FOTOT/ Kampusi i Universitetit Bujqësor, godinat e...

Në kantierin e Rindërtimit të kampusit të Universitetit Bujqësor puna po vijon për përfundimin në kohë të 8 godinave sip...

FOTO/ Fushë-Krujë, banorët që humben banesat do ta...

Familjet që humben banesat nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Fushë-Krujë, do të mund ta festojnë vitin e ri në shtëpi...

Investimi modern/ Shkolla e re “Lasgush Poradeci” ...

Shkolla e re “Lasgush Poradeci” në Kombinat është gati të presë 1300 nxënës, shumë herë më e bukur, me auditore, laborat...

FOTOT/ Një tjetër shkollë model hap dyert për nxën...

Shkolla “Qazim Turdiu” në Tiranë, hapi dyert këtë vit të ri shkollor më e bukur, më e fortë dhe më e madhe, pas rrënimit...

FOTO/ Punimet në Orikum-Dukat, “gjerdani” infrastr...

Aksi Orikum-Dukat është një tjetër segment i rëndësishëm, i cili lidh bajpasin e Vlorës me tunelin e Llogorasë dhe është...

FOTOT/ Drejt përfundimit blloku i ri i banimit në ...

Banorët e Manzës në Durrës, të cilët humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, do të hyjnë së shpejti në apartamen...

FOTOT/ Qukës-Qafë Plloçë, aksi që do të zbulojë pj...

Në kantierin Qukës – Qafë Plloçë vijojnë punimet për ndërtimin e këtij aksi rrugor të shumëpritur, i cili shkurton dista...

Rindërtimi në Vaqarr, familjet e para futen nëpër ...

U dorëzohet blloku i parë rezidencial, familjeve që humbën strehën në tërmetin e 26 Nëntorit, në Vaqarr. Lagjja e re ...

FOTO/ Tre lagje të tjera po ndryshojnë “fyty...

Në bashkinë e Pogradecit, projekti për rikualifikimin urban të zonës po shtrihet edhe në tri lagje të tjera. Punimet ...

FOTO – Investimi në rrugën panoramike Rrëshe...

Investimet në rrugët rurale sjellin impakt veçanërisht në zhvillimin e bujqësisë dhe blegtorisë. I tillë është edhe i...

FOTOT/ Rruga Palasë-Dhërmi, kryhet gati 40% e puni...

Puna për ndërtimin e segmentit rrugor Palasë-Dhërmi me gjatësi 4.45 km, pjesë e aksit Orikum-Himarë, një vepër me rëndës...

FOTOT/ Lajm i mirë! Nis asfaltimi i bypass-it të B...

Në Berat ka nisur asfaltimi i bypass-it të madh, një rrugë e re, që do të çlirojë frymëmarrjen e qytetit, të rënduar nga...

FOTOT/ Stadiumi i ri i Kukësit, përfundon shtrimi ...

Stadiumi i ri i Kukësit është në fazën e përfundimit të punimeve ndërsa është shtruar edhe tapeti i gjelbër. Stadiumi...

Lajm fantastik/ Nis puna për ndërtimin e hekurudhë...

Punimet për ndërtimin e linjës  hekurudhore Tiranë-Durrës kanë nisur pak ditë më parë në terren ku kompania zbatuese e p...

Drejt përfundimit sistemimi i Rrugës Çamëria dhe i...

Në vitet e fundit Rrethi i Kavajës ka marrë një zhvillim të rëndësishëm social dhe ekonomik, të cilat tregojnë për një t...

FOTOT/ Drejt përfundimit rruga turistike Shkafanë-...

Rikonstruksioni isegmentit turistik Shkafanë-Lalëz-Ishëm, po i jep një tjetër dimenson kësaj zone. Projekti, që tashmë ë...

FOTO – Asfaltohet rruga e fshatit Kamunah në...

Pas ndërtimit të ujësjellësit dhe qendrës shëndetësore, për banorët e fshatit Kamunah në Cërrik është asfaltuar edhe rru...

Përfundon rruga e re Dukaj-Sinanaj, lidh Tepelenën...

Rruga Dukaj-Sinanaj, që lidh bashkinë e Tepelenës me atë të Vlorës, ku nuk ishte vënë dorë që prej vitit 1920, ka përfun...

Drejt përfundimit sistemimi i Rrugës Çamëria dhe i...

Në vitet e fundit Rrethi i Kavajës ka marrë një zhvillim të rëndësishëm social dhe ekonomik, të cilat tregojnë për një t...

FOTOT – Investimet i ndryshojnë pamjen Kukë...

Rilindja e sheshit e deri tek lagjet janë disa nga investimet në infrastrukturë gjatë viteve të fundit në Kukës. Në k...

FOTO – Prezantohet projekti ‘Lungomare 3’, p...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka prezantuar projektin “Lungomare 3”, përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum. ...

FOTOT/ Unaze e Madhe, hapet aksi nga mbikalimi Far...

Hapet për qarkullimin e automjeteve një tjetër segment i Unazës së Madhe të Tiranës. Duke nisur nga sot segmenti që n...

FOTOT/ Blloku i ri i banimit për 359 familje në Ka...

Për disa javë përfundojnë punimet në një bllok pallatesh në Kavajë ku do të hyjnë 359 familje, shtëpitë e të cilëve u dë...

FOTOT/ Laçi i “ri”! Gjithçka gati, shi...

Lagjja e re qendrore e qytetit të Laçit, me 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi ...

FOTO – Aksi rrugor Qukës-Qafë Plloçë drejt p...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se përfundimi i projektit për aksin rrugor Qukës-Qafë Plloçë do të sjellë shkurtimin ...

LAJM I MIRE/ Nis puna për aksin Shëngjin-Velipojë,...

Në kuadër të Programit ‘Konektiviteti i Rrugëve Rajonale dhe Lokale’ financuar nga Banka Botërore, Fondi Shqiptar i Zhvi...

Drejt përfundimit “Ndërtimi i argjinaturave për mb...

Komuna Novoselë ndodhet në Bashkinë Vlorë, dhe është një nga Njësitë Administrative më të rëndësishme me një popullsi pr...

Rikualifikimi i qendrës së qytetit të Çorovodës &#...

Aktualisht janë realizuar rreth 30% e punimeve Qyteti i Çorovodës ndodhet në Juglindje të vendit në Bashkinë e Skrapa...

Në 25 nëntor nis shpërndarja e banesave për familj...

Këshilli i Ministrave ka miratuar tre vendime të rëndësishme që kanë të bëjnë me Rindërtimin. Vendimi i parë ka të bë...

Përurohet shkolla 9-vjeçare “Mervete Peza”, mirëpr...

250 fëmijë të ciklit 9-vjeçar në Pezë Helmës, të cilët e humbën shkollën e tyre nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, e kanë n...

Rikonstruksioni i rrugës Peshkëpi – Selenicë...

Si pjesë e Projektit të Lumit të Vlorës, po vijojnë punimet për ndërtimin dhe rehabilitimin e aksit Peshkëpi – Selenicë....

FOTOT/ Jergucat-Sarandë, punimet për bajpasin drej...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) informoi sot se punimet për ndërtimin e bajpasit në segmentin rrugor Jergucat-Sarandë...

FOTOT- Rehabilitohet infrastruktura në 3 lagje të ...

Puna për rikualifikimin e rrugicave në lagjet 4, 5, 6 të qytetit të Kukësit është drejt përfundimit, pasi sot punonjësit...

FOTOT/ Investimet në fshatra, rehabilitohet qendra...

Në Lezhë nuk janë ndërprerë për asnjë moment investimet publike për një infrastrukturë të standardizuar dhe cilësi më të...

FOTOT/ Kalaja e Ali Pashës në Tepelënë, rikthehet ...

Kalaja e Ali Pashë Tepelenës është kthyer në një ndër pikat turistike më interesante për vizitorët dhe turistët e huaj, ...

FOTOT – Sezoni i reshjeve, aksion për pastri...

Stina e vjeshtës sjell dhe sezonin e shirave dhe për këtë bashkia e Tiranës i ka paraprirë me pastrimin e Lanës nga mbet...

FOTOT – Si po transformohet Piramida e Tiran...

Piramida e Tiranës po transformohet në qendrën më të madhe të teknologjisë së informacionit, që do të mirëpresë mijëra t...

Rindërtimi/ Kur do jenë gati 4500 banesa individua...

Procesi për rindërtimin pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit të vitit 2019 që goditi vendin tonë, ku humbën jetën 51 per...

Objekt me rëndësi të veçantë, nis restaurimi i Kul...

Kulla e Sahatit, në Kalanë e Krujës, e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, së shpejti do të kthehet në identitet. ...

FOTOT/ Edhe Kukësi me stadium modern, punimet drej...

Prej kohësh, skuadra e Kukësit i luan ndeshjet e saj të Kategorisë Superiore larg qytetit që përfaqëson, por duket se kj...

FOTOT/ Projekti i Paketës së 2-të të investimit, j...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe Bashkia Berat njoftojnë se në kuadër të “Programit për Zhvillimin e Integruar Urban dhe ...

FOTOT/ I vjen në ndihmë bujqësisë e turizmit, drej...

Në Fier po vijon puna në kantierin e ndërtimit të urës Dërmënas, në rrugën Fier – Seman, e cila do të ndikojë në rritjen...

FOTOT/ Rindërtohet shkolla dhe kopshti “Dom Nikoll...

Shkolla dhe kopshti “Dom Nikollë Kaçorri” në Kamzë kanë fshirë çdo gjurmë të tërmetit. Tashmë shkolla dhe kopshti janë r...

FOTOT/ Rikonstruktohet shkolla “Demokracia”, ambie...

Shkolla 9-vjeçare dhe kopshti “Demokracia” në Kurbin janë rikonstruktuar tërësisht pas tërmetit duke ofruar kushte më të...

Aksi Korçë-Ersekë drejt përfundimit, shkurton në 2...

Puna për ndërtimin e rrugës Korçë-Ersekë, loti 2, po vijon me ritme të larta. Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi se der...

FOTO/ Realizohen 65% e punimeve, ura e re e Tapizë...

Në urën e Tapizës ka filluar puna për montimin e trarëve. Realizimi fizik i punës ka shkuar në masën 65%. Autoriteti ...

FOTOT/ Perla e turizmit, një tjetër projekt po rea...

Valbona prej vitesh është kthyer në një nga pikat më tërheqëse të turizmit vendas, që vit pas viti është në rritje. N...

FOTOT/ Laçi dhe Thumana, shihni si duken dy “...

Lagjja e re qendrore e qytetit të Laçit, me 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi ...

FOTOT/ Një nga lulishtet më të vjetra në Ballkan, ...

Parku i Mbretëreshës Geraldinë në Burrel, i konsideruar si një nga lulishtet më të vjetra në Ballkan, është rehabilituar...

FOTOT/ ARRSH kryen punime në disa akse në kuadër t...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi se po kryhen punime në disa akse rrugore të vendit në kuadër të rritjes së sigurisë ...

Përfundojnë 5 tunelet në sheshin “Shqiponja”, si d...

Autoriteti Rrugor njofton se: Në kantierin e punimeve te Sheshi Shqiponja ka përfunduar ndërtimi i të gjitha galerive ...

FOTO/ Rikonstruksioni i rrugës së Lumit të Vlorës,...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përditësuar informacionin përklatës mbi punimet për  rikonstruksionin e rrugës së Lumit t...

FOTOT/ Korçë, vijon puna për asfaltimin e lagjeve ...

Disa projekte të reja infrastrukturore po realizohen aktualisht në Korçë, një prej qyteteve më të bukura shqiptare. A...

FOTOT/ Vijon puna për sistemimin dhe asfaltimin e ...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se ndërkohë po vijojnë punimet në objektin: “Sistemim, asfaltim i rrugës Përmet – Ça...

FOTOT/ Nis restaurimi i urës së Ali Pashë Tepelenë...

Në urën e Ali Pashë Tepelenës kanë nisur punimet për restaurimin e këmbëve të saj. Ura e Ali Pashës, ose ndryshe Ura ...

FOTOT/ Hapet tuneli i Skërficës, pjesë e aksit të ...

Tuneli i Skërficës, pjesë e aksit të ri rrugor Kardhiq-Delvinë, është hapur plotësisht pas përfundimit të gërmimeve në t...

FOTOT/ Investimet në Lezhë, si po transformohet la...

Investimet vendore në Lezhë po vijojnë me ritme të larta, duke përmirësuar kushtet e jetesës së banorëve dhe duke i dhën...

FOTO/ Rruga Porto Romano-Durrës, ARRSH informon mb...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se në Porto Romano –Durrës punimet kanë përparuar pasi realizimi fizik ka arritur...

FOTOT/ Qytet magjepsës, liqenit piktoresk të Pukës...

Liqeni artificial i Pukës është kthyer vitet e fundit në një destinacion turistik duke ofruar për të gjithë vizitorët nj...

FOTOT/ Pamje spektakolare nga bajpasi i Vlorës, ve...

Në bajpasin e Vlorës, një prej veprave më spektakolare të infrastrukturës kombëtare, me impakt në zhvillimin e turizmit ...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek