Madh të Liqenit Artificial është rimodeluar tërësisht në funksion të promovimit të jetës së...

Tiranë: Shkolla 9-vjeçare “Betim Muço” do jetë gati në shtator

Shkolla 9-vjeçare “Betim Muço” në Kombinat do të jetë gati në shtator për të pritur 1200 nxënës, të cilët në sezonin...

Histori suksesi, braktisën emigracionin për të nisur biznesin në Shqipëri

Në kohën kur të gjithë linin Shqipërinë për të shkuar në emigracion, vëllezërit Alijahaj lanë emigracionin për t'u k...

Dita Botërore e Sindromës Down: Qendra Xhonatan ka organizuar një program të veçantë

Qendra Xhonatan, një organizatë jofitimprurëse që punon me komunitetin e përsonave me Sindromën Down, njofton se në ...

Antigone, riçelet pas 10 vitesh ndërprerje Qendra e Artizanatit për punimet e leshit dhe pambukut

Artizanët e Antigonesë kanë riçelur pas 10 vitesh ndërprerjeje Qendrën e Artizanatit për punimet e leshit dhe pambukut. ...

Tiranë, përfundon rikonstruksioni i plotë i çerdhes Nr.54

Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e çerdhes Nr. 54 në Njësinë Administrative Nr. 2, e cila ndodhej pr...

Elbasan, përfundon rikonstruksioni i shkollës ”Qamil Guranjaku”

Nxënësit e shkollës "Qamil Guranjaku" në qytetin e Elbasanit, pas pushimeve të dimrit, i janë rikthyer mësimit në am...

“Qytet Studenti”, rikonstruktohet rruga “Mustafa Lleshi”

Fillimi i vitit të ri akademik i ka gjetur studentët e “Qytetit Studenti” me një rrugë të re, ndërkohë që janë me mijëra...

Tiranë: Përfundon rikualifikimi urban i dy blloqeve “Dhimitër Kamarda” dhe “Kristaq Cipo”

Dy blloqe të tjera banimi, “Dhimitër Kamarda” dhe “Kristaq Cipo” në lagjen “Ali Demi”, janë rikualifikuar plotësisht nga...

Tiranë, përfundon këndi i 9-të për fëmijë

Vazhdon vëmendja ndaj hapësirave dhe shtimit të këndeve të lojërave për fëmijët. Në bashkëpunim edhe me bankën Raiffei...

Fier: Nis rikonstruksioni i rrugës ”Ramiz Aranitasi”

Në qytetin e Fierit ka nisur rikonstruksioni i rrugës ''Ramiz Aranitasi'', investim i cili pritet të sjellë trasformimin...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek