Projekt rijetëzimi 18 banesave në Gjirokastër

Rreth 18 banesa në qytetin e Gjirokastrës do t’i nënshtrohen së shpejti procesit të restaurimit! Ky është vendimi i marr...

Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, ndër ndërtesat më...

  Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, edhe pse ka vetëm 4 muaj që ka hapur dyert për vizitorët, është renditur ...

Gjermeni takim me Ministrin e Mjedisit dhe Planifi...

Shqipëria dhe Kosova do të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre me produkte konkrete në fushën e planifikimit të terr...

Tiranë, nis puna për ndërtimin e këndit të 11 të l...

Bashkia e Tiranës nis punën për ndërtimin e këndit të 11 të lodrave për fëmijë te “Ali Demi”, duke përmbushur angazhimin...

“Ditar i një hapësire”, një ekspozitë për Shqipëri...

“Ditar i një hapësire” mbërriti në finishin e tij. Prezantimi 7 mujor i Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territori...

Vitin tjetër monitorim javor të punimeve publike n...

Performanca e realizimit të investimeve publike ka lënë për të dëshiruar në dy vitet e fundit, por Ministria e Financave...

Pukë, nis puna për rivitalizimin e ndërtesave në s...

Në qytetin e Pukës kanë nisur punimet për ndërtimin e çative në të dy anët e rrugës kryesore, pjesë e projektiti për riv...

Vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave: Ja 5 ka...

Qeveria miratoi sot  vendimin që lehtëson procedurat e legalizimit të ndërtimeve pa leje. Vendimi “Për disa ndrys...

Librazhd, 35 familje përfitojnë banesa me kosto të...

Merr fund odisea e pritjes së njëzetë familjeve, të cilat prej më shumë se 20 vitesh jetojnë në konviktin e shkollës së ...

Lançohet sistemi elektronik për aplikimin e lejeve...

Që prej ditës së sotme asnjë aplikim shkresor nuk do të pranohet nga bashkitë dhe asnjë leje ndërtimi nuk do të shqy...

Ja çfarë mund të ndërtohet pa leje

Përmes një publikimi në faqen e vet zyrtare, IKMT, ka bërë të ditur se çfarë mund të ndërtohet pa pasur nevojë për leje....
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek