“Dhuro dije”, iniciativa e më e re e E...

Duke filluar nga 10 shtatori deri në 22 Shtator, në stacionet e biçikletave të Ecovolis tek Tajvani, Pallati i Kongr...

Studentët nga trevat shqiptare përjashtohen nga ta...

Të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës, apo shtetasit (shqipfolës) e përkatësive etnike shqiptare të Republikav...

Austria dhe Shqipëria, marrëveshje për sigurimet s...

Austria është shteti i radhës, i cili do të njohë sigurimet shoqërore të shqiptarëve. Qeveria ka dhënë miratimin e s...

World Vision- Kurrikula të posaçme për të rinj nga...

Rreth 1500 të rinj nga fshatrat dhe periferitë e Shqipërisë, të cilët i përkasin moshës 15-18 vjeç, janë angazhuar përme...

Forcat e Armatosura, pastrojnë një tunel me mbetje...

Banorët e lagjes Xhabije në Shkodër nuk do të jenë më të rrezikuar nga "gangrena" e braktisur që prej 19 vitesh. 50 m...

Sesion i edukimit mjedisor me të rinjtë në zonën e...

Rrjeti “Sot për të Ardhmen” organizoi në qendrën komunitare në Durrës, seminarin e rradhës me të rinjtë mbi edukimin mje...

Rinis puna në rafinerinë e Ballshit

Rafineria e Ballshit ka rinisur nga puna falë një investimi tejet serioz amerikan. 1200 punëtore rikthehen në punë, 52 m...

Krumë, 25 familje përfituese e presin dimrin në sh...

25 familje të Krumës (Has) këtë dimër do të jetojnë në shtëpi më të ngrohta dhe do të paguajnë 50% më pak të faturës së ...

Strehimi Social, MZHU jep mbështetje financiare pë...

Ministria e Zhvillimit Urban miraton fondin prej prej  4,571,992 lekë për 5 bashki, të cilat përfitojnë grante të me...

Berat, bursë studimi në Shangai për maturanten e s...

Maturantja e shkollës ‘’Kristaq Capo’’ Nazike Beqiri, nxenëse e ekselencës, është fituese e bursës së plotë të studimit ...

Mbështetja për të rinjtë e papunë në Shqipëri

Në Tiranë, organizata të të rinjve kanë nisur një projekt për të mbështetur të rinjtë e papunë. Sipas një sondazhi t...

Nata e Gjelbër në Park

Green Line Albania dhe APR ( Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit) promovojnë jetesën e gjelbër dhe aktive në harmoni me ...

Bashkëshortja e Kryeministrit të Singaporit mban n...

Jemi mësuar tashmë me faktin se bashkëshortet e qeveritarëve zgjedhin veshjet më elegante dhe aksesorët më të shtrenjtë ...

8 gjëra që duhet t’u thoni çdo ditë fëmijëve tuaj

1-‘’Të dua’’ Thuajeni se herë të dëshironi. 2- ‘’Më pëlqen kur.....’’ Flisni rreth aspekteve pozitive të sjelles ...

Shqiptari gjen një portofol me para dhe ia kthen t...

Emiljano me origjinë shqiptare nga Berati, i cili punon në një lokal në Itali, ka gjetur një portofol të mbushur me ...

Pas policisë shqiptare, edhe ajo italiane bën jeho...

Policia e Romës ka marrë një telefonatë ku është njoftuar se po dëgjoheshin të qara pranë një blloku apartamentesh n...

10 këshilla për të hequr dorë nga zakonet e këqija...

Problemi me veset është se ato na shëndërrohen në forcë zakoni. Ne jemi mësuar sesi na ndikojnë jetet tona, e megjit...

58 familje do të përfitojnë bonus për strehimin e ...

58 familje në 5 bashki të vendit, konkretisht në: Elbasan, Mirditë, Korçë, Pogradec dhe Has do të përfitojnë bonus p...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek