Hap dyert me standarde bashkëkohore shkolla “Myrteza Sala” në Bilisht

Shkolla 9-vjeçare “Myrteza Sala” në Bilisht, ka hapur dyert për 420 nxënës dhe mësues. Në këtë vit, përmes programit ...

Shkolla e rikonstruktuar në Patos, kushte më të mira për nxënësit dhe mësuesit

Shkolla 9-vjeçare “Muhamet Shehu” në Patos është rikonstruktuar tërësisht me financimin e Ministrisë së Arsimit dhe Spor...

Shkolla e Mesme e gjuhëve të huaja “Asim Vokshi” në Tiranë

Shkolla e Mesme e gjuhëve të huaja “Asim Vokshi” në Tiranë është rikonstruktuar tërësisht, duke ofruar mjedise me standa...

Shkolla “Besnik Hidri” në Durrës, kushte dinjitoze për 500 nxënës

Shkolla e Mesme e Bashkuar dhe kopshti “Besnik Hidri” në Rrashbull të Durrësit do të hapë dyert pas pak ditësh me kushte...

Poliklinika e Shkodrës drejt përfundimit

Rikonstruksioni i Poliklinikës së Specialiteteve “Bahri Kopliku” në Shkodër, në kuadër të programit të rehabilitimit të ...

Shkolla “Eftali Koçi” i shtohet Durrësit me ambiente të reja për 550 nxënës

Në qytetin e Durrësit është drejt përfundimit edhe një tjetër shkollë e re me standarde evropiane. Është drejt përfundi...

Gjimnazi “Gramoz Palushi” në Babrru, gati në shtator me ambiente të reja

Gjimnazi “Gramoz Palushi” në Babrru Qendër të Kamzës është rikonstruktuar tërësisht me standardet më të mira dhe është g...

Rindërtimi i objekteve arsimore, EU4Scools vijon punën në 7 shkolla në Tiranë

Në Tiranë po rindërtohen apo riparohen 7 objekte arsimore të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, 2019 në kontekstin e pr...

Transformohet gjimnazi “Partizani”, i shtohet 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet

I transformuar krejtësisht, gjimnazi “Partizani” në Tiranë i shtohet buqetës prej 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet...

Ish-godina e Radio Tiranës do të restaurohet

“Ish-godina e Radio Tiranës do të restaurohet”, bëri të ditur ministrja e Kulturës Elva Margariti, përmes një njoftimi n...

Nis ndërtimi i godinës së Qendrës Kombëtare të Kontrollit të Trafikut

Për herë të parë në Shqipëri do të ketë një qendër të vetme kombëtare të kontrollit të trafikut, që do të mbikëqyrë dhe ...

Gjimnazi “Besnik Sykja”, gati në shtator për të pritur rreth 1000 nxënës

Gjimnazi “Besnik Sykja” po rikonstruktohet duke u zgjeruar me hapësira të reja për të pritur nxënësit në vitin e ri shko...

Faza e dytë e punimeve në Spitalin Pediatrik

Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ po kalon në një fazë transformimi rrënjësor. Pritet që për pak ditë të fillo...

Godinat e reja në Qytetin Studenti, gati me kushte dhe hapësira më të mira

Godinat e reja në Qytetin Studenti janë tashmë gati për 600 studentë me kushte dhe hapësira shumë më të mira se më parë....

Nis së shpejti puna për sheshin fundor të Bulevardit të Ri të Tiranës

Së shpejti do të nisë puna për sheshin fundor në Bulevardin e Ri të Tiranës. Qeveria e Katarit ka miratuar një grant ...

Hapësirë e re multifunksionale me 3 fusha sportive në Lezhë

“Dua të luaj” është programi i ri kombëtar i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urba...

Në Kamëz, 6 shkolla do jenë gati në shtator të këtij viti

Ministria e Arsimit dhe Sportit bën të ditur se në Kamëz godinat arsimore të cilat po rikonstruktohen do të jenë gati pë...

FOTO/ Prezantohen projektet për ndërtimin e stadiumit “Flamurtari” në Vlorë

Tre studio të arkitekturës bashkëkohore ndërkombëtare kanë prezantuar projektet e tyre për ndërtimin e stadiumit të ri F...

Drejt përfundimit, rehabilitimi i spitalit të Mirditës

Në Mirditë vijon me intensitet puna për rehabilitimin e plotë të spitalit, ku janë drejt përfundimit shërbimet e kirurgj...

Rehabilitim i plotë spitalit të Mirditës

Vijon me intensitet puna për rehabilitimin e plotë të spitalit të Mirditës, ku janë drejt përfundimit shërbimet e Kirurg...

Spitali i ri intern, në korpusin spitalor të Traumës, drejt përfundimit

Pas Spitalit Qendror në QSUT, është gati drejt finalizimit një tjetër investim e rëndësishëm, Spitali i Sëmundjeve të Br...

Rruga Fier-Vlorë hapet para nisjes së sezonit turistik

Aksi i rrugës së vjetër Fier-Vlorë pritet të jetë i hapur plotësisht për qarkullimin e automjeteve para nisjes së sezoni...

Rindërtim i gjimnazit “Babë Dudë Karbunara”, Përfitojnë 600 nxënës dhe 40 mësues

Në Berat vijon puna për rindërtimin e gjimnazit “Babë Dudë Karbunara”, ku godina e re do të jetë një strukturë moderne. ...

Qendër e re shëndetësore në Libohovë, edhe 60 të tjera këtë vit

Qendra Shëndetësore e Libohovës, Gjirokastër, është rindërtuar me standardet më të mira, në shërbim të 5500 banorëve të ...

Punimet në rrugën Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë

Në Korçë vijon puna për ndërtimin e rrugës Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë. Vijon puna për ndërtimin e rrugës së re Maliq-L...

Poliklinika e re e Gjirokastrës, së shpejti në shërbim të banorëve

Poliklinika e re e Gjirokastrës po i nënshtrohet një investimi, ku do të ofrojë standardet më të mira, si për qytetarët ...

Gjirokastër, punime restauruese në Manastirin e Shpërfytyrimit

Në Manastirin e Shpërfytyrimit (Metamorfozës së Krishtit) pranë fshatit Mingul në Gjirokastër po kryhen punime restaurue...

Rikonstruksioni i pallateve në Durrës, 24 familje së shpejti në banesat e reja

Bashkia e Durrësit vijon punën për rikonstruksionin e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Puna vazh...

Mozaiku i Tiranës do të kthehet në destinacionin më të vizituar në Tiranë

Me përfundimin e Mozaikut të Tiranës do të kthehet në një destinacioni më të vizituara të kryeqytetit. Përmes një pos...

Gjimnazi “Dhosi Liperi”, rindërtuar me standardet më të mira bashkëkohore

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, vizitoi sot gjimnazin “Dhosi Liperi”, në Sukth, Durrës. Kjo shkollë është rindërtuar...

Godina të reja për nxënësit e shkollës së mesme sportive “Benardina Qerraxhia”

Qytetit të Durrësit do t’i shtohen një shkollë e re si dhe një konvikt i ri i shtohen qytetit. Kryetarja e bashkisë s...

Nisin punimet për ndërtimin e shkollës “Hillary Clinton”

Në një ceremoni të përbashkët, zv/kryeministrja dhe ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ministrja...

Projekt për transformimin e Spitalit Rajonal të Lezhës

Rikonstruksioni i spitalit të Lezhës do të përmirësojë radikalisht shërbimet e urgjencës, patologjisë, pediatrisë dhe nj...

TDC Korça, qendra e re e turizmit në Korçë

Së shpejti në Korçë do të hapet qendra e re e turizmit, që e transformon ish-godinën e maternitetit të vjetër, në një mj...

Automotopark-u i parë shqiptar po ngrihet në Elbasan

Në Elbasan po vijojnë me ritme të larta punimet për automotoparkun, i cili do t’i japë zhvillim ekonomik qytetit, por ed...

Njihuni me Megalopolin e parë në Botë që do strehojë 500 milionë njerëz

Afrikë- Megalopoli i parë në botë premton të strehojë 500,000,000 njerëz pasi të përfundojë puna për ndërtimin e tij. ...

Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme në QSUT, së shpejti do të hapë dyert

Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme në QSUT, është një tjetër investim madhor në shëndetësi, i cili do të ofrojë kush...

FOTO / Tjetër shkollë e re për fëmijët e Laçit

Nxënësit e Laçit do të kenë mundësinë të mësojnë në shkollën e re “Gjon Gjonaj”, me standarde evropiane, investim i qeve...

Së shpejti nis restaurimi i godinës qendrore të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”

Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” në kryeqytet pas përmbylljes së fazës së parë të ndërtimit do të nisë restaurimi...

Kantieret e shëndetësisë në 2023, investimet 3.5 miliardë lekë

Investimet në kantierin e shëndetësisë për 2023 nuk do të ndalen në të gjithë vendin që nga qendrat shëndetësore, spital...

Vijon puna për restaurimin e kalasë së Ishmit

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ndoqi nga afër punimet që po kryhen për restaurimin e njërit prej asetev...

Buxheti i Bashkisë së Tiranës për 2023 është shtatë herë me i madh se sa ai i 2015, pa rritur asnjë ...

Në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, Veliaj deklaroi se buxheti i Bashkisë së Tiranës për vitin që vjen është 28.7 miliard...

Tokio e bën të detyrueshme me ligj vendosjen e paneleve diellore në shtëpitë e reja

Autoritetet e Tokios kanë miratuar një vendim për ta bërë të detyrueshëm instalimin e paneleve diellore për shtëpitë e r...

Kulla e rekordeve, do të kushtojë sa buxheti i Shqipërisë dhe është më e lartë se mali i Dajtit

Arabia Saudite po synon të ndërtojë një qiellgërvishtës gjigant, i cili nëse do të realizohej do të ishte struktur...

Torra Veneciane në Durrës, qendra e parë e interpretimit të Trashëgimisë Kulturore

Torra Veneciane në Durrës do të kthehet në qendrën e parë të interpretimit të Trashëgimisë Kulturore. Delegacioni i B...

FOTO / Kampus i ri arsimor në Fushë Kuqe të Kurbinit

Një kampus i ri arsimor do të ndërtohet në Fushë Kuqe të Kurbinit. Sot u ndanë në rrjetet sociale foto nga ky projekt...

Ndërtimi i portit të ri tregtar të Durrësit, do të mundësojë 1500 vende të reja pune

Ndërtimi i portit të ri tregtar të Durrësit në Porto Romano, do të ndryshojë “lojën” në rajon, pasi kthehet në portën hy...

Forcat Ajrore të SHBA-së zbulojnë avionin ushtarak më të avancuar të ndërtuar ndonjëherë, kushton 20...

Forcat Ajrore të SHBA-së po planifikojnë të zbulojnë avionin më të avancuar të krijuar ndonjëherë në fillim të muajit të...

FOTOT / Bashkia shton terrenet sportive në Tiranë

Kompleksi sportiv Dajti në kryeqytet do të rehabilitohet. Bashkia Tirane ka publikuar pamjet e projektit se si do të ...

Të jetosh mbi re, njihuni me apartamentin më spektakolar në botë (FOTOT)

Nëse doni të flini mbi re, dhe të jetoni në një prej apartamenteve më spektakolarë në botë, bëni gati 170 milionë dollar...

Projekt rijetëzimi 18 banesave në Gjirokastër

Rreth 18 banesa në qytetin e Gjirokastrës do t’i nënshtrohen së shpejti procesit të restaurimit! Ky është vendimi i marr...

Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, ndër ndërtesat më të mira në të gjithë botën

  Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, edhe pse ka vetëm 4 muaj që ka hapur dyert për vizitorët, është renditur ...

Gjermeni takim me Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Republikës së Kosovës

Shqipëria dhe Kosova do të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre me produkte konkrete në fushën e planifikimit të terr...

Tiranë, nis puna për ndërtimin e këndit të 11 të lojrave

Bashkia e Tiranës nis punën për ndërtimin e këndit të 11 të lodrave për fëmijë te “Ali Demi”, duke përmbushur angazhimin...

“Ditar i një hapësire”, një ekspozitë për Shqipërinë

“Ditar i një hapësire” mbërriti në finishin e tij. Prezantimi 7 mujor i Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territori...

Vitin tjetër monitorim javor të punimeve publike në mënyrë që të respektohen afatet

Performanca e realizimit të investimeve publike ka lënë për të dëshiruar në dy vitet e fundit, por Ministria e Financave...

Pukë, nis puna për rivitalizimin e ndërtesave në shëtitoren e qytetit

Në qytetin e Pukës kanë nisur punimet për ndërtimin e çative në të dy anët e rrugës kryesore, pjesë e projektiti për riv...

Vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave: Ja 5 kategoritë që përfitojnë lehtësime

Qeveria miratoi sot  vendimin që lehtëson procedurat e legalizimit të ndërtimeve pa leje. Vendimi “Për disa ndrys...

Librazhd, 35 familje përfitojnë banesa me kosto të ulët

Merr fund odisea e pritjes së njëzetë familjeve, të cilat prej më shumë se 20 vitesh jetojnë në konviktin e shkollës së ...

Lançohet sistemi elektronik për aplikimin e lejeve të ndërtimit

Që prej ditës së sotme asnjë aplikim shkresor nuk do të pranohet nga bashkitë dhe asnjë leje ndërtimi nuk do të shqy...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek