Programi IPARD, 22 milionë euro kontrata të lidhur...

Rreth 22 milionë euro do të investohen në sektorin bujqësor dhe zhvillimin rural në Shqipëri përmes dhjetëra kontratave ...

Përfundon rehabilitimi i pesë kthesave në Qafë Tha...

Një tjetër aks i rëndësishëm kombëtar i është nënshtruar ndërhyrjeve rehabilituese, me qëllim lehtësimin e qarkullimit t...

Fondi i Komuniteteve, përfundon rehabilitimi i një...

Shembulli i Thanas Dhespos, i cili dy vjet më parë me dëmshpërblimin për 16 vitet e vuajtjeve në burgjet e komunizmit ri...

Jeni nxënës? Ja si mund të përfitoni intership 4 j...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Tiranë, tani po pranon aplikime për programin “Benjamin Franklin”...

Lapraka me bibliotekë të re, punimet drejt fundit

Në Tiranë po punohet për rikonstruksionin e plotë të Bibliotekës së Laprakës në njësinë 11. Së fundmi është bërë zëve...

Nis rehabilitimi i banesave për 30 familje në Pask...

Në Paskuqan ka nisur rehabilitimi i banesave të 30 familjeve në nevojë, familjeve me ndihmë ekonomike si dhe atyre rome ...

Peshëngritje, shqiptarët fitojnë dy medalje në Buk...

Shqipëria ka fituar sërish medalje në Bukuresht, ku po zhvillohet Kampionati Europian i peshëngritjes U-23. Sportisti Al...

Nis restaurimi i kullës në kalanë e Prezës

Në kalanë e Prezës kanë nisur punimet restauruese në kullën e saj, ku janë zëvendësuar shkallët e dëmtuara e janë përfor...

Ndriçohet kalaja e Beratit (Fotot)

Në kalanë e Beratit, një ndër pikat kryesore turistike të qytetit tashmë është zgjidhur problemi i ndriçimit.   ...

3 miliardë lekë investim për mbrojtjen nga përmbyt...

Në Selenicë për të parë po kryhet një prej investimeve më të mëdha për mbrojtjen nga përmbytja e lumit Vjosë. Rreth 3...

Ky është aeroporti më i madh në botë (Foto)

Këtë të mërkurë, Pekini përuroi aeroportin më të madh në botë Ndërtimi 11-miliardësh është sa 98 fusha futbolli, ndër...

Nis restaurimi i Mësonjëtores së Parë Shqipe (Foto...

Specialistët e Institutit të Monumenteve të Kulturës kryen një vizitë inspektimi në ndërtesën e Mësonjëtores së Parë Shq...

Prezantohet projekti për aeroportin e Vlorës, ja k...

Është prezantuar sot projekti për ndërtimin e Aeroportin e ri të Vlorës, ndërsa punimet për ndërtimin e tij pritet të ni...

Lajmi i mirë/ Nis puna për rrugën Qafë Thore-Theth...

Ka filluar puna për rrugën Qafë Thore – Theth, 16 km e gjatë që lidh një ndër zonat më të bukura të Alpeve me Bogën dhe ...

Zbulohet projekti, edhe Saranda me shëtitore të re...

Në shtator do të nisë puna për një tjetër Lungomare. Bëhet fjalë për qytetin e Sarandës, që do të ketë një vijë bregdeta...

Rruga panoramike e Kaninës, pamje spektakolare nga...

Rruga e re dhe panoramike e Kaninës, ka rritur numrin e turistëve në Vlorë. Ajo është transformuar rrënjësisht falë ndër...

Tiranë/ Rikualifikohet blloku i banimit në rrugën ...

Rikualifikohet blloku i banimit në rrugën “Frederik Shiroka” në Njësinë 7 Rrugë më të mira, trotuare më të gjera, hap...

Lezhë/ U shërben 10 mijë banorëve, nis puna për nd...

Pas 20 vitesh ka nisur puna për ndërtimin e rrugës Balldren-Bend në qarkun e Lezhës. Rreth 10 mijë banorë të njësive ...

Hapet rruga e re që lidh Ulqinin me Shqipërinë

Hapet rruga e re që lidh Ulqinin me Shqipërinë. Tashmë Sukobin – Muriqan, aksi me gjatësi 13,5 km nga Ulqini në Krut, ës...

Tiranë, nis puna për rikonstruksionin e plotë të s...

Shumë shpejt komuniteti i Njësisë 9 në kryeqytet do të ketë një shkollë tërësisht të re, me kushte e mjedise dinjitoze p...

Mirditë, Forcat e Armatosura ndërtojnë urën që leh...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë nisur punën për ndërtimin e një ure në fshatin Jezull, të Mirditës. Ura e gjat...

Qendra shëndetësore “ABC”, vizita infe...

Qendra shëndetësore "ABC" , e cila operon prej 25 vitesh në Tiranë, me profesionalizëm dhe përkushtim, ka kryer sot vizi...

Ja si do transformohet hapsia pranë bustit të Vojo...

Pas prishjes së ndërtimeve pa leje si loto dhe bingo, si dhe çlirimit të bustit të heroit "Vojo Kushi", ka nisur puna pë...

Lushnje, përfundon rehabilitimi i Poliklinikës, pë...

Poliklinika e qytetit të Lushnjes, që përfshin edhe dy qendrat më të mëdha shëndetësore të qytetit është rehabilituar të...

Për të gjithë të interesuarit, salla e studimit pr...

Salla e studimit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave do të jetë e hapur edhe gjatë pasditeve dhe të shtunën për...

Tiranë, asfaltim dhe rrugëve nëpër lagje

Gjatë ditëve të fundit, punonjësit e Mirëmbajtjes së Rrugëve po punojnë për të rehabilituar dhe asfaltuar disa rrugë në ...

Rikthehet sot “Panairi i Kafshëve Shtëpiake&...

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, bashkia Tiranë dhe Green Line Albania rikthejnë sërish për miqtë e kafshëve shtëpia...

Drejt përfundimit rehabilitimi i lagjes “Agaçaj” n...

Një tjetër bllok banimi në Roskovec po i nënshtrohet rikualifikimit urban që do të përmirësojë infrastrukturën si dhe ci...

Shkolla “Hoxha Tahsin”, tashmë kushte më të mira p...

Shkolla “Hasan Tahsin” në Tiranë garanton tashmë kushte bashkëkohore studimi për 1 mijë nxënësit e saj. Nga një shkol...

Tiranë, një tjetër kënd për fëmijë në zonën pranë ...

Një tjetër hapësirë e degraduar në zemër të Tiranës po shndërrohet në kënd lojërash. Ky kënd lojrash do shërbejë për ...

Sinjalistikë dhe barriera mbrojtëse në aksin Burre...

Autoriteti Rrugor Shqiptar është drejt përfundimit të një tjetër investimi me qëllim përmirësimin e sigurisë rrugore. ...

Licencimi i taksive dhe mjeteve të transportit, le...

Nga data 15 prill 2019, lehtësohen procedurat e licencimit për taksitë dhe mjetet e tjera të transportit të udhëtarëve. ...

Durrës/ Vijon puna në sistemin e ujit, një investi...

Po ecën me ritme të mira puna në investimin strategjik në sektorin e ujit, Durrës nga i cili përfitojnë 300 000 banorë, ...

Berat, restaurohet një tjetër banesë monument kult...

Ka përfunduar ndërhyrja emergjente në restaurimin e murit rrethues të gurit i banesës së familjes Xali ,në lagjen Kala B...

Google Map, tashmë parashikon edhe trafikun

Google ka deklaruar se do të përmirësojë përvojën naviguese të secilit përdorues, të Google Map. Risia që do e bëjë këtë...

ARRSH: Vendoset sinjalistika në segmentin Kamëz – ...

Rritja e sigurisë rrugore mbetet prioritet i Autoritetit Rrugor Shqiptar, i cili po vazhdon punën me ritme të larta për ...

Dua Lipa do të këndojë kolonën zanore të filmit të...

Këngëtarja me origjinë shqiptare do të këndojë kolonën zanore të filmit “Bond 25”, i fundit si agjenti 007 i Daniel Crai...

Inaugurohet salla e re e koncerteve “Tonin Arapi”

Tiranës i shtohet një tjetër skenë ku mund të bëhet art dhe shfaqje të ndryshme kulturore. Kësaj here dedikuar tërësi...

Fier/ Rikonstruktohet rruga “Hasan Tahsini”

Një tjetër rrugë është rikonstruktuar në Fier falë investimeve vendore. Së fundi, në Fier kanë përfunduar punimet në ...

Margarita Xhepa i nënshtrohet një ndërhyrje kirurg...

Aktorja e madhe shqiptare, Nderi i Kombit Margarita Xhepa, të martën kreu një operacion të vështirë në një spital privat...

Tiranë, 5 Maji dhe 1 Qershori sërish Ditë Pa Makin...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duke falenderuar organizatorët e aktiviteteve të shumtatë mbajtura gjatë Di...

Divjakë, 50 familje në nevojë marrin ndihma

Rreth 50 familje në nevojë në Divjakë kanë marrë ndihma ushqimore nga Shoqata kombëtare në mbështetje të grupeve vulnera...

Drejtoria e Transportit Rrugor në Elbasan është ri...

Drejtoria Rajonale e Transportit Rrugor në Elbasan ofron tashmë kushte shumë më të mira shërbimi për qytetarët, falë rik...

Nis kampionati i tetë i fluturimeve nga ajri në Gj...

Kampionati i 8-të Kombëtar “Gjiro Open Air” nisi në Gjirokastër me pjesëmarrjen e 46 pilotëve nga Shqipëria Kosova, Mali...

Përfundon rehabilitimi i rrugës së Kalasë në Berat...

Rruga “Mihal Komneno” është hyrja kryesore dhe aksesi më i shkurtër që lidh Beratin me një ndër lagjet muzeale të qyteti...

FA nis ndërtimin e urës në Këlcyrë, lidh 4 fshatra...

Ura 42 m e gjatë në Mbrezhdan të Këlcyrës ka nisur të ndërtohet dhe pritet të përfundojë brenda këtij muaji. Kështu, ...

Tiranë, një parking i ri nëntokësor

Pas pak ditësh në kryeqytet do të hapet një parking i ri nëntokësor. Pak ditë punë kanë mbetur nga parkimi nëntokësor...

Në Njësinë 7 u realizua rikonstruksioni i pallatit...

Banorët e një pallati në Njësinë 7 u bënë bashkë dhe aplikuan pranë Bashkisë së Tiranës për të përfituar nga Fondi i Kom...

Zona e “Brrylit”, rehabilitohen trotuaret e urës

Të gjithë banorët e zonës së Brrylit në kryeqytet, tashmë do të kenë trotuare të rehabilituara në urën që lidh dy akset ...

Tiranë, investohet në rrjetin e ujësjellësit mbrap...

Banorët pranë rrugës “Abdyl Frashëri” në Tiranë do të kenë sasinë dhe cilësinë e duhur të ujit të pijshëm. Ndërmarrja...

Tiranë, nis rehabilitimi i lagjeve në “Rrugë...

Një tjetër lagje në kryeqytet po transformohet tërësisht. Pas rehabilitimit të rrugës së Kavajës, një vëmendje i është k...

Nis rehabilitimi i rrugës Rragam-Sheldi në Shkodër...

Me një investim të bashkisë së Shkodrës ka nisur rikonstruksioni i rrugës Rragam- Sheldi në njësinë administrative Guri ...

Fier/ Ujëvara e Hinkës, një destinacion për t̵...

Ujëvara e Hinkës vetëm 7 km nga qyteti i Fierit, është një destinacion ende i panjohur dhe i paeksploruar nga turistët. ...

Shkodër, sistemim rrugëve dytësore

Bashkia e Shkodrës vazhdon sistemimin e shesheve dhe rrugëve dytësore në qytetin e Shkodrës. Aktualisht po punohet në...

Fier, asfaltim lagjeve të brendshme të qytetit

Investimet në lagjet e brendshme të qytetit të Fierit, synojnë të garantojnë një cilësi jetese më të mirë për banorët. ...

Shtyhet deri në dhjetor 2019 vendimi për makinat e...

Ministrja  e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka zbuluar ndryshimin e vendimit të Qeverisë në kuadër të ma...

Kuçovë, përfundon ndërtimi i bibliotekës

Libri dhe leximi së fundmi po marrin vëmendjen e duhur nga institucionet përkatëse duke organizuar aktivitete dhe duke r...

“Rruga e Kombit”, përfundon ura më e madhe

Ura më e madhe në gjithë gjatësinë e Rrugës së Kombit, ajo e Uzinës ka përfunduar, pavarësisht se ishte parashikuar për ...

Tre lagje të kryeqytetit me rrjet të ri ujësjellës...

Një investim i ri në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm po merr jetë në zonën ndërmjet rrugës “Viktor Eftemiu” dhe “...

Rikonstruktohet rruga “Bashej” në Shkodër

Punimet për rikonstruksionin e rrugës “Bashej” në qytetin e Shkodrës, me një fond prej 66 milionë lekë, po shkojnë drejt...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek