FOTOT/ Edhe pak ditë dhe Thumana është gati

Një kompleks i bukur rezidencial me gjithë infrastrukturën e nevojshme komunitare po ngrihet në Thumanë, ku kanë marrë f...

VIDEO/ Qyteza alpine e Pukës, shihni si është kthy...

Qyteti i Pukës është shndërruar në një qendër urbane moderne, me standarde dhe vlera të një atraksioni të veçantë turist...

FOTOT/ Lagjja ‘Rilindja’ në Fushë-Krujë, ku do të ...

Në lagjen “Rilindja” në Fushë Krujë, për pak ditë do të hyjnë në banesat e tyre të reja 1200 banorë të rinj, të cilët mb...

FOTO/ Gurëskalitësit e Gjirokastrës restaurojnë rr...

Gurskalitësit e bashkisë së Gjirokastër vazhdojnë punë për skalitjen e gurëve në rrugën kryesore që përshkon lagjen “Man...

FOTOT/ Laçi, lagjja e re me 524 apartamente, qendë...

Laç tashmë është një qytet krejt ndryshe. E rindërtuar, e rikonstruktuar, moderne dhe që ofron të gjitha shërbimet, lagj...

Lajm i mirë/ Për herë të parë në spitalin e Korçës...

Për herë të parë në spitalin e Ķorçës është instaluar rezonanca magnetike, e cila do të rrisë cilësinë e shërbimit, duke...

FOTOT/ Projekti turistik i zonës së Golemit, vijoj...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit informon se aktualisht janë duke vijuar punimet në objektin: “Rikualifikimi urban në zonën t...

FOTOT/ Punimet në rrugën e lumit të Vlorës dhe fsh...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar fotot mbi situatën aktuale të punimeve për  rikonstruksionin e rrugës së Lumit ...

FOTO/ Rikonstruksioni i rrugës Miras-Arrëz, FSHZH ...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit bën me dije se ndërhyrja fillon në dalje të fshatit Miras, vazhdon deri në kryqëzimet me fsh...

FOTOT/ Lidh perlat e turizmit, rruga Qafë Thorë-Th...

Punimet për ndërtimin e rrugës Qafë Thorë- Theth, 16 km e gjatë, që lidh një ndër zonat më të bukura të Alpeve me Bogën ...

FOTOT/ Thumana e re, rilind qyteti i shpresës

Thumana, është një tjetër kantier ku po merr formë dita-ditës lagjja e re me të gjithë infrastrukturën e nevojshme, rrug...

Lidhja me Parkun Shebenik-Jabllanicë, drejt përfun...

Me financim të Qeverisë Shqiptare është drejt përmbylljes një tjetër proces transformimi infrastrukturor, në zbatim nga ...

FOTO/ Investime në infrastrukturë, rehabilitohen t...

Trotuaret e qytetit të Divjakës po marrin një pamje të re. Punonjësit e ndërmarrjes komunale prej disa ditësh po puno...

Ura e re e Tapizës, punimet arrijnë ne 48 %! Proje...

Puna për ndërtimin e urës së re të Tapizës po ecën me ritme të shpejta dhe do të përfundojë brenda këtij viti, duke gara...

FOTOT/ Lidh Tepelenën me Himarën, rruga Gusmar-Kuç...

Rruga e re Gusmar-Kuç, e cila lidh Tepelenën me Himarën tashmë është drejt përfundimit do të krijojë një ofertë të re tu...

FOTOT/ Nis rehabilitimi i lagjes muzeale “Goricë” ...

Në Berat ka nisur investimi në lagjen muzeale “Goricë”, për ta bërë atë një nga lagjet më të vizituara në Shqipëri. K...

FOTOT/ Burreli me qendër moderne për qytetarët, të...

Punimet për rehabilitimin e qendrës së qytetit të Burrelit, sheshit “Ahmet Zogu” dhe Parkut “Nëna Mbretëreshë, Geraldinë...

FOTOT/ Një “qytet” brenda qytetit të L...

Rindërtimi në Laç po ecën me ritme të shpejta. Zona 1 e lagjes së re në Laç financohet nga qeveria turke, ndërsa ...

Nis rijetëzimi i zonës së liqenit artificial Balls...

FSHZH bën me dije se ndërhyrja në liqenin artificial në Ballsh kalon përgjatë tokave ekzistuese bujqësore dhe zona ku ka...

Nis rehabilitimi i plotë i aksit Mjedë-Pukë-Fushë ...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bëri të ditur sot se në segmentin Mjedë – Pukë – Fushë-Arrëz – Fushë- Dukagjin kanë f...

FOTOT/ Rrugët e zonës muzeale në Gjirokastër me nd...

Në zonën muzeale të qytetit të Gjirokastrës do të ketë ndriçim publik me teknologjinë LED. Strukturat e bashkisë, po ...

Projekti drejt përfundimit, lidhet dhe ura e fundi...

Në bajpasin e Vlorës, punimet po avancojnë me ritëm të shpejtë, ndërsa sot është lidhur dhe ura e fundit në të, çka mund...

FOTOT/ Rruga Kardhiq-Delvinë, përfundon gjysma e p...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se ka përfunduar gjysma e punimeve për ndërtimin e tunelit të Skërficës në aksin...

Unaza e Madhe, drejt përfundimit Galeria 5 dhe 1 n...

Unaza e Madhe e Tiranës është një vepër e rëndësishme për banorët e kryeqytetit, por edhe për të gjithë udhëtarët shqipt...

FOTO/ Lëvizja në sitet turistike, drejt përfundimi...

Në qytetin e Beratit është drejt përfundimit asfaltimi i rrugës “Muzak Topia”, e njohur si rruga e Kalasë.  “Rruga e lag...

FOTOT/ Bajpasi i Vlorës, realizohet 70 % e punimev...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bën të ditur se vijon me ritëm të përshpejtuar puna në bypass-in e Vlorës, ndërsa në ...

FOTO/ Investimi 2 miliardë euro, ja si do të duket...

Porti i Durrësit do të transformohet në Marinën më të madhe në Mesdhe, një investim, më i madhi i huaj në Shqipëri prej ...

FOTOT/ Projekti që i po ndryshon “fytyrën...

Një projekt i ri që po zhvillohet së fundmi, i ka dhënë një tjetër pamje Lezhës. Aktulisht po kryhet rikonstruksioni i f...

Projekti i ri për rikualifikimin urban të zonës tu...

  Zona bregdetare nga Plepat në Golem e deri në Qerret është një zonë tepër tërheqëse në drejtim të turizmit dhe s...

FOTOT/ Ndërhyrje në rrugën nacionale Vlorë-Orikum

Në Bashkinë Vlorë po realizohet një projekt i ri infrastrukturor. Bëhet fjalë për projektin: “Përmirësimi i shtresave...

FOTOT/ Aksesi në zonat turistike, vijojnë punimet ...

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se po vijon puna për ndë...

Mbikalimi i Fllakës/ Nisin punimet për ndërtimin e...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se ka filluar puna te Mbikalimi i Fllakës për ndërtimin e një kryqëzimi në disnivel n...

HARTA/ Cilat janë vendet europiane me më shumë hek...

Dendësia e lartë në rajonet e kryeqytetit mund të pasqyrojë, midis faktorëve të tjerë, zonën relativisht të vogël të mbu...

Projekti që ndryshon thelbësisht qytetin e Çorovod...

”Rikualifikimi i qendrës, markatës dhe mbrojtjes lumore të qytetit të Çorovodës Faza II” është vijimi i projektit dhe ob...

FOTOT/ Vijojnë punimet për asfaltimin e aksit Shka...

Vijojnë me ritme të mira punimet në objektin: “Përmiresimi i shtresave rrugore në aksin: “Shkafanë-Lalëz-Ishëm, Njësia A...

FOTOT/ Lagjja e re në Fushë-Krujë thuajse gati, sh...

Lagjet e reja, një kombinim i banesave individuale me ato kolektive, shërbimeve dhe rekreacionit do të jenë modeli i ri ...

FOTOT/ Bajpasi i Shkodrës drejt fundit! Trotuare, ...

Në bajpasin e Shkodrës po punohet paralelisht në të dy lotet e këtij kantieri duke u plotësuar edhe më të gjithë element...

Bajpasi i Shkodrës/ Përfundon shtresa e parë asfal...

Bajpasi i Shkodrës është një projekt i rëndësishëm për infrastrukturën dhe transportin dhe puna po vijon me ritme të shp...

FOTOT/ Nis shtrimi me asfalt i rrugës Mjedë-Pukë-F...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bëri të ditur sot se në segmentin Mjedë-Pukë-Fushë Arrëz-Fushë Dukagjin kanë filluar ...

FOTOT/ Malësi e Madhe, asfaltohet plotësisht rruga...

Bashkia Malësi e Madhe ka realizuar një tjetër investim të domosdoshëm në infrastrukturë. Rruga e lagjes Deçkaj në Ho...

FOTOT/ Punimet në rrugën “Çameria” dhe unazën e qy...

Vijojnë punimet për rikonstruksionin e rrugëve në Kavajë. Aktualisht po punohet në objektin “Rikonstruksioni i rrugës “Ç...

Projekti transformues, drejt përfundimit punimet n...

Ndërhyrja për sistemim asfaltim i hyrje daljes dhe stabilizimi i rrëshqitjes në hyrje të qytetit të Pogradecit u krye si...

FOTOT/ Pamje nga rruga e re Delvinë-Kardhiq, vijon...

Punimet në kantierin e aksit Kardhiq–Delvinë, 16 km e gjatë në jug të vendit, po vijojnë me intensitet ndonëse në një te...

FOTOT/ Punime për mirëmbajtjen e aksit Tiranë-Ndro...

Në aksin rrugor Tiranë-Ndroq-Plepa është duke u punuar me intensitet për pastrimin e vegjetacionit, për ta bërë këtë aks...

Rruga Kardhiq-Delvinë, gati vitin që vjen

Rruga Kardhiq-Delvinë do të jetë gati vitin që vjen. Fondet buxhetore për përfundimin e kësaj vepre mjaft të rëndësishme...

Katër investimet madhore, detajet e projektit që p...

Përmeti paraqet një pikë të rëndësishme turistike të vendit tonë, për shkak të potencialeve që mbart, elementëve të tras...

FOTOT/ Rikonstruktohet rruga Sukth-Maminas, lehtës...

Në kantierin e rrugës Sukth – Maminas po punohet për zgjerimin e trasesë, asfaltin, trotuaret dhe ndriçimin. Ky segme...

Lajm i mirë/ Hekurudha Shqipëri-Greqi do bëhet rea...

Projekti 30-vjeçar për ndërtimin e një linje hekurudhore Shqipëri-Greqi duket se po hedh hapa konkretë, duke qenë se Gaz...

Asfaltohet rruga në Qukës Shkumbin, investimi përf...

Një tjetër rrugë ka përfunduar në Prrenjas, ndërsa banorët do kenë më shumë lehtësira. Me fondet e Bashkisë Prrenjas ...

FOTOT/ Pediatria e re e Tiranës drejt përfundimit,...

Pediatria e re e Tiranës është tashmë një spital më modern dhe miqësor me fëmijët, me standardet më të larta. Spitali...

Nisin punimet për ndërtimin e Qendrës së Turizmit ...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka bërë me dije se tashmë imazhi i godinës së amortizuar të ish-maternitetit në bulevardin “...

FOTOT/ Qyteza e bukur që po ngrihet në Thumanë, pu...

Lagjja e re e Thumanës tashmë ka filluar të marrë formë, ndërkohë që po punohet me ritme të larta. Programi i Rindërt...

FOTOT / I rikthehet shkëlqimi “Bulevardit Zogu I”,...

Gëzim Lalo, po bën afërsisht 55 vite që banon në pallatin përbri Ministrisë së Drejtësisë, aty ku dikur ka qenë një nga ...

FOTOT/ Sheshi i Burrelit merr pamje krejtësisht të...

Në sheshin “Ahmet Zogu” dhe parkun “Geraldinë”, pjesë e zonës historike të qytetit të Burrelit vijon puna për rehabiliti...

FOTOT/ Fshati i Bubqit, një kantier gjigand ndërti...

Fshati i Bubqit, vetëm pak kilometra larg Tiranës, është kthyer në një kantier gjigant ndërtimi për të rikuperuar dëmet ...

FOTOT/ Një ‘qytet’ i ri po ngrihet në ...

Rindërtimi në zonën e Laçit po ecën me ritme të shpejta.  Më poshtë mund të shihni pamhet nga kantieri i kompleksit të r...

Aksi rrugor Përmet-Çarshovë, shihni sa kanë avancu...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se po vijojnë punimet me ritme të mira në objektin: “Sistemim, asfaltim i rrugës Për...

FOTOT/ Rikonstruksioni i rrugës Drizë-Myrteza, shi...

Në Fier ka nisur puna për rikonstruksionin e rrugës Drizë-Myrteza, një tjetër kantier ku janë fokusuar investimet vendor...

FOTOT/ Drejt përfundimit punimet në sheshin “Ahmet...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar informacionin mbi punimet në sheshin “Ahmet Zogu” parkun “Geraldine” në qytetin...

Drejt përfundimit ura në Kalivaç të Lezhës, zgjidh...

Forcat e Armatosura në bashkëpunim me bashkinë Lezhë përfundojnë së shpejti urën në fshatin Kalivaç duke i dhënë zgjidhj...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek