Shkodër, fillon puna për rikualifikimin e infrastrukturës nëntokësore në rrugicat historike

Mbas konsultimit me banorët e rrugicave në zonën historike, Bashkia Shkodër miratoi projektin dhe akordoi fondin prej 18...

Ligji për portalet online: Të ndëshkueshme komentet fyese

Qeveria do të rikthejë projektligjin për tregtinë elektronike, i cili bën të ndëshkueshme çdo fyerje apo koment në p...

Tirana pa makina, tashmë traditë

Dita dielë pa makina për qendrën e Tiranës tashmë është kthyer në traditë. Në këtë ditë ku rrugët janë të lira për qytet...

Kjo është shifra zyrtare e numrit të popullsisë së Shqipërisë

Popullsia e Shqipërisë më 1 janar 2022 rezultoi të jetë 2.793.592 banorë. Shifra zyrtare është bërë publike nga INSTA...

Bashkia Tiranë në bashkëpunim me Alpha Bank, 250 paketa ushqimore për familjet në nevoje

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Alpha Bank, kanë shpërndarë 250 paketa ushqimore për familjet në nëvojë. Ky akt bami...

Ja si është transformuar materniteti “Mbretëresha Geraldinë”

Qendra e Shëndetit të Gruas, sallat e obstetrikës dhe ambientet pritëse të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiran...

WhatsApp, tani mund të shpërndani gjithçka

Prej sot në WhatsApp mund të shpërndash çfarëdolloj dosje apo dokumenti, jo vetëm pdf, foto apo video. Risia është në pë...

Asfaltohen dhe ndriçohen rrugicat në zonën afër Qytetit Studenti

Zona në afërsi të Qytetit Studenti po sistemohet në çdo rrugicë, me asfaltim dhe ndriçim. Investimi po kryhet nga bas...

Të përndjekurit politik që jetojnë, brenda 2017 marrin të gjitha këstet e dëmshpërblimit

Rreth 2.400 ish-të përndjekur politikë të cilët jetojnë do të dëmshpërblehen me të gjitha këstet brenda vitit 2017. ...

Bashkia Shkodër, ndihma për familjet e komunitetit rom

Bashkia Shkodër në bashkëpunim me organizatat partnere “The Door” dhe “Shpresë për Botën” ka realizuar shpërndarjen ...

Tiranë, nisin punimet për rikonstruksionin e Kopshtit Nr.17

Pas dy vitesh pezullim, Bashkia e Tiranës ka rinisur punimet për rikonstruksionin e plotë të godinës së kopshtit nr. 17 ...

KE, përmes një letre, përgëzon ministren Nikolla

Komisioni Evropian i ka dërguar një letër vlerësimi Ministrisë së Arsimit në Programin Ndërkombëtar për Vlerësimin e Njo...
video

Miratimi i Himnit të Kosovës

Si sot, 8 vite më parë, u miratua Himni i Kosovës. I domosdoshëm për një shtet.   https://www.youtube.com/wat...

Festivali i Harbin: Ja fotot e qytetit prej akulli në Kinë

Qyteti verior i Kinës, Harbin, po pret festivalin e përvitshëm të akullit dhe dëborës, një prej festivaleve më të rëndës...

Fëmijët me përkujdesje sociale, vizita e syze falas

Pas gjyshërve në Shtëpitë e të Moshuarve, tashmë edhe fëmijët e institucioneve të përkujdesit përfitojnë nga vizita mjek...

Bileta on-line në Muze

Pas Parkut Kombëtar të Butrintit në vitin 2012 dhe Muzeut Historik Kombëtar në vitin 2014, Muzeu i Krujës, Kalaja e Bera...
video

Hiqet pengesa e rimbursimit të TVSH-së për eksportet

Të gjithë eksportuesve të mallrave shqiptare iu krijohen lehtësi për rimbursimin e TVSH-së. Këtë vendim e bëri të ditur ...

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi. Ekipi i AIK kur po hynte në fushën e lojës, për t'u ndes...

Divjakë, përfundon asfaltimi i rrugës së plazhit

Pas rregullimit të sheshit ''Baba Santa'', në Divjakë, përfundon edhe asfaltimi i rrugës së plazhit. Njëkohësisht drejt ...

Elbasan, nis procesi i dixhitalizimit të bibliotekës publike

Biblioteka e Elbasanit, e cila për nga pasuria që zotëron, renditet ndër bibliotekat më të rëndësishme në vend, ka n...

Projekti transformues, drejt përfundimit punimet në Pogradec

Ndërhyrja për sistemim asfaltim i hyrje daljes dhe stabilizimi i rrëshqitjes në hyrje të qytetit të Pogradecit u krye si...

Gjesti i Princit William, thjesht i mahnitshëm

Çifti mbretëror në Britaninë e Madhe po promovonte fushatën e tyre të shëndetit mendor në Harlow, kur zv/Lejtnanti nga E...

Tiranë, një tjetër kënd për fëmijë në zonën pranë Bllokut të Ambasadave

Një tjetër hapësirë e degraduar në zemër të Tiranës po shndërrohet në kënd lojërash. Ky kënd lojrash do shërbejë për ...

Aksi Qukës-Qafë Plloçë, nis puna për hapjen e dy tuneleve

Ka nisur puna për hapjen e dy tuneleve prej 700 dhe 300 metrash, ndërkohë është duke u punuar me ritëm në pjesën tjetër ...

Rikonstruktohet linja e furnizimit me ujë për QSUT

Bashkia e Tiranës ka punuar me intensitet në territorin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për të rikonstruk...

Shkodër, përfundon pastrimi i kanaleve

Ujësjellës Kanalizime Shkodër përfundon pastrimin e kanaleve.

Pastrohet Karavastaja

Dhjetra aktivist të Ecovolis vazhduan me aksionin e tyre vullnetarë për të pastruar bregdetin shqiptarë. Këtë fundjavë a...

Berat: Inagurohet zyra e shërbimeve me një ndalesë

Është përuruar zyra me një ndalesë në Bashkinë Berat, e cila shënon nje hap cilësor ne ofrimin e shërbimeve qytetareve d...

Aksi Llogara-Sarandë/ Riparohen shtresat asfaltike në zonën Palasë-Borsh

Është duke vazhduar puna për rehabilitimin e aksit Llogara-Sarandë. Aktualisht në zonën Palasë-Borsh po bëhet riparimi i...

Perla e turizmit, drejt përfundimit rruga Boboshticë-Dardhë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se është drejt përfundimit rruga Boboshticë-Dardhë. Falë investimit në kuadër të ...

Ekipi i shpëtimit të zjarrfikësve Berat, uniforma dhe pajisje të reja

Ekipi i shpëtimit të zjarrfikësve Berat që prej ditës së sotme do të ketë uniforma dhe pajisje të reja. Falë mbështet...

Korçë, vazhdojnë pregatitjet e Karnavaleve

Me 4 qershor zhvillohen Karnavalet e Korçës. Bashkia Korçë bën thirrje për t'ju bashkuar këtyre festimeve.

Dy kisha shqiptare drejt marrjes së statusit të mbrojtjes si trashëgimi botërore nga UNESCO.

Ekspertët e misionit “Europa Nostra” shprehen entuziastë për vlerat që përfaqësojnë kishat e Voskopojës dhe Vithkuqit, d...

Tiranë, investohet në rrjetin e ujësjellësit mbrapa rrugës “Abdyl Frashëri”

Banorët pranë rrugës “Abdyl Frashëri” në Tiranë do të kenë sasinë dhe cilësinë e duhur të ujit të pijshëm. Ndërmarrja...

Krujë, tjetër investim në infrastrukturën rrugore

Bashkia Krujë po kryen punime në Njësinë Administrative Nikel, duke  asfaltuar një segment rruge prej 1.5 km, me bordurë...

Tiranë, nis rikonstruksioni i rrugës së Zallit në Selitë, e cila lidhet me Unazën e Madhe

Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e rrugës së Zallit në Selitë, duke zgjidhur problemet disa vjeçare për 2...

9-vjeçari shqiptar: kampion i matematikës në Quebec, Kanada

Nëntë-vjeçari shqiptar nga Montreali Kanada, Kevin Bajraktari, djali i doktor Andi Bajraktari nga Shkodra, ka dalë k...

Projekti “Dritaret” tjetër risi në Bashkinë Himarë

Projekti "Dritaret" tjetër risi në Bashkinë Himarë që po kurohet me kujdes për të realizuar diçka shumë të bukur. Unifik...

FOTOT/ Punimet në rrugën e lumit të Vlorës dhe fshatit Kuç, projektet drejt fundit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar fotot mbi situatën aktuale të punimeve për  rikonstruksionin e rrugës së Lumit ...

Kavajë, tashmë me qendër shërbimesh publike me një ndalesë

Qytetarët e Kavajës që prej një jave mund të përfitojnë 205 shërbime publike, duke u drejtuar vetëm në një zyrë. ADISA k...

Promovimi i turizmit: Shqipëria prezantohet në Panairin FITUR

Përveç Panairit të Shtutgartit që vazhdon deri më 22 janar, Shqipëria po prezanton njëkohësisht potencialet e saj tu...

Tiranë, linjë e re ujësjellësi për banorët e “Ali Demit”

Në rrugën “Ali Demi” është vënë në funksion të plotë linja e re e ujësjellësit, një investim i cili rrit kapacitetin e f...

FOTOT/ Tiranë, muzikë dhe akrobaci në ajër në sheshin “Skënderbej”

Pas një vere të mbushur me spektakle kulturore e sportive, sheshi “Skënderbej” ka rimbledhur sërish qytetarët e Tiranës ...

Tiranë, përfundon rikonstruksioni i rrugës së “Oxhakut”

Rikonstruksioni i rrugës së “Oxhakut” në njësinë nr 4, tashmë ka përfunduar dhe 10 mijë banorët e kësaj zone do të kenë ...

Tiranë: Restaurim amfiteatrit tek Parku i Liqenit

Shumë shpejt, amfiteatri, një nga monumentet më të dashura të Parkut të Liqenit do të rimarrë pamjen e dikurshme. Të ...
video

Kombëtarja fiton miqësoren me Katarin

Dje u zhvillua ndeshja miqësore mes Kombëtares shqiptare dhe asaj të Katarit, e cila përfundoi me rezultatin 3:1 në favo...

Tiranë, përfundon ndërtimi i dy rrugëve të reja te “Depoja e Ujit”

Banorët e zonës së “Depos së Ujit” në njësinë 2 në kryeqytet kanë tashmë rrugë të reja e me standarde, të cilat përfshij...

17780 vende të lira në universitet publike. Sot filloi faza e dyte e aplikimeve

17 780 vende janë në dispozicion të maturanteve për të gjithë programet mësimore që ofrohen në universitetet publike...

Durrës/ Vijon puna në sistemin e ujit, një investim strategjik nga ku përfitojnë 300 000 banorë

Po ecën me ritme të mira puna në investimin strategjik në sektorin e ujit, Durrës nga i cili përfitojnë 300 000 banorë, ...

Ja çfarë mund të ndërtohet pa leje

Përmes një publikimi në faqen e vet zyrtare, IKMT, ka bërë të ditur se çfarë mund të ndërtohet pa pasur nevojë për leje....

Mbyllet edicioni i 7-të i Simpoziumit Ndërkombëtar të Skulpturave 2016 në Korçë

Mbyllet edicioni i 7-të i Simpoziumit Ndërkombëtar të Skulpturave 2016 në Korçë, ku artistët pjesëmarrës nëpërmjet kontr...

FOTOT/ Njihuni me makinën e së adhmes…

BMW ka prezantuar Vision iNext, makinën e saj të së ardhmes. Prototipi SUV është zbuluar përpara një numri të vogël g...

Korçë, marrëveshja me kompaninë Nexans Autoelectric, pritet të ofrojë rreth 1000 vende pune

  Finalizohet me sukses marrëveshja me kompaninë gjermane Nexans Autoelectric, për hapjen, në qytetin e Korçës, ...

Feir, asfaltohet rruga ”Mujo Ulqinaku”

Eshtë asfaltuar rruga ''Mujo Ulqinaku'' në Fier, punimet vazhdojnë me ritme të larta në mënyrë që rruga të jetë sa më sh...

Tjetër nisëm për pastrimin e vijës bregdetare

Nën moton ''Dhe sepse shpresa vdes e fundit, e Shqipëria e ka zemrën e madhe'' dhjetra të rinj aktivistë të Ecovolis kan...

Vazhdon rikonstruksioni i rrugës nga kryqëzimi Dardhë-Arrëz deri në fshatin Nikolicë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përditësuar situatën e punimeve të projektit që parashikon rikonstruksionin e aksit rrugo...

Përfundon rehabilitimi i pesë kthesave në Qafë Thanë (Fotot)

Një tjetër aks i rëndësishëm kombëtar i është nënshtruar ndërhyrjeve rehabilituese, me qëllim lehtësimin e qarkullimit t...

700 mësues ndihmës në shërbim të nxënësve me aftësi ndryshe

Nxënësit me aftësi ndryshe tashmë do të kenë më shumë ndihmë nga mësuesit e tyre, pasi Ministria e Arsimit ka vendosur n...

“4 Rrugët Shijak – Pjezë”, përfundojnë punimet për sinjalistikën horizontale dhe vertika...

Kanë përfunduar punimet për sinjalistikën horizontale dhe vertikale në segmentin rrugor “4 Rrugët Shijak - Pjezë”, rrugë...

Bashkia e Sarandës lehtëson shërbimet përmes sportelit digital

Bashkia e Sarandës, prej 8 korrikut 2016, është pajisur me sportel digital, që mundëson kryerjen elektronikisht të të gj...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek