Rikthehen fasadat me ngjyra nëpër pallatet e Tiran...

Një tjetër zonë e qytetit është veshur me ngjyrat e pranverës. Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë në një tjetër pallat, në...

Hapet autostrada Tiranë-Durrës, mbyllen punimet

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se ka përfunduar punimet në afërsi të zonës së Qafë Kasharit dhe autostrada është hap...

Shkodër/ Rikonstruksion i plotë rrugës Oblikë-Veli...

Rikonstruksioni i rrugës Oblikë- Velinaj- Alimetaj është drejt përfundimit të plotë falë një investimi prej 75,7 milionë...

Një kënd i ri lojërash për fëmijët e Vaqarrit

Një kënd i ri lojërash për vogëlushët e zonës së Vaqarrit. “Luaj Tirana”, projekti pilot që u nis nga Bashkia e Tiranës...

Përurohet “Moli i Dashurisë” në Parkun e Liqenit

Ky Shën Valentin ka ardhur ndryshe në Tiranë. Qindra çifte të reja dhe qytetarë iu drejtuan Parkut të Liqenit, ku krahas...

Tiranë, një tjetër kënd lojërash në bllokun “Lule ...

Tiranës do i shtohet një kënd lojërash për fëmijë çdo muaj.  Bëhet fjalë banorët e bllokut të banimit përgjatë rrugës “L...

Kosovë, 1 miliard euro për një tjetër autostradë

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtij viti pritet të nisë së ndërtuari edhe një autostradë tjetër. Autost...

Tashmë mund t’i fshini mesazhet e dërguara n...

Facebook sjell mundësinë për të fshirë një mesazh që e keni çuar dhe më pas jeni penduar. Duke nisur nga sot, ops...

15 vjetori i Facebook, Zuckerberg premton më shumë...

Facebook ka mbushur plot 15 vite dhe Mark Zuckerberg me siguri që ndihet krenar për këtë. CEO i Facebook botoi një shëni...

Edhe Whatsapp mund të mbrohet me ‘Face ID’ ose ‘To...

Whatsapp mund të mbrohet me ‘Face ID’ apo ‘Touch ID’. Kjo risi në Whatsapp u zbulua nga ‘9to5Mac’, në versionin më të ri...

Tiranë, hapet segmenti i dytë i Bulevardit të Ri

Duke nisur nga sot, Bulevardi i Ri nga ish-Stacioni i Trenit deri te kryqëzimi me rrugët “Siri Kodra” dhe “Jordan Misja”...

Laprakë, nis asfaltimi i rrugës “Fiqiri Basha”

Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e...

Ambasada Amerikane jep njoftim për aplikuesit e Lo...

Të gjithë aplikuesit e Lotarisë Amerikane vëmendje! Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim me rëndësi për të gjithë...

Tiranë, një tjetër lulishte për banorët e Njësisë ...

Një tjetër lulishte i është shtuar kryeqytetit. Bëhet fjalë për Njësinë Administrative Nr. 7, ku banorët e kësaj zone do...

Tiranë, rikonstruktohet rruga ”Zef Serembe&#...

Krahas investimeve madhore, Bashkia e Tiranës ka vijuar punën edhe për ndërtimin dhe rikonstruksionin e  rrugëve në peri...

Kosovë-Maqedoni, marrëveshje për njohjen e patenta...

Kosova dhe Maqedonia me marrëveshje për njohjen reciproke të patentë shoferëve. Sot është nënshkruar marrëveshja për ...

Tiranë, shtëpia e Kadaresë kthehet në muze

Shkrimtari Ismail Kadare feston sot 83-vjetorin e lindjes. Por, ky përvjetor vjen ndryshe për njeriun e madh të letrave ...

Tiranë, një tjetër kënd lojrash për fëmijët

Për fëmijët kryeqytetas janë drejt përfundimit punimet për minikëndin e lojërave te rruga ”Vangjush Furxhi”, pas ish-eks...

Lajm i mirë/ Lejet ndërkombëtare të qarkullimit bë...

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se nga data 1 shkurti 2019, do lëshojë leje ndër...

Tiranë, vijon rikonstruksioni i një blloku banimi ...

Blloku i pallateve që kufizohet nga rrugët “Bujar Kaloshi” dhe Rr. “Learton Vathi” në Njësinë Administrative Nr.11, po i...

Rruga “Derhemi” në Tiranë me rrjet të ri ujë...

Banorët e rrugës “Derhemi” në Njësinë Nr.8 në kryeqytet do të kenë furnizim më të mirë dhe më cilësor me ujë të pijshëm....

Lezhë, fillon puna për rikonstruksionin e kopshtit...

Bashkia e Lezhës ka filluar punën për rikonstruksionin e plotë të kopshtit “Gurra”, duke siguruar kushte më të mira për ...

Tjetër ndërhyrje në Tiranë, rikonstruktohen trotua...

Qytetarët që jetojnë në zonën e Freskut apo në zonën e njohur si Xhamlliku në kryeqytet do të kenë shumë shpejt në dispo...

Studimi i ri: Ky është vendi më i lumtur në botë. ...

Vendi ku ka njerëzit më të lumtur në botë është Finlanda. Sipas hulumtimit të publikuar pak kohë më parë Finlanda zë ven...

Rehabilitohet ambulanca e Njësisë 9, u shërben mbi...

Një tjetër qendër shëndetësore është rehabilituar plotësisht. Bëhet fjalë për qendrën shëndetësore nr. 4 në njësinë 9 ...

Përfundojnë punimet, rihapet autostrada Tiranë-Dur...

Autostrada Tiranë-Durrës rihapet për qarkullimin e automjeteve pas përfundimit të punimeve pranë mbikalimit të Kasharit....

Një tjetër shesh me shtatoren e Skënderbeut

Një tjetër shesh do të ketë shtatoren e heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Bëhet fjalë për qytetin e ...

Nis rikonstruksioni i shkollës “Meleq Gosnishti” n...

Shkolla “Meleq Gosnishti” në bashkinë Patos, është duke iu nënshtruar rikonstruksionit total të saj. Projekti është r...

Bujqësi/ pastrohen 31 km kanale kulluese në Divjak...

Bashkia e Divjakës po vazhdon pastrimin e kanaleve kulluese të dyta në njësinë administrative Grabjan, me synim shmangie...

“Fondi i Komuniteteve”, rikonstruktohen të gjitha ...

“Fondi i Komuniteteve” një nismë e Bashkisë së Tiranës u krijon mundësinë qytetarëve të rikonstruktojnë pallatet e tyre....

Aplikimi për ID, zyrat do jenë të hapura edhe të s...

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjith...

“Fondi për Komunitetin”, rikonstruktohet pallati n...

Dhjetra pallate ne Tiranë, po transformohen gradualisht, duke u rikthyer shkelqimin, fale rikonstruksionit te fasadave d...

Tiranë, nis puna për një tjetër kënd lojrash

Shumë shpejt kryeqytetit do t’i shtohet një kënd i ri lojërash për të vegjlit. Ka nisur puna, për ndërtimin e një kën...

Fëmijët e kopshteve realizojnë hartën e Shqipërisë...

Harta e Shqipërisë me materiale të riciklueshme është projekti i radhës i disa fëmijëve 5-vjeçarë në një kopësht të Tira...

FOTOT/ Nis zgjerimi i trotuarëve te ‘Shallva...

Trotuari përgjatë Shallvareve ka ndryshuar pamje, falë investimeve të fundit. Nga një hapësirë shumë e ngushtë, që vë...

Viti 2019 erdhi në disa pjesë të botës, ja cilët f...

Viti i ri trokiti së pari në Samoa dhe Kiribati. Prej vitesh tashmë ishulli i vogël i Samoas, me më pak se 200 mijë b...

Pukë/ Autombulancë e re, dhuratë nga një humanist ...

Banorët e qytetit të Pukës do të kenë tashmë një autoambulancë të re, dhuratë e humanistit norvegjez, Ove Haristad. K...

Shpërndahen pako me ushqime për 2 mijë familje në ...

Dy mijë pako me ushqime janë shpërndarë për familjet në nevojë të Fierit me rastin e festave të fundvitit. Një ndihmë...

Flotës së Urgjencës i shtohen 32 autoambulanca të ...

Flotës së autoambulancave të Urgjencës Kombëtare iu shtuan 32 mjete të reja me të gjitha pajisjet bashkëkohore jetëshpët...

Rezonanca 3T instalohet në QSUT

Në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë është instaluar rezonanca e re 3T. Kjo aparaturë përmirëson nivelet e dia...

Investimi në rrjet, merr zgjidhje furnizimi me ujë...

Dy lagje të tjera në kryeqytet kanë marrë zgjidhje për furnizimin me ujë të pijshëm. Bashkia e Tiranës ka përfunduar inv...

Pas një jave pritet ligji që heq tarifat roaming m...

Shqipëria do ta miratojë me ligj heqjen e “Roaming”-ut të telefonisë celulare me Kosovën. Ky ndryshin ligjor mundëson...

Dita Ndërkombëtare e Vullnetarëve/ Mbjellje, pastr...

Ka mbi një miliard vullnetarë anembanë globit që i kushtojnë kohë dhe aftësi të tjerëve. Çdo vit, më 5 dhjetor në Ditën ...

UKT, rrjet i ri kanalizimesh për lagjen “Sami Fras...

Punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë janë në gatishmëri edhe në ditët e pushimit. UKT shtroi rrjetin e kanaliz...

Inva Mula, koncert në Koper në kuadër të “Ditëve t...

Në katedralen e qytetit të Koperit u organizua koncerti i sopranos së madhe Inva Mula, shoqëruar nga pianistja Lule Elez...

Mjeku Ardian Ndroqi kthehet të punojë në QSUT, pas...

Mjekë të cilët janë specializuar në vendet perëndimore, zgjedhin Shqipërinë për të ushtruar profesionin e tyre. Edhe ...

“Qendra Komunitare Për Familjen”, Bashkia Shkodër ...

Bashkia e Shkodrës është shpallur fituese e konkursit kombëtar të Praktikave më të mira me modelin “Qendra Komunitare “P...

FOTOT/ Transformimi i rrugës Cërrik-Belsh-Kuçovë-U...

Këto janë pamjet e transformimit të rrugës së re panoramike Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore. Kjo rrugë i ka dhënë f...

Zyrtare/ Pushim edhe 30 nëntori

Të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për Festat e Nëntorit, le t'i planifikojnë ato për 5 ditë pasi dita e premte d...

Pylli Orbital i Tiranës, Rajoni i Pulias dhuron 3 ...

Rajoni i Pulias i bashkohet Bashkisë së Tiranës në nismën e saj ambicioze për krijimin e Pyllit Orbital, një brez i gjel...

“Kur sunduesit grinden”, libri më i ri i Ismail Ka...

Ismail Kadare ka vendosur të vijë me një libër të ri në Panairin e Librit 2018. “Kur sunduesit grinden” titullohet libri...

Fëmijët me përkujdesje sociale, vizita e syze fala...

Pas gjyshërve në Shtëpitë e të Moshuarve, tashmë edhe fëmijët e institucioneve të përkujdesit përfitojnë nga vizita mjek...

Majlinda Bregu, shqiptarja e parë që merr drejtimi...

13 vende të Europës Juglindore i bashkon institucioni më i rëndësishëm siç është Këshilli për Bashkëpunim Rajonal! Ma...

Ekspozita Ndërkombëtare e Importit në Shangai, Shq...

Shqipëria është pjesë e Ekspozitës Ndërkombëtare të Importit të Kinës, që u hap zyrtarisht në Shangai. Vendi ynë përf...

Çelen 49 degë profesionale

Këtë vit janë hapur për herë të parë 103 programe të reja studimi në të gjitha universitetet në vend, nga të cilat 49 pr...

FOTOT/ Lapraka ndryshon pamje, ja si u transformua...

Një tjetër bllok banimi në kryeqytet ka njohur sëfundmi rehabilitimin e plotë. Tashmë banorët e bllokut 1 në Laprakë ...

5 mijë vrapues nga 40 shtete të botës për Maratonë...

Maratona e Tiranës është gati të nisë rrugëtimin e saj për të tretin vit radhazi. Më shumë se 5 mijë vrapues, një pjesë ...

Rikonstruksion Spitalit Rajonal Shkodër

Spitali Rajonal i Shkodrës po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë. Në kuadër të investimeve në spitale dhe qendra...

Foto/ Korçë, vazhdon puna për Parkun Japonez

Vazhdon puna për ndërtimin e Parkut Japonez në Korçë. 15000 m2 rrëzë kodrave të qytetit do të kthehen në një hapësirë de...

Kalaja e Beratit, rreth 16 mijë vizitorë për muaji...

Kalaja e Beratit një nga atraksionet turistike më të preferuara në Shqipëri edhe pse drejt fundit të sezonit turistik ka...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek