Kjo është shifra zyrtare e numrit të popullsisë së...

Popullsia e Shqipërisë më 1 janar 2022 rezultoi të jetë 2.793.592 banorë. Shifra zyrtare është bërë publike nga INSTA...

FOTOT/ Drejt përfundimit rruga Qukës-Skënderbe në ...

Investimi për asfaltimin e rrugës Qukës-Skënderbe në Përrenjas, po shkon drejt përfundimit. Investimi i realizuar me fon...

FOTOT/ Orikum – Palasë për 10 minuta, shihni...

Në tunelin e  Llogarasë, një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit, puna po vijon pa u ndalur pë...

FOTOT/ “Taulantia”, një bulevard i ri ...

Prej disa ditësh vijojnë punimet për transforminin e bllokut që kufizohet nga Blv. “Bajram Curri” - Blv. “Petro Nini Lua...

FOTOT/ Rruga Palasë-Dhërmi, kryhet gati 40% e puni...

Puna për ndërtimin e segmentit rrugor Palasë-Dhërmi me gjatësi 4.45 km, pjesë e aksit Orikum-Himarë, një vepër me rëndës...

Mësuesja nga Dibra zgjidhet këshilltare e bashkisë...

Mësuesja shqiptare, Dhurata Tusha, e cila prej vitesh jeton në Itali, ka arritur të fitojë në zgjedhjet e këshillit bash...

FOTOT- Rehabilitohet infrastruktura në 3 lagje të ...

Puna për rikualifikimin e rrugicave në lagjet 4, 5, 6 të qytetit të Kukësit është drejt përfundimit, pasi sot punonjësit...

FOTOT – Sezoni i reshjeve, aksion për pastri...

Stina e vjeshtës sjell dhe sezonin e shirave dhe për këtë bashkia e Tiranës i ka paraprirë me pastrimin e Lanës nga mbet...

FOTOT/ Projekti i Paketës së 2-të të investimit, j...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe Bashkia Berat njoftojnë se në kuadër të “Programit për Zhvillimin e Integruar Urban dhe ...

FOTO/ Realizohen 65% e punimeve, ura e re e Tapizë...

Në urën e Tapizës ka filluar puna për montimin e trarëve. Realizimi fizik i punës ka shkuar në masën 65%. Autoriteti ...

Me korsi biçikletash dhe trotuar, së shpejti nis n...

Rruga Shirokë-Zogaj-Pika kufitare me Malin e Zi rreth 6 km e gjatë do të nisë shumë shpejt ndërtimin. Rruga Shirokë-Z...

FOTOT/ Punimet në rrugën e lumit të Vlorës dhe fsh...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar fotot mbi situatën aktuale të punimeve për  rikonstruksionin e rrugës së Lumit ...

FOTO/ Investime në infrastrukturë, rehabilitohen t...

Trotuaret e qytetit të Divjakës po marrin një pamje të re. Punonjësit e ndërmarrjes komunale prej disa ditësh po puno...

FOTOT/ Lagjja e re në Fushë-Krujë thuajse gati, sh...

Lagjet e reja, një kombinim i banesave individuale me ato kolektive, shërbimeve dhe rekreacionit do të jenë modeli i ri ...

FOTOT/ Malësi e Madhe, asfaltohet plotësisht rruga...

Bashkia Malësi e Madhe ka realizuar një tjetër investim të domosdoshëm në infrastrukturë. Rruga e lagjes Deçkaj në Ho...

FOTOT/ Punimet në rrugën “Çameria” dhe unazën e qy...

Vijojnë punimet për rikonstruksionin e rrugëve në Kavajë. Aktualisht po punohet në objektin “Rikonstruksioni i rrugës “Ç...

Projekti transformues, drejt përfundimit punimet n...

Ndërhyrja për sistemim asfaltim i hyrje daljes dhe stabilizimi i rrëshqitjes në hyrje të qytetit të Pogradecit u krye si...

Asfaltohet rruga në Qukës Shkumbin, investimi përf...

Një tjetër rrugë ka përfunduar në Prrenjas, ndërsa banorët do kenë më shumë lehtësira. Me fondet e Bashkisë Prrenjas ...

Aksi rrugor Përmet-Çarshovë, shihni sa kanë avancu...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se po vijojnë punimet me ritme të mira në objektin: “Sistemim, asfaltim i rrugës Për...

FOTOT/ Rikonstruksioni i rrugës Drizë-Myrteza, shi...

Në Fier ka nisur puna për rikonstruksionin e rrugës Drizë-Myrteza, një tjetër kantier ku janë fokusuar investimet vendor...

FOTOT/ Drejt përfundimit punimet në sheshin “Ahmet...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar informacionin mbi punimet në sheshin “Ahmet Zogu” parkun “Geraldine” në qytetin...

FOTOT/ Investime në rrugët rurale në Fier

Bashkia e Fierit po vijon me shtrirjen e investimeve në infrastrukturë nga qendra në zonat rurale. Ndërhyrjet e fundi...

Drejt fundit rikonstruksioni i rrugës së re të Kal...

Në Berat vijon me ritme të larta puna për rikonstruksionin e rrugës së re të Kalasë, e cila do të ndryshojë krejtësisht ...

FOTOT/ Nis riparimi i aksit rrugor Syri i Kaltër-B...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi se në prag të sezonit veror ka nisur riparimi i aksit rrugor Syri i Kaltër-Bistricë....

Në 2020 u ndërtuan dhe rehabilituan 558 km rrugë t...

Rreth 558 kilometra rrugë janë ndërtuar dhe ristrukturuar në 2020 në Shqipëri sipas të dhënave të Ministrisë së Infrastr...

FOTOT/ Një terminal modern i shtohet qytetit të Ko...

Ka përfunduar projekti i terminalit të ri të Korçës, një hapësirë me kushte bashkëkohore dhe që do t’i japë zgjidhje për...

Lajmi i mirë/ Hapet një tjetër segment i Unazës së...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se është hapur për qarkullimin e automjeteve një tjetër aks i Unazës së Madhe të Tira...

Vazhdon puna për rikualifikimin e aksit rrugor byp...

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) vazhdon punën për rikualifikimin e segmentit rrugor bypass Fier-rrethrrotullimi i Kol...

FOTO/ Rritja e sigurisë rrugore, fillojnë punimet ...

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se kanë filluar punimet për rritjen e sigurisë rrugore te Rreth rrotullimi i Kolo...

“4 Rrugët Shijak – Pjezë”, përfundojnë...

Kanë përfunduar punimet për sinjalistikën horizontale dhe vertikale në segmentin rrugor “4 Rrugët Shijak - Pjezë”, rrugë...

Vazhdon rikonstruksioni i rrugës nga kryqëzimi Dar...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përditësuar situatën e punimeve të projektit që parashikon rikonstruksionin e aksit rrugo...

FOTOT/ Nis puna për ndërtimin e qendrës së turizmi...

Si një nga qytetet më të frekuentuara në Shqipëri, Korçës i nevojitej një qendër turizmi. Fondi Shqiptar i Zhvillimit...

FOTOT/ Gëzimi, fermeri i mirë i Cërrikut

Gëzim Ago është një prej mijëra fermerëve në Shqipëri, që janë shembuj pozitiv të punës. Ai, bashkë me familjen e tij...

FOTO/ Sezoni i ri turistik e gjen Sarandën me shët...

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka bërë me dije se po vijojnë punimet në shëtitoren...

FOTOT/ Merr formë investimi në rrugët e brendshme ...

Në Tepelenë po merr formë investimi për “Rikonstruksionin e rrugëve të brendshme të kalasë "Ali Pashë Tepelena", vazhdim...

FOTOT/ Shihni si është transformuar Bulevardi “Zog...

Bulevardi “Zogu I” në Tiranë është transformuar rrënjësisht. Tashmë ai përdoret si shëtitore, me sheshe të vogla dhe ...

FOTOT/ Nis zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës Përmet ...

Përmetit, i njohur ndryshe si qyteti i trëndafilave, kulinarisë, glikove të veçanta, mikëpritjes dhe ujërave termale i s...

FOTOT/ Perla e turizmit, shëtitorja e Sarandës mer...

Shëtitorja "Naim Frashëri" në qytetin e bukur të Sarandës ka marrë një pamje krejtësisht të re, ndërsa vijon me intensit...

Tiranë, rrjeti i ri furnizimi me ujë të pijshëm në...

Një linjë e re furnizimi përfundoi në rrugën e “Durrësit”. UKT ka kryer një sërë investimesh në kryeqytet, duke zëvendës...

Albumi i sopranos Ermonela Jahos në 100 regjistrim...

Albumi “Madama butterfly” i sopranos së njohur shqiptare, Ermonela Jaho renditet nga “Sunday Times” në 100 regjistrimet ...

FOTO/ Merr formë Lungomare 2 në Vlorë, hapësirë pu...

LungoMare2 në Vlorë po merr formë dita-ditës me zgjatimin e shëtitores, përmes një plazhi publik, me dy pishina publike,...

FOTO/ Shkurton 3 orë rrugë nga Tirana në Sarandë, ...

Në rrugën Kardhiq-Delvinë aktualisht është realizuar 90% e punës. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se, vazhdoj...

FOTO/ Sarandë, vazhdojnë punimet për transformimin...

Në qytetin bregdetar të Sarandës vazhdon puna për transformimin e shëtitores  “Naim Frashëri”, e cila do të ketë një pam...

FOTOT/ Përfundon plotësisht asfaltimi i rrugës Shk...

Ka përfunduar plotësisht asfaltimi i rrugës Shkodër-Velipojë, një prej akseve të rëndësishme turistike në Shqipëri. Pas ...

Vendosen ndriçuesit e rinj LED në Korçë, kursejnë ...

Korça do të ndriçojë më shumë. Bashkia Korçë me një fond prej 830 milionë lekë po investon për vendosjen e ndriçuesve të...

Perla e turizmit, drejt përfundimit rruga Boboshti...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se është drejt përfundimit rruga Boboshticë-Dardhë. Falë investimit në kuadër të ...

“Rruga e Fshatrave Turistikë” drejt përfundimit, i...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit informon lidhur me ecurinë e punimeve të projektit “Ndërhyrje për përmirësimin e infrastrukt...

TIRANE/ Nis puna për rehabilitimin e rrugës “Tom P...

Banorët e Kasharit, ku mbizotërojnë pallatet e reja të ndërtuara pas viteve 2000, do të kenë një rrugë me infrastrukturë...

Lehtësi për fermerët dhe agroturizmin, përfundon r...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit informon se ka përfunduar rikonstruksioni i rrugës Salari-Dukaj. Me një gjatësi investimi 7 ...

Malësi e Madhe/ Rindërtohen 3 qendra të reja shënd...

Rindërtohen dhe pajiset me aparatura mjekësore moderne tre qendra shëndetësore në zonat Zagore, Polvar dhe Dobër të bash...

Korsia më e gjatë në Shqipëri, Pogradec-Lin përsh...

Bashkia e Pogradecit po investon në një projekt të rëndësishëm nga pikëpamja turistike në zonën Pogradec -Lin, për kriji...

Rikonstruktohet shkolla “Konferenca e Pezës”, kush...

100-vjetori i Tiranës kryeqytet i gjen 570 nxënësit e shkollës “Konferenca e Pezës” me mjedise disa herë më të mira dhe ...

Aksi Llogara-Sarandë/ Riparohen shtresat asfaltike...

Është duke vazhduar puna për rehabilitimin e aksit Llogara-Sarandë. Aktualisht në zonën Palasë-Borsh po bëhet riparimi i...

Projekti/ Investimi 91 milionë lekë, ja si do shnd...

Një fond prej 91.6 milionë lekësh do të vihet në funksion të rikonstruksionit të rrugëve në qytetin e Rrogozhinës. Tende...

Drejt finalizimit një tjetër investim në rrjetin e...

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Tiranë është drejt finalizimit të një tjetër investimi në kryeqytet. Specialistët ...

Tiranë – Rrjet i ri furnizimi me ujë të pijs...

Dy lagje të reja në kryeqytet kanë marrë zgjidhje të furnizimit me ujë të pijshëm. Investimi i ri në rrjetin e ujësje...

Investimi 4.6 miliardë lekë/ Vlora me bregdet të p...

Qyteti i Vlorës do të ketë një bregdet të pastër për sezonin turistik të këtij viti. Kjo, falë një investimi të realizua...

Dy lagje të reja në kryeqytet marrin zgjidhje për ...

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka finalizuar punën për lidhje të reja uji tek banesat që ndodhen në rrugën “Meleq Gosnisht...

Fondi në dispozicion/ 4 miliardë lekë për rrugët g...

Për vitin 2020 janë planifikuar 4 miliardë lekë për mirëmbajtjen e rrjetit rrugor kombëtar. Përmes këtyre investimeve...

Ikona “Ringjallja e Llazarit” e Kostandin Zografit...

“Ringjallja e Llazarit”, ikonë e shek. XVIII, që mban firmën e një prej ikonografëve më të njohur, Kostandin Zografit, d...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek