Qyteti i Elbasanit tashmë me një tjetër park

Një tjetër ambjent i gjelbëruar, një park çlodhës i shtohet qytetit të Elbasanit, duke krijuar një atmosferë ndryshe në ...

Kujdesi ndaj historisë, riparohet Monumenti i Pavarësisë

Në  kuadër të ruajtjes dhe përkujdesit për monumentet e kulturës së qytetit si simbol i vlerave shpirtërore, materiale d...

Tiranë, kazanë të rinj për diferencimin e mbetjeve

Bashkia e Tiranës ka realizuar vendosjen e kazanëve të rinj sot tek ''Rruga e Durrësit'', ''Rruga e Kavajës'' dhe tek rr...

Moti i keq: Qindra të rinj dhe biznese i përgjigjen thirrjes së Bashkisë Tiranë për ndihma

Qytetarë dhe biznese të shumta i janë përgjigjur thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar njerëzit në nevojë ...

Tiranë: “Erfhad Stauber” një agjenci private punësimi për në Gjermani

Punëkërkuesit shqiptare do të kenë një kontakt më shumë në tregun e punës në Gjermani. Kompania “Erfhad Stauber” një...

Investimi në spitalin ”Shefqet Ndroqi”, 800 pacient në vit e përfitojnë falas shërbimet ...

Investimi më i fundit në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” ka bërë të mundur shtimin e gamës së diagnostikimit d...

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit, rikonstruksion 60 vite pas ndërtimit

Pas më shumë se 60 vitesh nga ndërtimi, godina e TKOB-së do t’i nënshtrohet për herë të parë rikonstruksionit. Pr...

Rezonanca 3T instalohet në QSUT

Në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë është instaluar rezonanca e re 3T. Kjo aparaturë përmirëson nivelet e dia...

Kurbin: World Vision në ndihmë të familjeve të prekura nga përmbytjet

Në Kurbin, në një nga zonat më të prekura nga përmbytjet e këtyre ditëve, ku qindra hektarë tokë janë nën ujë dhe banorë...

Njihuni me kampionin 14 vjeçar shqiptar në Taekwondo

Orseld Shkalla është vetëm 14 vjeç dhe ushtron artet marciale që kur ishte 5 vjeç. 14-vjeçari numëron dhjetëra medalj...

Tiranë, përurohet kopshti 25/a në Njësinë Administrative nr.4

Pas mbylljes me sukses të nismës “Adopto një kopësht”, nëpërmjet së cilës u rikonstruktuan 23 godina, Bashkia e Tira...

APR tek Bunk’ART: pastrim, krasitje dhe lirim nga bimësia e egër

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit (APR) ndihmoi Bunk'ART me pastrim, krasitje, lirim nga bimësia e egër dhe evadime në...

Rikonstruksion i rrjetit të ujësjellësit për banorët e ”Hoxha Tahsin”

Banorët te Hoxha Tahsin do të kenë një rrjet me të bollshëm uji sot e në vazhdim.    

Çelet në QSUT spitali i ri ditor për pacientët me kancer

Çelet në QSUT spitali i ri ditor për pacientët me kancer.

FOTOT/ Xhubleta, veshja e vjetër shqiptare bën bashkë studiues e etnografë

Tipologjia e Xhubletës si veshje, konsiderohet si nga më të vjetrat. Studiues, etnografë dhe të apasionuar të etnografis...

Rrogozhinë, godinë e re banimi për 8 familje rome

Ka nisur ndërtimi i një godine 2 katëshe banimi, në të cilën do të strehohen 8 familje të komunitetit Rom dhe Egjyptian....

Bashkia Tiranë, rehabilitim fushave sportive tek Parku i Liqenit

Shumë shpejt Parku i Liqenit do jetë edhe një destinacion për të rinjtë e apasionuar pas sportit, veçanërisht ndaj f...

Elbasan: Nis ndërtimi i një ure të re në Papërr

4 fshatra të Njësisë Administrative Papërr dhe disa fshatra të Gracenit në Elbasan nuk do të vuajnë më izolimin për ...

Lezhë/ U shërben 10 mijë banorëve, nis puna për ndërtimin e rrugës Balldren-Bend

Pas 20 vitesh ka nisur puna për ndërtimin e rrugës Balldren-Bend në qarkun e Lezhës. Rreth 10 mijë banorë të njësive ...

Panairi i mjaltit në Librazhd, 160 fermerë prezantojnë produktet e zonës

Rrethi i Librazhdit është një ndër prodhuesit më të mëdhenj, por edhe më cilësor i mjaltit në vend. Janë 6 mijë koshere ...

Nis restaurimi i Mësonjëtores së Parë Shqipe (Fotot)

Specialistët e Institutit të Monumenteve të Kulturës kryen një vizitë inspektimi në ndërtesën e Mësonjëtores së Parë Shq...

Ujësjellësi i Kukësit shpallet fitues i Çmimit Ndërkombëtar për Menaxhim dhe Cilësi

Ujësjellësi i Kukësit është shpallur fitues i Çmimit Ndërkombëtar i Vitit 2016 për Menaxhim dhe Cilësi. Ky çmim ë...

FOTOT/ Drejt përfundimit rruga Qukës-Skënderbe në Përrenjas

Investimi për asfaltimin e rrugës Qukës-Skënderbe në Përrenjas, po shkon drejt përfundimit. Investimi i realizuar me fon...

Bashkia Tiranë: 320 pemë të reja tek parku i ri urban në Laprakë

Një nga zonat që deri pak kohë më parë shërbente si vendgrumbullimi për mbetjet urbane nga banorët e njësinë nr. 11,...

Sot takimi i parë i Komisionit Ekzekutiv për Anëtarësimin e Kosovës në BE

Takimi i parë i Komisionit Ekzekutiv për Anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Bashkimin Evropian u mbajt sot nën krye...

Uji i Kosovës është më i miri në Evropë

Kompania kosovare e prodhimit të Ujit Dea është vlerësuar nga Business Initiative Directions me Çmimin Platin ERA në...

2 Korriku, Dita e Liqenit të Shkodrës

Me rastin e Ditës së Liqenit të Shkodrës, Bashkia Shkodër ka organizuar një sër aktivitetesh sportive e kulturore. Pjesë...

Magjia e Drilonit dhe Tushemishtit, destinacioni përrallor ekoturistik

Studioja projektuese portugeze PROAP u shpall fituese e konkursit për hartimin e projektit të parkut ujor për zhvillimin...

Planet Vendore: Qeveria, mbështetje financiare dhe teknike për 7 bashki

7 bashki do të kenë së shpejti instrumentin që do t’i japë frymëmarrje investimeve dhe do të ndikojë në zhvillimin e...

Shkodër, asfaltohet rruga për 4 mijë banorë të disa fshatrave

Rruga “Dodë Qarri” në Njësinë Administrative Rrethina të Bashkisë së Shkodrës, ka nisur të rikonstruktohet. Kilometri...

Tiranë, rrugë e re nga kryqëzimi i ish Kombinatit “Josif Pashko” te ish “Uzina Dinamo”

Qindra familje në zonën e ish Kombinatit “Josif Pashko” kanë sot një rrugë të re. Ndërhyrja në segmentin midis ish Ko...

Tiranë, vijojnë punimet për rehabilitimin e varrezave të Sharrës

Varrezat e Sharrës po shndërrohen dita-ditës në një vend dinjitoz prehje për ata që nuk jetojnë më, por edhe për njerëzi...

Tiranë: Nis rehabilitimi i Unazës së Mesme

Bashkia e Tiranës ka nisur projektin për rehabilitimin e Unazës së Mesme, me qëllim përmirësimin e sistemit të qarkullim...

FA riparuan urën monument kulture të Orgockës

Pas 50 vjetësh xhenierët e FA riparuan urën monument kulture të Orgockës mbi Osum. Në fakt edhe para 50 viteve kanë qenë...

Jeni nxënës? Ja si mund të përfitoni intership 4 javor në SHBA…falas

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Tiranë, tani po pranon aplikime për programin “Benjamin Franklin”...

Shkodër, hapet 600 m kanal nëntokësor për shkarkimin e ujrave të bardha

Bashkia Shkodër po realizon nje ndër investimet më të rëndësishme në infratrukturën nëntokësore. Kanali ujëmbledhës i...

Ligji për portalet online: Të ndëshkueshme komentet fyese

Qeveria do të rikthejë projektligjin për tregtinë elektronike, i cili bën të ndëshkueshme çdo fyerje apo koment në p...

Fushë-Arrëz, nis fushata për mbjelljen e pemëve ”Një nxënës, një fidan”

Gjatë ditës së sotme Bashkia Fushë-Arrëz, në bashkëpunim me Zyrën Arsimore Pukë dhe Oxfamin, në shkollën e MB Iballë, fi...

Saimir Strati synon një tjetër rekord Guinness me portretin e Nënë Terezës

Një mozaik me portretin e Nënë Terezës është në vëmendjen e artistit nga Shqipëria Saimir Strati, i cili është duke punu...

Fier, vazhdon puna për zgjerimin e rrugës “Jani Bakalli”

Vazhdon puna për zgjerimin e rrugës "Jani Bakalli". Burimi: Bashkia Fier fb

FOTOT/ Rruga Elbasan-Librazhd, nis montimi i rrjetave për mbrojtjen nga rënia e gurëve

Në segmentin rrugor Elbasan-Librazhd (Murrash) filloi puna për montimin e rrjetave për mbrojtjen e skarpatës nga rënia e...

Mjeku Ardian Ndroqi kthehet të punojë në QSUT, pas specializimit në Angli

Mjekë të cilët janë specializuar në vendet perëndimore, zgjedhin Shqipërinë për të ushtruar profesionin e tyre. Edhe ...

Doktori shqiptar i shpëton jetën irlandezit në avion

Kardiokirurgu shqiptar që jeton dhe punon në Irlandë, Kristo Papa, i ka shpëtuar jetën një pasagjeri të avionit ku udhët...

Mësuesja nga Dibra zgjidhet këshilltare e bashkisë Merano në Itali

Mësuesja shqiptare, Dhurata Tusha, e cila prej vitesh jeton në Itali, ka arritur të fitojë në zgjedhjet e këshillit bash...

Bileta on-line në Muze

Pas Parkut Kombëtar të Butrintit në vitin 2012 dhe Muzeut Historik Kombëtar në vitin 2014, Muzeu i Krujës, Kalaja e Bera...

Shoqata “Albania Austria Partnerschaft”, restauron Pallatin e Kulturës në Pukë

Shoqata "Albania Austria Partnerschaft", me Presidente znj. Marianne Graf, ka bërë të mundur restaurimin e Pallatit të K...

Ja si është transformuar materniteti “Mbretëresha Geraldinë”

Qendra e Shëndetit të Gruas, sallat e obstetrikës dhe ambientet pritëse të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiran...

Avokado, pema e re e parcelave shqiptare. Ja përfitimet e jashtëzakonshme

Mbjellja e pemës së avokados në ambientet e jashtme po kthehet në një kulturë të mirëfilltë për kopshtarët e Shqipërisë....

VIDEO/ Nuk di të ecë…por noton si Michael Phelps

Ky është momenti i adhurueshëm kur një bebe nis të notojë vetë në një pishinë, pa ndihmë… Grace Fanelli nga Florida, ...

Vjen kompania e madhe britanike, Shqipëria futet si destinacion i ri turistik për Europën Veriore

Kompania britanike “Thomas Cook”, e njohur për ofrimin e shërbimeve të udhëtimit në vendet më atraktive turistike në Eur...

Ranger/Roja mjedisore në Shqipëri

Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura, AKZM, ka në përbërje "Rangers-at", të cilët monitorojnë florën dhe faunën ...

Nis puna për rehabilitimin e rrugës së Shëngjinit

Nis puna për rehabilitimin e rrugës së Shëngjinit, ndërhyrje e cila do të jetë nga kthesa e Shëngjinit deri në Portin Us...

Falen detyrimet për 5425 ish-ushtarakë

Qeveria shqiptare ka vënë në dispozicion të 5425 ish-ushtarakëve rreth 1 miliard lekë të reja për pensionet. Ky vendim k...

Tregtia me Kosovën, pikë e përbashkët doganore në Durrës

Bizneset kosovare do të kenë mundësi, që mallrat e importuar përmes Shqipërisë t’i zhdoganojnë në Durrës. Ministrat ...

Majlinda Kelmendi vlerësohet si xhudistja më e mirë në botë

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka vlerësuar me çmim xhudistin nga Kosova, Majlinda Kelmendi. Kampionia olimpike është s...

Talentet e rinj të futbollit shqiptarë, tani më afër me Seria A

Akademia “Ali Demi” dhe Torino FC Academy kanë firmosur binjakëzimin mes tyre. Qëllimi i këtij binjakëzimi është ngritja...

Projekti/ Investimi 91 milionë lekë, ja si do shndërrohet Rrogozhina (FOTO)

Një fond prej 91.6 milionë lekësh do të vihet në funksion të rikonstruksionit të rrugëve në qytetin e Rrogozhinës. Tende...

Margarita Xhepa i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale, Bashkia Tiranë mbulon shpenzimet

Aktorja e madhe shqiptare, Nderi i Kombit Margarita Xhepa, të martën kreu një operacion të vështirë në një spital privat...

Tiranë/ Rikualifikohet blloku i banimit në rrugën “Frederik Shiroka” në Njësinë 7

Rikualifikohet blloku i banimit në rrugën “Frederik Shiroka” në Njësinë 7 Rrugë më të mira, trotuare më të gjera, hap...

Punimet/ Liqeni i Farkës me pedonale, pistë vrapimi dhe korsi biçikletash

Liqeni i Farkës do ketë pedonale të re, pistë vrapimi dhe korsi biçikletash. Aktualisht po punohet për transformimin e z...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek